Studentská galerie SVĚTOVA 1 | crowdfunding kampaň

Studentská galerie SVĚTOVA 1

Jsme nově vznikající studentská galerie, která potřebuje prostředky pro rekonstrukci. Podpořte vznik nového kulturního a komunitního prostoru!

Umění

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Co je SVĚTOVA 1?

Naše budoucí galerie se nachází na adrese Světova 1, na pražské Palmovce. Prostor je pro naše potřeby ideálně umístěn a skýtá velký potenciál. Podobná místa, která by mohla sloužit jako galerie nebo kulturní a společenské centrum mladé generace se v okolí nenachází.

Naším cílem je poskytnout pražským i mimopražským studentům všech uměleckých oborů prostor pro jejich vyjádření a umožnit jim tak na začátku kariéry získat první zkušenosti. Galerii chceme vést v duchu hesla studenti studentům. Osobně víme, že dosáhnout na vlastní výstavu je pro mladé umělce složité a proto jim chceme poskytnout platformu pro zrealizování i kurátorskou, mediální a produkční podporu.

Jak to celé bude fungovat?

Po dobu deseti měsíců (jednoho školního roku) v galerii proběhne osm výstav, z nichž každá bude trvat čtyři týdny. V tuto chvíli máme sestavený seznam studentů, kteří budou vystavovat nadcházející školní rok 2018/2019. Při výběru jsme se snažili o široké spektrum uměleckých oborů i genderovou vyváženost. Oslovení umělci nemají zadané žádné téma, jedinou hranicí jsou samotné výstavní prostory.

Mimo výstav plánujeme také doprovodný program, který by měl mladým lidem z okolí přiblížit zajímavé osobnosti prostřednictvím přednášek a performací.

Na co tedy potřebujeme peníze?

Rekonstrukce již započala a z dřívější kanceláře vytváříme funkční místo pro naši galerii. Tato proměna ale vyžaduje zásadní úpravy původních prostorů - výměna podlahy, vytvoření technického zázemí jako jsou světla, reproduktory, koupě nábytku a výbavy pro provoz a údržbu. V současné době projekt financujeme z vlastních zdrojů a s pomocí rodičů a přátel, což si z dlouhodobého hlediska nemůžeme dovolit. Potřebujeme tedy vaši pomoc, abychom se nezadlužili a mohli tak zdárně dokončit náš projekt.

Ukázka možných odměn

Grafika od Marka (zdroj: Litografická dílna UMPRUM)

Grafika od Elisy

 

Co si o tomto projektu myslíte?

  • Splněno 130 800 Kč (109 %)
  • 109 %
  • 120 000 Kč požadováno
  • již skončilo
  • Nelze podpořit
  • Na tento projekt už přispělo 44 Startérů

Autor projektu

Elisa Speváková - obrázek
  • projekt od Elisa Speváková
  • Česká republika

Odměny (Rewards)

200 Kč

JEN TAK

Líbí se vám náš projekt a chcete nás podpořit bez odměny, tak je právě tohle pro vás ideální možnost. Děkujeme a těšíme se na vaší návštěvu!

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
300 Kč

PLACKA A PODĚKOVÁNÍ

Originální placka s logem SVĚTOVA 1 a k tomu písemné poděkování jménem celé skupiny a to k vyzvednutí u nás v galerii!

Počet dostupných odměn: 99/100

Nelze podpořit
500 Kč

PLÁTĚNKA A PODĚKOVÁNÍ

Plátěná taška na umění, nákup nebo jen tak! Buďte in a eko s originální taškou s logem SVĚTOVA 1. I s písemným poděkováním k vyzvednutí v naší galerii!

Počet dostupných odměn: 90/100

Nelze podpořit
600 Kč

SLADKÉ MÁMENÍ

Vegan/homamade/organic/bio dort od naší PR Týnky. Mňam!

Odměna vyprodána: 0/1

Nelze podpořit
800 Kč

GRAFIKA OD ELISY

Naše produkční Elisa jede studovat grafiku a ilustraci do Plzně a nabízí pět svých originálních grafik i s podpisem - max. velikost A5.

Počet dostupných odměn: 4/5

Nelze podpořit
800 Kč

ŠPERK OD ANIČKY

Naše velmi blízká kamarádka jede studovat design kovu a šperku do Plzně a nabízí své originální a rukodělné šperky (3 brože a 2 prsteny).

Počet dostupných odměn: 4/5

Nelze podpořit
1 000 Kč

5 SPECIÁLNÍCH DRINKŮ OD MISTRA MARKA ČAMBORA

Poukaz na 5 drinků od jednoho z našich architektů Marka Čambora, který kromě lásky k architektuře a jídlu, míchá skvělé drinky. Možnost využívat na akcích, kde MČ bude barmanem (vernisáže, oslavy atd. v galerii SVĚTOVA 1)

Počet dostupných odměn: 10/10

Nelze podpořit
1 500 Kč

FOTKA OD ALEXE

Náš kurátor Zai neboli Alex míří studovat intermediální tvorbu na pražskou AVU. Vrámci kampaně daruje 5 svých originálních fotek i s podpisem v rozměrech až skoro 1m.

Počet dostupných odměn: 5/5

Nelze podpořit
1 500 Kč

GRAFIKA OD MARKA

Jeden z naší dvojice architektů Marko studuje architekturu na pražské UMPRUM. Mimo jiné se i na škole věnoval grafické technice - litografii. Z jeho sbírky nabízí 6 svých originálních grafik i s podpisem - max. velikost A3.

Počet dostupných odměn: 5/6

Nelze podpořit
2 000 Kč

MALBA OD MIŠKA

Jeden z naší dvojice architekturů Miško studuje architekturu na prařské UMPRUM. Mimo jiné se i ve volném čase věnuje malbě. Miško rád věnuje 4 své originální malby.

Počet dostupných odměn: 3/4

Nelze podpořit
2 000 Kč

ROMANTICKÁ VEČEŘE PRO DVA VE SVĚTOVA 1

Romantická večeře pro dva v italském stylu v prostorách SVĚTOVA 1. Můžete se těšit na předkrm, hlavní jídlo i dezert s flaškou prosecca.

Počet dostupných odměn: 2/2

Nelze podpořit
5 000 Kč

SVĚTOVÁ ŽIDLE

Naše galerie nabízí kapicitu 30 míst k sezení. Koupí této odměny získá jedna z židlí cedulku s vaším jménem, takže budete mít o místo vždycky postaráno!

Počet dostupných odměn: 30/30

Nelze podpořit
5 000 Kč

PRONÁJEM SVĚTOVA 1

Sami pořádáte akce, ale nemáte je kde realizovat? Promítání, přednášky, pracovní zasedání, karaoke night atd.? SVĚTOVA 1 nabízí prostor o 100 m² s technickým zázemím jako projektor, reproduktory, židle i mikrofon. Pronájem je možný na celý den/večer/odpoledne.

Odměna vyprodána: 0/5

Nelze podpořit
10 000 Kč

HRDÝ PARTNER SVĚTOVA 1

Staňte se partnerem SVĚTOVA 1. Vaše jméno bude zvěčněno v galerii na desce přispěvovatelů. Kdokoliv přijde do galerie, uvidí vaše jméno!

Počet dostupných odměn: 10/10

Nelze podpořit
50 000 Kč

HLAVNÍ PARTNER SVĚTOVA 1

Staňte se hlavním partnerem galerie SVĚTOVA 1. Budeme vám neskutečně vděční a vaše logo/jméno bude všude!

Počet dostupných odměn: 3/3

Nelze podpořit