Svět v časosběru - crowfunding kampaň

Svět v časosběru

Časosběry mohou lidem ukázat překrásné momenty a místa, které mnoho lidi běžné opomíjí nebo je berou za samozřejmost.

Film & Video

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Podpořte prosím studentskou tvorbu zaměřující se na vytváření Time-Lapse a Night-Lapse

Před 4 měsíci jsme dokončili časosběr z města Karviná. Ohlasy byly skvělé. Na serveru YouTube vidělo video více než 900 lidi a na Facebooku téměř 20 000!!! Jsou to neuvěřitelná čísla. V plánu máme natočit také Time-Lapse video o Beskydech, Time-Lapse hradů a zámků z ČR, Zapomenutá místa Slezska, sérii videí pod názvem Povídky Slezské nebo Studentský Film "Apokalypsa".

Je mnoho krásných míst, která stojí za to v České Republice vidět, ukažme je světu

Vytvořili jsme tento crowdfunding projekt, který může kdokoli z Vás podpořit. Projekt je zcela dobrovolný a budeme rádi, když vyjádříte svou podporu formou finančního příspěvku za odměnu, nebo sdílením. Všechno nelze zaznamenat na malý čip fotoaparátu mobilu nebo kompaktu a proto si pro naše projekty musíme půjčovat některé vybavení, díky kterému dosáhneme mnohem lepší, ostřejší a kvalitnější záběry a nebudeme časově limitování zhoršenými světelnými podmínkami nebo finančním obnosem na vypůjčení vybavení. Tímto projektem chceme dosáhnout zakoupení vybavení, díky kterému půjde tvorba o level výš a Vy si tak budete moci prohlédnout ještě lepší, kvalitnější a propracovanější záběry.

Tento projekt může být uskutečněn pouze díky Vám

 

 

Co chceme udělat?

  • Točit Time-Lapse videa (Beskdydy, Hrady a zámky, Zapomenutá místa atd...)
  • Točit Night-Lapse videa
  • Točit rozhovory: "Povídky Slezské"
  • Studentský film "Apokalypsa"

Proč žádáme o příspěvky?

  • Chceme zakoupit lepší vybavení (Fotoaparát Sony a6300 + objektivy, multifunkční stativ, slider)
  • Chceme lidem ukázat něco nového

 

Time-Lapse.png

Jedná se o záběry pořízené v dlouhých časových intervalech a jejich zobrazení ve zrychleném tempu (řádově několika sekund). Tímto postupem je možné zaznamenávat různé časové úseky (běžně v řádu hodin, nezřídka taky dnů, týdnů a měsíců). Tyto záběry mohou lehce ukázat lidem kouzlo okamžiku, které mnoho lidí opomijí.
Mnohdy lidé projdou "nezajimavá" místa protože momentálně tam není nic zajimavého, ale správné načasování a vytrvání dříve či později odhalí krásu každého místa. Lidé, kteří se nemohou na dané místo podívat, mohou zažít ty nejkrásnější momenty na daném místě právě díky videu a fotografii.

Nejdůležitějším vybavením u Time-Lapse je fotoaparát s dlouhou výdrží baterky, nebo funkcí nabíjení během natáčení a kvalitní multifunkční stativ, který je snadno přemístitelný i na dlouhé vzdálenosti (lehký, skladný) a je flexibilní pro rychlé přizpůsobení v terénu.

DSC06080.jpg DSC09281.jpg

 

Ukázky z již připravovaných Time-Lapse projektů

 

 

Night-Lapse.png

Jedná se o speciální druh Time-Lapse fotografie, který se zaznamenává v noci za špatného světla. Většinou je záběr umístěný na měsíc nebo hvězdy, ale lze snímat taky noční panorama města nebo silice a dálnice a pohyb vozidel. Díky lepší technice můžeme zvýšením expozice a ISO dosáhnout krásných a relativně čistých záběrů noční oblohy a panoramat, aniž by byl v záběrech šum.

Překrásných záběrů lze dosáhnout propojením night-lapse a hyperlapse.

19055795_1906530766255616_948100587389254228_o-2.jpg

 

Hyperlapse.png

Taktéž se jedná o speciální druh Time-Lapse, ale tentokrát kromě scény kterou snímáme, bude  v pohybu i fotozařízení. Tímto se vytvoří skvělý efekt pohybujících se scén kolem nás. Hyperlapse je také zvaný walklapse, spacelapse nebo stop-motion.

 

Filmmaking.png

Jako vedlejší projekt chceme s přáteli natočit studentský film "Apokalypsa", který budeme chtít dostat na Festival Studentských Filmů nebo filmová plátna.

Film bude mít téma jaderné katastrofy, rozdělení civilizace a následné sjednocení. Scénář je v přípravě a obsahuje i kritiku některých dnešních trendů a poukazuje na mezilidské vztahy.

IMG_0416.jpg

 

Ostatní.png

Série videí pod názvem "Povídky Slezské" chceme natočit s několika lidmi, kteří se zajímají o lidovou kulturu v tomto kraji. Jsou to starší lidé, kteří by rádi odvyprávěli své history a příběhy lidem.

 

Chceme taky natočit několik videí o tom, jak se lidé chovají ke své planetě a jaké to má následky.

Co si o tomto projektu myslíte?