Studentský film Pomeranč - crowfunding kampaň

Studentský film Pomeranč

Film pomeranč je projekt studentů druhého ročníku z Filmové akademie Miroslava Ondříčka v Písku.

Film & Video

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Synopse filmu: 

Chceme vyprávět příběh prodavače ovoce, který se zamiluje do zelinářky. Není to ale obyčejný romantický příběh, nýbrž naivní, něžná balada o chlapci, který svojí lehkou obezitou připomíná pomeranč. Náš hlavní hrdina, přezdívaný Pom, bojuje se svojí nesmělostí, aby oslovil krásnou Emu. Jeho největším bojem je boj s vnitřními démony. Pom prochází ve filmu velikou transformací vedoucí k přijetí sebe sama, sebedůvěře a uvolnění.

Film vychází z vlastních zkušeností scenáristy a režiséra, který by chtěl tímto příběhem přiblížit ostatním, jak ovlivňující pro člověka tento probém může být. Determinace sebou samým, která vede ke studu i ze sundání trika před ostatními, natož oslovení devčete.

Kdo jsme? 

Jsme studenti druhého ročníku Filmové akademie Miroslava Ondříčka v Písku. Tento film točíme v rámci našeho reálového postupového cvičení. Společně už máme za sebou několik školních cvičení a kromě nich točíme i mimo školu na profesionálních placech, ze kterých jdou vyděláné peníze právě do těch školních.

Štáb:

Režie a scénář – Jan Daniel

Dramaturgie – Martin Synek

Produkce – Jan Šipan

Kamera – Jan Planička

Výprava – Nino Zardalishvili

Kostýmy – Anna Guičová

Střih – František Kotačka

Zvuk – Igor Kopchuk a Jan Lakota

Na co potřebujeme peníze?

Studenstký film, a film obecně, je velmi drahá záležitost a bez cizí pomoci (čtěte kamarádů a peněz) je velmi složité ho natočit. Proto žádáme o pomoc v podobě finanční podopory. Sami do filmu vkládáme ze svých mělkých kapes velkou část našich peněz, a i přes podporu sponzorů (čtěte rodičů) potřebujeme ještě něco málo navíc, aby film vypadal podle našich představ a Vás při zhlédnutí pohladil na duši. Vybrané peníze bychom použili na pronájmy lokací, nákup kostýmů a pořádnou výpravu (abychom stvořili náš vlastní úhledný svět), pronájem profesionální techniky (aby to nějak vypadalo) či dokončení filmu v postprodukci.

Děkujeme za každou korunu!

Co si o tomto projektu myslíte?