Svoboda na vozíku | crowdfunding kampaň

Svoboda na vozíku

Pomozte nám pronajmout 2-6 bezbariérových bytů zatím na Moravě. Vytvořit tak možnost krátkodobého ubytování pro lidi na vozíku. Bez hadrů na podlahu.

Ostatní

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Od roku 2015 píšu Blog na www.daviddovhun.cz -Jak se dostat z depresí. Svoboda na vozíku mám v hlavě více než 5 let a teď přišel čas ho spustit. Bez vaší pomoci, to ale určitě nepůjde.

Ve světě jsem potkal nejednoho vozíčkáře a celkově vám řeknou, že daleko více cestují. V ČR je cesta stále jen cesta než pobyt. Na 1 den, tam a zpět. Moc lidí si netroufá. A cenově dostupných a vybavených hotelů moc není. Hodněkrát jsem slyšel ,,To dáte''. Na vojně nám říkali mladý voják hotový kouzelník :D Pánové znají... Nikdo ale nemá zapotřebí zbytečně navíc řešit drobné problémy. Ideální je být na místě, kde je vše vyřešené. 

My tohle chceme změnit. Chceme sehnat peníze na pronájem a vybavení 2-6 plně bezbariérových bytů. S vyšším komfortem než na hotelu. A umožnit tak vozíčkářům více cestovat po ČR. A ruku v ruce s tím vytvořit platformu s reálnou mapou s bezbariérovými místy.

Na co to potřebujeme aneb protočení panenek? 

Pomozte nám vybrat 350 000 kč, kdy větší část-300 000 kč půjde do pronájmu 2 bytů v Ostravě a Olomouci a jejich vybavení, tak ať jsou hned připraveny do užívání. Sami bydlíte, tak už asi máte představu nebo ne? 

Konkrétně, jeden byt 2kk-2+1 v pronájmu vyjde s energiemi kolem cca 8-11 000 kč/měsíčně. Počítáno i s ročním vyúčtováním. Jednáme s městy Ostrava i Olomouc o co možná nejlevnější variantě. 

Byty musí mít bezbariérový přístup, další úpravy jsme schopni udělat a upravit sami. 

A ještě než byt nabídneme vozíčkářům, chceme ho vybavit. A to aby se v kuchyni dalo jak na, tak i v čem vařit a stolovat. To je priorita :D Ale samozřejmě další vybavení, víte, sami bydlíte. Mít kde si lehnout vždy i s přistýlkou. Někde si sednout ideálně rozkládací gauč a na něco se podívat, nejlépe na něco i odložit kafe nebo čaj. :D Standardem bude i pracovní kout, wi-fi a chceme i pračku. A dále klasické úložné prostory. 

Tyto věci jsme schopni pořídit za 60 000 kč.  

Dále chceme mapovat podniky, místa a služby v okolí, ale i dál. Na webu ale i v průvodcích dostane každý host info, které mu zkvalitní pobyt. S mapou se neomezujeme jen na hosty, ale bude volně přístupná všem, kteří hledají právě takové informace. Bude bohatá na fotky jak z místa, tak i okolí daného bodu.

Na tuhle mapu půjde 50 000 kč. Rozšíření mapy o rezervační formulář a další funkce si chceme už zaplatit sami. 

Náklady se správou bytů, dalším vybavením, péče o hosty, náklady na provoz a správu webu, náklady na mapování-nafta, výdaje, vydávání tištěných eBooků a booků, reklama a ostatní věci si chceme hradit taky sami. Pracujeme až do prvního plusu zadarmo…

Pokud znáte AirBnB a jeho filosofii, (AirBnB-komunitní cestovatelský a hostitelský server a aplikace). My s ním máme bohaté zkušenosti, když 2 roky nabízíme byt na Moravě s reálným ziskem 64 000 kč. A odmítnutí pobytů z různých důvodů za 250 000 kč. Šlo to a jde to i lépe. 

Do budoucna AirBnB proto chceme k pokrytí nevyužitých dnů našich bytů využívat. Proto tedy věříme v úspěch. Na rozjezd tohohle projektu ale zkrátka potřebujeme vaši pomoc. 

