SVĚTOBĚŽNÍCI | Cestovatelská desková hra - crowfunding kampaň

SVĚTOBĚŽNÍCI | Cestovatelská desková hra

Pomozte nám zrealizovat originální českou deskovku festivalu Kolem světa pro každého s duší Světoběžníka!

Hry & Apps

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Pandemická situace ovlivnila nejen možnost podniknout cesty do světa, ale i Festival Kolem světa samotný, který tak již rok pořádáme pouze v online podobě. Když nemůžeme do světa, tak si svět přineseme do našich domovů. Tak vznikl nápad na novou deskovou hru Světoběžníci, která je založená právě na cestování, objevování a zkoumání světa a jeho nejzajímavějších zákoutí.

Pravý světoběžník totiž cestuje i doma v obýváku.

Festival Kolem světa...

Festival Kolem světa není jen největším cestovatelským festivalem v České republice, je to spojení nadšenců do cestování, fotografů a dobrodruhů, kteří si navzájem sdílí své cestovatelské zážitky, inspirují začínající cestovatele a podporují v cestě za poznáním ty, kteří ještě stále váhají.

O dobrodružných cestách se můžete dozvědět více nejen z přednášek v rámci online nebo živého festivalu Kolem světa, ale nově i z cestovatelské hry, kterou jsme pro vás připravili společně s MIDU Games. Věříme, že hra provoní vaši domácnost vůní dálek i v době, kdy zrovna nejste nebo nemůžete být na cestách. Že vás pobaví, a protože se jedná o hru pro celou rodinu, tak i namotivuje vaše děti k poznávání naší země. A co víc, díky ní poznáte také blíže české cestovatele a dozvíte se informace, které jste o nich možná nevěděli a které vás rozhodně pobaví nebo minimálně překvapí.

Více o festivalu Kolem světa → 

 

+ MIDU Games...

Parta nadšenců se sportovním duchem, která již několikátým rokem vymýšlí, tvoří a realizuje vlastní deskové a karetní hry. Fanoušci, zábava, emoce. To je pro ně důležité. Stejně jako opravdové partnerství a fair-play. Navíc v duchu našeho motta „Česká hlava, česká ruka“ vyrábí kompletně v České republice.

Více o MIDU Games → 

 

... dají hlavy dohromady a jsou tu – Světoběžníci!

Jsi cestovatel, objevitel, dobrodruh nebo obchodník? Objev své pravé já v napínavém závodě o svět.

Nová území, překvapivé objevy, vynálezy a hory pokladů! Měření sil s ostatními, tisíce otázek a moře nečekaných překvapení a nástrah pro pravé dobrodruhy. Do batohu jen to nejnutnější – důvtip, strategii, přehled a odhodlání. Světoběžníci připravte se – vzrušující a napínavá cesta kolem světa začíná!

 

 

═══ Čím je hra výjimečná? ══

✅ Reální cestovatelé

Co by to bylo za cestovatelskou hru bez cestovatelů? Máte své oblíbené cestovatele z Festivalu Kolem světa? Třeba se ve hře budou vyskytovat nebo nám klidně napište a my je tam zkusíme propašovat :-)

✅ Edukuje

Oceány, kontinenty, státy, vlajky, města, netradiční místa, treky, slavné výpravy, cestovatelé, mořeplavci, zvířata, rostliny, jídla, zajímavosti či rekordy z různých koutů světa? Vyzkoušejte své znalosti, poznejte svět atraktivní formou a rozšiřte obzory o témata, která vás zajímají!

✅ Propojuje světy

Přesně tak! Propojujeme svět deskových her a mobilních technologií, které činí hru ještě zajímavější pro mladší generace. S mobilní aplikací MIDU Games se ze Světoběžníků stává interaktivní, rychlá a otázkami neomezená hra. 

✅ Neohraje se

Otázky si v aplikaci můžete míchat/nemíchat, balíčky si vyberete ty, které vás zajímají. V každé hře tak můžete mít unikátní otázky. Aplikace navíc bude průběžně doplňována a rozšiřována o nová témata.

✅ 12 her v 1 aneb Lze hrát více způsoby

Cestovatelé, kteří zanechávají svou "stopu" na světě? Objevitelé poznávající neprobádaná území a na památku zde nechávající svou vlajku? Náčelníci sjednocující kmeny nebo obchodníci budující karavanovou obchodní stezku? Vyberte si scénář, který vás bude bavit.

Scénáře: Cestovatel – Dobrodruh – Objevitel – Obchodník – Politik – Náčelník – Patriot – Kolonizátor – Conquistador – Boj o přežití – Válečník – Imperátor – Myslitel (bonusový scénář)

✅ Pro malé i velké světoběžníky

Díky 12 scénářům různých obtížností je hra vhodná jak pro začátečníky, kteří chtějí krátkou 30minutovou hru stejně jako si na své přijdou i náročnější hráči, pro které není problém strávit u strategické hry i více jak 2 hodiny.

