Svědectví - crowfunding kampaň

Svědectví

Ročně se na území ČR zabije 124 milionů zvířat kvůli produkci masa, mléka a vajec. Kde a jak takové množství zvířat žije?

Film & Video

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Ročně se na území České republiky zabije 124 milionů zvířat kvůli produkci masa, mléka a vajec. Toto číslo je tak obrovské, že si ho možná ani neumíme představit. A dokážeme si představit, kde a jak takové množství zvířat žije? 

Dokument Svědectví odhalí pravdu, jež živočišný průmysl záměrně tají. Pronikne za ostnaté ploty a vysoké zdi českých velkochovů, aby ukázal skutečný život zvířat, která jsou degradována na zboží. Představí konkrétní jedince ukryté za úhlednými balíčky v obchodech a ukáže je jako jedinečné bytosti bojující o život do posledního dechu. 

Svědectví odkryje, jak moc jsou lidé obelháváni reklamami, které záměrně vytvářejí lživou představu o šťastných zvířatech na louce zalité sluncem. Pomocí záběrů ze skrytých kamer nahlédne do toho, jak se lidé ke zvířatům chovají, když si myslí, že se nikdo nedívá. 

Dokument přinese mimo jiné i rozhovory s lidmi, kteří se rozhodli pro etický způsob života uvede informace od zdravotníků, sportovců, psychologů. A v neposlední řadě i úspěšných umělců nebo právníků. 

Pražská premiéra tohoto středometrážního nezávislého dokumentu se plánuje na podzim roku 2020. Po promítání v různých městech České republiky bude dokument dostupný i ke shlédnutí online. 

Finance potřebujeme především na produkci, následnou postprodukci ve studiu a na pokrytí provozních nákladů a propagaci dokumentu. 

Vybíraná částka je minimum, ze kterého jsme schopni pokrýt základní náklady. Pokud by se podařilo vybrat více peněz, mohli bychom dokument i jeho propagaci a promítání výrazně povýšit. Dostali bychom fakta ze Svědectví do povědomí mnohem širší veřejnosti, a to především zakoupením reklamních ploch a zajištěním promítání v kinosálech různých koutů ČR. Dosáhli bychom také na kvalitnější hudbu i komentátora. 

Na webových stránkách www.sledujsvedectvi.cz si můžete přečíst výpovědi lidí, kteří za uvězněnými zvířaty byli. Později se tam dozvíte mimo jiné i informace o promítání dokumentu.

 

Co si o tomto projektu myslíte?