Jako odměny vám chceme nabídnout e-booky na téma právě, Jak správně hostit na AirBnB a vydělávat tak pěkné peníze. Kde vám ukážu jak správně nastavit nabídku na AirBnB aby vám vydělávala. Pokud toho o AirBnB ještě moc nevíte, ale chtěli byste vydělávat na svém vlastním bytě nebo už máte nemovitost jako investici. Stáhněte si e-book zdarma na www.svobonavoziku.cz nebo na odkaze zde>> Kde se dozvíte proč byste na AirBnB měli být i vy.

Jak to začalo...

Projekt Svoboda na vozíku mám v hlavě více než 5 let. Tehdy ještě v ČR podobná mapa nebyla. Před 5 i 3 lety vypadal jako čirá mapa bezbariérového ubytování a služeb. Hodněkrát jsem se spálil, že jsem vyrazil do podniku a hle schody, bez bezbariérového wc apod. Taky jsem se stěhoval do jiného města a bylo dlouhé hledání, který lékař je bezbariérový. A koruna byl hodinový manžel, autoškola nebo masáže do domu... A tak jsem hledal a obvolával... Tzn.Hotely, restaurace, lékaři atd. 

Mezi odměnami najdete i fotky z mých cest po Itálii nebo Španělsku. Získáte tak 50 osobních fotografií, které v žádném průvodci ani jinak nezískáte.  

V roce 2015 jsem projekt ale odložil, protože cena za kterou jsou firmy ochotny vyrobit mapu, která bude nějak vypadat šplhá ke 100 000 kč. A hotely, penziony a restaurace bez zájmu odpovídaly většinou, ,,Už jsme na booking.com'', ,,Na tamtamu.tečka'' ale i hůře, ,,Lidi na vozíku nepotřebujeme.'' 

Začal jsem mimo to tedy psát Blog www.daviddovhun.cz A pronajímat s bratrem byt přes AirBnB.

A teď to přišlo

A uvědomil jsem si sílu téhle myšlenky až právě s nástupem a osobní zkušenosti s AirBnB. Jde o ubytování/pronájem u místních/vlastního domu/bytu lidem z celého světa. Kde pokud se staráte o své hosty, nemáte o ně nouzi. Staráním je myšleno, poskytovat takový servis a informace, které host poptává a třeba mu i připravit akci v okolí. 

A když jsem sám začal cestovat. Někde byl problém už u vstupu do hotelu, někde jsem se na pokoji nedostal třeba k oknu, nebo byly postele blízko u sebe a já cenil pomoc druhé osoby. A i tak někde byl problém třeba v koupelně. Nedostatek místa, nevyhovující sprchový kout apod. Bohužel ani AirBnB v tomto není 100%.

Bydleli jsme i na penzionu, kde jsme se sprchovali v koupelně plné až po strop úklidovými prostředky, kýbli s hadry a smetáky. Vždycky ráno si tam uklízečka chodila přečvachnout hadry. 

Tohle je ono

Nabízíme bezbariérové ubytování, a chceme, tak jako na AirBnB vytvořit průvodce místy a službami v okolí místa bytu. Zkrátka nabídnout možnost vozíčkářům místo poznat. Zajít si na jídlo, nějakou akci. A kompletně zmapovat běžné i neběžně potřeby jako lékárny, nákupní centra, nebo doktory, zdravé výživy, pekárny atd. 

Není nic horšího než někde přijet hladový a nevědět, kde alespoň něco sehnat. Možná to znáte. 

Jednou z odměn pro vás je kniha v elektronické i tištěné podobě Jak správně hostit na AirBnB a vydělávat tak pěkné peníze.

imacrt_1143x1086-2.png

binderlayingstack_600x568-2-300x284-2.png

 

Pokud se nám rozhodnete přispět, máme i další krásné a stylové odměny. Můžete si pořídit trika-pánské, dámské, i pro děti nebo mikiny.

lkhh.png

 

 

 

zfwd.png

 

 

jhg.png

tnzuzg.png

Vybrat si ale můžete i další odměny. Ne vždy je slunce a před deštěm vás může chránit např. Automatický deštník s logem Svoboda na vozíku

dslo.png

 

 

A i za menší příspěvky vám nabídneme stylové doplňky, kšiltovky nebo šátky na hlavu. Ty se hodí  pro změnu hlavně v létě když na vás dotírá slunce.

Byty a vše kolem nich chceme nabízet s kompletním servisem jako welkome kit zdarma, snídaně v ceně, domluvit bezbariérovou dopravu, na místo i po městě, donášku pečiva po dobu pobytu až do bytu. Vždy nabídnout poukaz na masáž nebo wellness a podobně. Připravit nebo domluvit pro hosty v době pobytu nějakou akci. 