 

═══ Mobilní aplikace ══

Součástí hry Světoběžníci je mobilní aplikace s otázkami. Aplikace je zcela bez reklam a ke stažení zdarma na Google Play a App Store.

Desítky tematických balíčků, tisíce otázek. Vaši oblíbení cestovatelé z festivalu Kolem světa, objevitelé i vynálezci. Geografie, historie, fauna, flóra, světové zajímavosti či rekordy? Hrajte s otázkami, které vás zajímají a vytvořte si tak vlastní hru na míru.

Čím je aplikace výjimečná?

✅ Bez reklam

V aplikaci MIDU Games nejsou žádné reklamy, což hráči kvitují, protože se mohou hře nerušeně věnovat naplno.

✅ Zdarma

Aplikaci můžete stáhnout na Google Play i App Store zcela zdarma. Navíc ke každé hře je spousta tematických balíčků také zdarma. Těch pár zbývajících jsou zpoplatněné symbolickou částkou podporující provoz a rozvoj apky.

✅ 3 herní módy

V módu Desková hra používáte otázky jako součást hry Světoběžníci. Navíc v aplikaci najdete další dva módy: Duel (pro 2 hráče; každý 5 otázek, střídáte se v odpovědích; vhodný na cestách, kde nemůžete deskovku vybalit) a Sólo (kariérní mód pro jednoho hráče; kdo rád na cestách trénuje a rozšiřuje své znalosti sám).

Jaká témata ve hře najdete?

V aplikaci najdete vedle speciálních balíčků festivalu Kolem světa např. tato témata: Cestovatelé – Mořeplavci – Etnografie – Pohoří – Světové řeky a jezera – Moře a oceány – Pevnina – Ostrovy – Treky – Netradiční místa – Světová místa v ČR – Čaj – Káva – Čokoláda – Jídlo – Slavné bitvy – Zvířata – Rostliny – Afrika – Severní Amerika – Jižní Amerika – Evropa – Asie – Austrálie a Oceánie – Hlavní města – Bývalá hlavní města – Vlajky – Geografické rekordy – Objevitelé – Vynálezci + řada dalších obecných, geografických a historických témat (vč. mytologie, zvyků, národů ad.)

Každé z hlavních témat bude během dalšího vývoje průběžně rozvíjeno do hloubky.

 

═══ Zpracování ══

S MIDU Games máme společnou filozofii a hodnoty, na kterých stojí i náš přístup k výrobě, designu i materiálům.

Česká výroba

Proč tahat výrobu přes půlku planety, když to zvládneme doma? I tuto hru vyrobíme kompletně v ČR včetně všech komponent. Snížíme tak ekologickou stopu, a navíc ukážeme světu, že Češi umí.

Udržitelnost

Papír, dřevo, juta, kov. Myslíme na přírodu a životní prostředí, proto se ve hře vyskytují pouze tyto přírodní materiály.

Skladnost

Velká hra v malém balení. Velkorysá herní deska a stovky komponent v krabici 21,6×21,6×6,5 cm. Šetříme místo a myslíme na to, že hru si chcete někdy vzít s sebou. K tomu navíc poslouží i praktický jutový sáček na komponenty ;-)

 

═══ Co hra obsahuje? ══

 • Velký herní plán (596×420 mm)
 • 6 paravánů
 • 6 dřevěných hráčských figurek
 • 6 dřevěných figurek Koruna
 • 6 dřevěných kostek
 • 12 karet herních scénářů + 1 karta bonusový scénář
 • 72 hráčských žetonů
 • 18 žetonů Odpověď
 • 78 žetonů Poklad
 • Originální jutový sáček na komponenty
 • Mosaznou minci s jedinečným designem
 • Pravidla
 • To vše v krásné pevné potahované krabici 216×216×65 mm – ideální rozměr i na cesty!

 

═══ Kintari – podpora vzdělávání v Indonésii ══

Můžete se o světě učit hrou. A díky vám pomůžeme dětem v Indonésii, aby se mohli (vůbec / lépe) učit. 5 % z uvedených balíčků pomůže projektu Kintari. Děkujeme!

Kintari foundation bylo založeno Janou Wolfovou jako nezisková organizace v roce 2006. Má českou i indonéskou pobočku. V ČR Kintari prezentuje asijskou kulturu v rámci kulturních vystoupení, workshopů, edukativních pořadů pro děti a veřejnost. Výtěžek z těchto pořadů je v plné výši věnován na realizaci rozvojových projektů Kintari na Lomboku: rekonstrukci místních škol, výstavbu nových učeben, provozování odpoledních kurzů a finanční podpora nadaných studentů v jejich vyšším vzdělávání na středních a vysokých školách.

Více o projektu Kintari na kintari.org →

Co si o tomto projektu myslíte?