světová premiéra opery TRAUTZL - crowfunding kampaň

světová premiéra opery TRAUTZL

TRAUTZL – jednoaktová komická opera Autor hudby: Jan Zástěra Autor Libreta: David Kříž, Renata Fraisová = RaR (Rejža a Rejžička)

Umění

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Okolí nám říkalo: "máte hezký sen - mít vlastní operní soubor". Nám však nestačilo pouze snít! A tak jsme letos založili soubor "Divadlo 2-15", které 29. a 30. října tohoto roku uvede v Brně  svoji první operu Trautzl.

Asi si teď říkáte, že opera bude nuda. Nebude! Věřte! Bude veselá, vtipná, "poslouchatelná":-). Napsali jsme vlastní text, vlastní hudbu (Jan Zástěra). V opeře budou hrát zpěvačky a zpěváci - mladé a mladí, fešné a fešní, jejichž honorářem bude pouze váš potlesk! Ovšem, ne všechno lze udělat jen na základě nadšení a potlesku. Něco stojí látka na kostýmy, materiál na kulisy, papír na noty... A proto jsme zde, abychom vás požádali o jakoukoliv finanční podporu, kterou nám můžete věnovat pro uskutečnění naší opery.

Máte tedy jedinečnou možnost - chce váš přítel, přítelkyně, partner, partnerka, manžel, manželka jít do opery? Nebo se tohoto kroku naopak obává? Pak je návštěva opery Trautzl pravým dárkem, pravou volbou. A navíc můžete následně směle prohlásit: "Opera Trautzl byla uvedena za naší podpory". Děkujeme a moc se těšíme, že se přidáte k realizaci našeho snu. Pokud chcete vědět podrobnější informace, můžete navštívit naše webové stránky.

_________________________________________________________________________________

OPERA TRAUTZL

Příběh inspirovaný dobou, kdy Giacomo Casanova – svůdce žen – na zámku v Duchcově pobýval a kněz Jakub Jan Trautzl pro kůr v oseckém klášteře svou hudbu komponoval. Co vše se může stát, setká- li se svůdník s knězem na jednom koncertě? Odpoví vám první opera uvedená Divadlem 2-15, kterou na původní libreto tvůrčí dvojice RaR zkomponoval hudební skladatel Jan Zástěra.

DIVADLO 2-15

Divadlo 2-15 je nová hudebně-divadelní platforma, která si klade za cíl sdružovat a podporovat mladé literáty, hudební skladatele a interprety za účelem vytvoření kontinuální činnosti a podnícení vzniku nových scénických titulů v oborech opera, činohra, tanec a dalších scénických žánrech. Stěžejním zájmem souboru je opera se zaměřením výhradně na autorské operní premiéry současné skladatelské generace. Operní tituly vznikají na původní libreto a v rámci skladatelského přístupu jsou komponovány v rozsahu od inspirace historickými kompozičními technikami až po absolutní volnost experimentu. Snahou Divadla 2-15 není tvořit konkurenci či alternativu současným divadlům, ale podporovat především vznik nových hudebně-dramatických titulů, kterými mohou skladatelé, inscenátoři a interpreti promlouvat k současnému publiku.

Co si o tomto projektu myslíte?