Myslíme si, že dnes chtějí lidé od svých cest daleko více než jen formální ubytování na neosobních hotelech. 

Dále chceme na web www.svobodanavoziku.cz dávat informace, psát články a točit videa o zdraví, legislativě, financích nebo inspirující články ostatních vozíčkářů. I nechat ostatní vozíčkáře sdílet své koníčky, zájmy a články nebo sdílet i akce v jejich okolí. 

Vytvořit okolo webu komunitu která se baví a sdílí své koníčky. Vím, že s mou povahou je to výzva. Více o mě na mém Blogu.

A spojit možná Svoboda na vozíku i s dalšími vozíčkáři, kteří by chtěli jak na AirBnB tak www.svobodanavoziku.cz s naší pomocí pronajímat své bezbariérové byty.

Pomozte nám rozběhnout se s touto myšlenkou. Dál budeme běžet sami. Na AirBnB takto běžíme už 2 roky a jde to. Na FB Svoboda na vozíku máme přes 710 fanoušků. A řada z nich by cestovala, ale překážkami jsou hlavně cena, bezbariérovost a info. 

Projekt jako takový nebude nikdy hotový, potom co pronajmeme byty a zmapujeme Moravu, půjdeme i do Čech a jak uděláme ČR půjdeme dál. Jsme si vědomi, že ze startu nepokryjeme vytíženost bytů našimi fanoušky, proto budeme využívat jak AirBnB tak i Booking.com a další servery. Ale všude s naší vizí, hlavně pro vozíčkáře. 

Jednou z odměn, kterou vám chceme nabídnout je zveřejnění v našem Svoboda Booku. Každý rok vám tak dáme vědět jak a kde jsme se posunuli. Naše úspěchy i neúspěchy shrneme do Booku, kde uvedeme vaše jméno a Book vám před vánoci příjde do schránky. 

paperbackstack_550x498-2.png

 

Víme

-Věděli jste, že oblíbenost cestování každý den roste a třeba na AirBnB si denně domluví ubytování až 2,5 miliónů lidí? (Jako jednu z odměn si můžete pořídit eBook-Jak správně hostit na AirBnB a vydělávat tak pěkné peníze a přidat se tak k více než 15 000 lidí v ČR, kteří takto už podnikají a vydělávají.)   

-Věděli jste, že většina lidí na vozíku říká, že necestují kvůli svému hendikepu a vidí to jako úplně nereálnou věc? 

-Věděli jste, že některé hotely a lidé v ČR i v cizině, nabízí jako bezbariérové i takové ubytování?

-Věděli jste, že k bezbariérovému ubytování dostane vozíčkář vždy doporučení aby si ověřil jeho bezbariérovost? :D 

-Věděli jste, že podle některých výzkumů jsou lidé kteří cestují daleko veselejší a spokojenější?

 

Naše další cíle

1.V roce 2018 chceme mít zmapovanou část severní a jižní Moravy. Mapovat opravdu reálnou bezbariérovost podniků, podle našich podmínek, tak aby kromě fotek a tvrzení, jsme bezbariéroví, se samy podniky snažili ulehčit pobyt komfortním přístupem, nutnou úpravou pokojů atd. a navíc nabízely naši vizi informovanosti bohaté na fotky a infa z místa i okolí. 

2.Vytvořit komunitní web s informacemi z legislativy, zdraví, financí i života vozíčkářů. Místo, kde mohou sdílet své koníčky mezi sebou i s druhými lidmi na vozíku i bez něj. 

3.Nechci hrát na city, ale když jsem chodil na Hippoterapii-jízda na koni pro lidi s hendikepem, tak jsem žasnul co jízda dělá s dětmi např.po obrně. Proto chceme najít vhodný tým a z toho co vyděláme, toto dětěm na vozíku zafinancovat. A pokud pro ně najdeme i jiné aktivity, tak i dotovat týdenní pobyty společně s rodinou v bytech Svoboda na vozíku.

4.Sehnat 650 000 kč na 2 + další 2 byty zase v Ostravě a Olomouci.

5.Vybrat 950 000 kč na 4 + další 2 byty v Brně.

