Studentská galerie SVĚTOVA 1 - crowfunding kampaň

Studentská galerie SVĚTOVA 1

Jsme nově vznikající studentská galerie, která potřebuje prostředky pro rekonstrukci. Podpořte vznik nového kulturního a komunitního prostoru!

Umění

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Co je SVĚTOVA 1?

Naše budoucí galerie se nachází na adrese Světova 1, na pražské Palmovce. Prostor je pro naše potřeby ideálně umístěn a skýtá velký potenciál. Podobná místa, která by mohla sloužit jako galerie nebo kulturní a společenské centrum mladé generace se v okolí nenachází.

Naším cílem je poskytnout pražským i mimopražským studentům všech uměleckých oborů prostor pro jejich vyjádření a umožnit jim tak na začátku kariéry získat první zkušenosti. Galerii chceme vést v duchu hesla studenti studentům. Osobně víme, že dosáhnout na vlastní výstavu je pro mladé umělce složité a proto jim chceme poskytnout platformu pro zrealizování i kurátorskou, mediální a produkční podporu.

Jak to celé bude fungovat?

Po dobu deseti měsíců (jednoho školního roku) v galerii proběhne osm výstav, z nichž každá bude trvat čtyři týdny. V tuto chvíli máme sestavený seznam studentů, kteří budou vystavovat nadcházející školní rok 2018/2019. Při výběru jsme se snažili o široké spektrum uměleckých oborů i genderovou vyváženost. Oslovení umělci nemají zadané žádné téma, jedinou hranicí jsou samotné výstavní prostory.

Mimo výstav plánujeme také doprovodný program, který by měl mladým lidem z okolí přiblížit zajímavé osobnosti prostřednictvím přednášek a performací.

Na co tedy potřebujeme peníze?

Rekonstrukce již započala a z dřívější kanceláře vytváříme funkční místo pro naši galerii. Tato proměna ale vyžaduje zásadní úpravy původních prostorů - výměna podlahy, vytvoření technického zázemí jako jsou světla, reproduktory, koupě nábytku a výbavy pro provoz a údržbu. V současné době projekt financujeme z vlastních zdrojů a s pomocí rodičů a přátel, což si z dlouhodobého hlediska nemůžeme dovolit. Potřebujeme tedy vaši pomoc, abychom se nezadlužili a mohli tak zdárně dokončit náš projekt.

Ukázka možných odměn

Grafika od Marka (zdroj: Litografická dílna UMPRUM)

Grafika od Elisy

 

Co si o tomto projektu myslíte?