TADY JSEM, kniha moderního stárnutí - crowfunding kampaň

TADY JSEM, kniha moderního stárnutí

Maruško, zastrč si tu košilku do kalhot, ať Ti nenachladnou ledviny. A teplé ponožky máš zabaleny? Jedla jsi? Najez se! Jsi jak lunt... :)

Knihy
TADY JSEM, kniha moderního stárnutí

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Co Tě jako první napadne, když řeknu: BABIČKA, DĚDA?

Letní prázdniny, stůl prohýbající se jídlem, kutění s dědou v dílně, kaťata špinavá až za ušima a full servis od babičky. Pohoda, na kterou nyní všichni rádi vzpomínáme.

Už však nejsme dětmi a tolik času na své prarodiče nemáme. Ale považujeme za důležité, aby i oni měli smysl života. Aby nemuseli jen čekat, nečekat... na důchod, další díl seriálu, na jaro, nebo na rodinou návštěvu.

Ovšem jak je zapojit?

Víme, že prarodiče mají potenciál, roky praxe, zkušeností. Každý je v něčem mistrem! To, že já nerozumím jejich koníčku, neznamená, že jiným lidem by to nepomohlo. Ba naopak pro někoho může být Váš děda, babička jako poklad! Ale jak tohle vysvětlit prarodičům?  

Rok a půl jsem společně s lékaři, psycholohy, sociology, výživáři a dalšími lidmi pracovala na této knize. Ta není ve smyslu motivátorů a "sluníčkářů" (nejde o knihu typu: usmívej se... a vše se samo jako zázrakem zlepší.) Nezlepší. Cílem knihy je naučit starší osoby krok za krokem pracovat s tím co mají teď a tady. Kniha je plná příkladů ze života, které se denně všem stávají. Základem bylo nepracovat se vzdušnými zámky, nebo uvádět příklady, které se stanou jednomu z miliónu. Ale být jim co nejblíž. 

 

staří.png

 

                               

CO SE V KNIZE (PRA)RODIČE DOČTOU

O osamělosti, se kterou se v určité fázi potká každy z nás. Avšak není zapotřebí sedět doma sám. Nyní je spousta možností, jak nezůstat osamělí. Kniha učí, jak udělat první krok a nebát se navštívit různé zájmové kluby (podle záliby). Ať už ručních činností, sběratelské skupiny, turistické spolky, akční subjekty. Cílem první kapitoly je, aby se sami senoři chtěli zapojit.

Zdraví, pojďme spolu zbořit "Dobu Kauflandovou" a mýtus levného vaření z "kuřecích kůžiček". Vše začíná v hlavě, senior hlavně musí mít chuť žít. Psychika tu hraje hlavní roli. Poté vysvětluji, že honba za potravinami ve slevách a uvaření obědu za 30Kč na týden prostě není správná! Je hloupost ušetřené peníze za potraviny cpát do mnohdy nepotřebné chemie v lékárnách. Každé tělo potřebuju vyváženou stravu. A pohyb. Nemusí to být zrovna spartakiáda, kterou někteří už nyní neudýchají... Proto je kniha průvodce pohybem i s obrázky, jak třeba na jogu, tai-či atd.

Finance a lamentování nad tím, že jsou důchody nízké, je jedna možnost. Tu ale já ani Vy asi hned nezměníme. Proto se zaměřuji na 3 nejvíce zatěžující výdaje rozpočtu důchodce tak, aby uměl manévrovat i s financemi. Finanční gramotnost je i v starším věku důležitá. 

V dodatcích jsou obsaženy malé vychytávky a kličky, které starším usnadní a zpříjemní život. Hlavně po psychické stránce. 

 

Kniha je plně SENIOR FRIENDLY

     - Velké písmo    (aby se lépe četla)

     - Pevné desky   (aby se lépe držela)

     - Tabulky a ilustrace (aby se lépe chápala)

V knize je toho mnohem více, základem je snadné pochopení a proveditelnost jednotlivých částí. 

 

Jak to bude probíhat:

ASOVÁ OSA.png

Pokud také každoročně tápete co dát prarodičům pod stromeček a improvizujete pár dní před Štědrým dnem, mám pro vás letos lepší řešení. :)  Kniha a nebo rovou celý Vánoční balíček dorazí ještě před Vánoci.

                                                                                                                                                         

Navíc, koupí knihy podpoříte 2 skvělé projetky, KTERÉ POMÁHAJÍ PŘÍMO českým seniorům. 

Ježíškova vnoučata   &   Nadace: Krása pomoci 

                                                                                                                                                          

 

Kampaň je inspirována: Hláškami babiček. 

stertovač.png

 

Co si o tomto projektu myslíte?