Sečteno, podtrženo

Proto jsme tu na Startovači a chceme vás požádat o pomoc a o příspěvek 350 000 kč. Víme, že tady asi není možné vybrat částku na všechny byty, které máme v plánu pronajmout, ale kdyby se podařílo vybrat třeba i o pár korun více, padnou na úrodnou půdu. 350 000 Kč je částka za kterou dokážeme pronajmout, dovybavit a vést 2 bezbariérové byty na 1 rok a nechat zadat do výroby bezbariérovou mapu. První zisky půjdou hned do vylepšení právě bezbariérové mapy a servisu pro hosty. Přispějete na projekt se silnou myšlenkou a pokud se částka nevybere, o nic nepříjdete, peníze se vám vrátí zpět.

Pokud se nám částka podaří vybrat. Ze všech startérů vybereme 10 kteří dostanou 7 denní pobyt v bytě Svoboda na vozíku se vším všudy zdarma. Naším snem je část peněz vracet těm, kteří nám k ní pomohli.

Co si o tomto projektu myslíte?

  • Splněno 1 200 Kč (0 %)
  • 0 %
  • 350 000 Kč požadováno
  • již skončilo
  • Nelze podpořit
  • Na tento projekt už přispělo 0 Startérů

Autor projektu

David - obrázek
  • projekt od David
  • Česká republika

Odměny (Rewards)

200 Kč

Poděkování a zveřejnění na Facebooku

Pokud naše odměny nevyužijete nebo na odměny prostě nejste... Zveřejníme vaše jméno na webu Svoboda na vozíku i na FB.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
250 Kč

Kšiltovka Svoboda na vozíku

Stylová kšiltovka, která se hodí do parných dní i na volnočasové aktivity.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
300 Kč

Puzzle Svoboda na vozíku pro nejmenší

Puzzle se skládá s 50 dílů a je tak vhodné hlavně pro děti. Dejte jim tento dárek, který je učí logickému myšlení.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
350 Kč

Šátek na hlavu Unisex s logem Svoboda na vozíku

V létě se doporučuje chránit se před sluncem pokrývkou hlavy. Můžete se chránit stylově a zároveň tak dát vědět, že jste podpořili silný projekt. Šátky budou ve stylově černé barvě s bílým logem.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
500 Kč

Poděkování a zveřejnění ve Svoboda Booku.

1 ročně chceme vydávat ohlédnutí za rokem minulým. A vy tak, i když SNV náhodou nebudete sledovat, se dozvíte co se dělo. Bude se vydávat pro partnery a všechny příznivce. A bude jen v tištěné verzi. Dostanete ho 20.12.2018 a uvnitř něj vám samozřejmě poděkujeme a zveřejníme vaše jméno.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
550 Kč

Stylový automatický deštník Svoboda na vozíku

Ne vždy svítí slunce a proto je třeba se chránit. Do těhle dní ,,vykročte'' se stylovým černým deštníkem Svoboda na vozíku.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
700 Kč

Unisex tričko Svoboda na vozíku ve dvou barvách

Tričko s krátkým rukávem na každý den s logem Svoboda na vozíku. Zepředu i zezadu. Skvělý materiál, který skvěle padne jak ženám tak můžům.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
750 Kč

Tričko Svoboda na vozíku i pro vaše nejmenší

Skvělé tričko i pro vaše ratolesti, v různých velikostech a samozřejmě s logem Svoboda na vozíku. Určitě padne i vašim dětem.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
850 Kč

Froté osuška Svoboda vozíku

Froté osuška s logem Svoboda na vozíku. I na plovárně nebo v posilovně dejte vědět, že jste podpořili silný projekt.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
890 Kč

EBook Jak správně hostit na AirBnB

Pokud už tedy víte proč AirBnB. V eBooku se dozvíte jak. Jak to dělat tak, aby jste měli spokojené hosty a tím i více vydělávat. EBook dostanete jak v elektronické verzi, tak i v klasické tištěné. A chystáme i audioverzi.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
1 340 Kč

Pánská mikina Svoboda na vozíku ve dvou barvách

Pánská mikina v nadčasovém střihu sedí můžům co mají rádi styl a komfort. Pokud hledáte něco co si udržuje svou stálost i v dnešním rychle se měnícím světě. Pak jste našli.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
1 390 Kč

