Startovač - financování projektů

Studentská galerie SVĚTOVA 1 - crowfunding kampaň

Studentská galerie SVĚTOVA 1

Jsme nově vznikající studentská galerie, která potřebuje prostředky pro rekonstrukci. Podpořte vznik nového kulturního a komunitního prostoru!

Umění

Co je SVĚTOVA 1?

Naše budoucí galerie se nachází na adrese Světova 1, na pražské Palmovce. Prostor je pro naše potřeby ideálně umístěn a skýtá velký potenciál. Podobná místa, která by mohla sloužit jako galerie nebo kulturní a společenské centrum mladé generace se v okolí nenachází.

Naším cílem je poskytnout pražským i mimopražským studentům všech uměleckých oborů prostor pro jejich vyjádření a umožnit jim tak na začátku kariéry získat první zkušenosti. Galerii chceme vést v duchu hesla studenti studentům. Osobně víme, že dosáhnout na vlastní výstavu je pro mladé umělce složité a proto jim chceme poskytnout platformu pro zrealizování i kurátorskou, mediální a produkční podporu.

Jak to celé bude fungovat?

Po dobu deseti měsíců (jednoho školního roku) v galerii proběhne osm výstav, z nichž každá bude trvat čtyři týdny. V tuto chvíli máme sestavený seznam studentů, kteří budou vystavovat nadcházející školní rok 2018/2019. Při výběru jsme se snažili o široké spektrum uměleckých oborů i genderovou vyváženost. Oslovení umělci nemají zadané žádné téma, jedinou hranicí jsou samotné výstavní prostory.

Mimo výstav plánujeme také doprovodný program, který by měl mladým lidem z okolí přiblížit zajímavé osobnosti prostřednictvím přednášek a performací.

Na co tedy potřebujeme peníze?

Rekonstrukce již započala a z dřívější kanceláře vytváříme funkční místo pro naši galerii. Tato proměna ale vyžaduje zásadní úpravy původních prostorů - výměna podlahy, vytvoření technického zázemí jako jsou světla, reproduktory, koupě nábytku a výbavy pro provoz a údržbu. V současné době projekt financujeme z vlastních zdrojů a s pomocí rodičů a přátel, což si z dlouhodobého hlediska nemůžeme dovolit. Potřebujeme tedy vaši pomoc, abychom se nezadlužili a mohli tak zdárně dokončit náš projekt.

Ukázka možných odměn

Grafika od Marka (zdroj: Litografická dílna UMPRUM)

Grafika od Elisy

 

Co si o tomto projektu myslíte?