Dámská mikina Svoboda na vozíku ve dvou barvách

I ženy si přijdou na své. Tahle mikina se hodí na volný čas nebo k jakémukoliv sportu. Je pro ženy co mají rády pohyb.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
1 500 Kč

Dárkový poukaz na večeři v bezbariérové restauraci

Dárkový poukaz na večeři pro 2 ve vyhlášené a plně bezbariérové restauraci. Hotovo, přispěli jste můžete si dát do nosu. Každý jí a za příspěvek si zasloužíte načerpat energii.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
5 000 Kč

Článek/recenze vašeho produktu pro vozíčkáře

Nabídka pro firmy. Máte produkt pro vozíčkáře? Je to něco nového nebo taky ne, ale hledáte propagaci? Produkt si vyzkoušíme a uděláme na něj nestrannou recenzi. Uvidí ji tak minimálně 1000 vozíčkářů za měsíc. Vyhrazujeme si právo příspěvek odmítnout.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
9 000 Kč

Pobyt v bytě SNV pro 2 na 7 dní

Přijeďte se zrelaxovat do bytu Svoboda na vozíku. Připravím vám průvodce a vy si tak vychutnáte i okolí. Byt je samozřejmě bezbariérový a vy když to trochu oslavíte, nemusíte do schodů. K tomu navíc oběd nebo večeří pro 2 ve vyhlášené restauraci, a drink pro 2 v té samé restauraci. + eBook Jak podnikat na AirBnB v obou jeho verzích. + klíčenku, šátek i osušku, to jen kdybyste šli sportovat. + 2 eBooky v elektronické i papírové formě, které vydáme v budoucnu.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
25 000 Kč

Sponzor zobrazený v sekci sponzoři

Nabídka vhodná pro firmy a zařízení. Pokud podpoříte tenhle projekt, zobrazíme vaši firmu i logo na webu v sekci sponzoři. Samozřejmostí je i poděkování na FB a místo na tabuli v každém bytě Svoboda na vozíku. Každý bude vědět, že jste podpořili dobrý a silný projekt. Vyhrazujeme si příspěvek odmítnout.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
40 000 Kč

Sponzor v sekci sponzoři s proklikem na váš web.

Nabídka vhodná pro firmy a zařízení. Pokud podpoříte tenhle projekt, zobrazíme vaši firmu i logo na webu v záložce sponzoři s prokliknutelným odkazem na váš web. Není pochyb, že jste podpořili silný projekt. Samozřejmostí je větší zobrazení na tabuli každého bytu Svoboda na vozíku. A samostatné poděkování na FB Svoboda na vozíku. Pokud máte produkty pro vozíčkáře a poskytnete nám je k recenzi, o 2 znich napíšeme 2 články/rencenze. Možnost navázat spolupráci i s produkty ve výbavě bytu Svoboda na vozíku. Vyhrazujeme si právo příspěvek odmítnout.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
80 000 Kč

Hlavní sponzor s reklamou na stránce o projektu

Nabídka vhodná pro firmy. Pokud podpoříte projekt touto částkou, budete vyjímeční. Získáte reklamu přes šířku celé strany o projektu. Budete označeni i v záložce sponzoři odděleni od běžných sponzoru opticky větším logem. Samostantné poděkování na FB. A vaše logo se bude objevovat i v mailingové komunikaci s uživately. Máte od nás větší logo na tabuli v každém bytě Svoboda na vozíku. Pokud máte produkty pro vozíčkáře, máte od nás nestranný článek na 2 z nich. Možnost spolupráce i na výbavu bytu Svoboda na vozíku. Os.poděkování ve Sv.Booku. Vyhrazujeme si právo příspěvek odmítnout.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
140 000 Kč

Generální sponzor

Nabídka vhodná pro firmy. Pokud se stanete Generálním sponzorem budete jedineční. Získáte reklamu přes celou šířku domovské stránky. A na každé další vhodné na webu. Budete označeni jako Generální sponzor i v záložce sponzoři. Největším logem. Jednou za 14 dní reklama na FB+poděkování. Vaše logo bude v mailingové komunikaci s uživately uváděno titulem Generální sponzor. Recenze na 3 produkty, 3 články. Největší logo na tabuli v bytě Svoboda na vozíku. Možnost spolupráce i na výbavě bytu Svoboda na vozíku. Vyhrazujeme si právo příspěvek odmítnout. Os. poděkování ve Svob.booku+rok s vámi.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit