Studentské umění ve Studentském kostele - crowfunding kampaň

Studentské umění ve Studentském kostele

Pomozte nám spolu se studenty vytvořit program pro Studentský kostel, prostřednictvím profesionální spolupráce.

Umění
Studentské umění ve Studentském kostele

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Tři školní soubory, tři rozdílné spolupráce s profesionály, tři různá vystoupení v jednom kostele.

Chceme poskytnout studentským kroužkům prostor a prostředky k tomu, aby si vyzkoušeli spolupráci s profesionály svého oboru a mohli se tak zlepšit ve svých činnostech. Pro Studentský kostel tím pak vytvoří unikátní program pro veřejnost, který se bude skládat z nacvičených vystoupení.

 koncert.jpg

Konkrétní spolupráce

Cylindr - Dramatický kroužek z Bigy - Prostor kostela není typickým místem pro klasická divadelní představení. Jeho vnitřní výstavba i akustika dokonce vybízí k práci se zvukem, a nabízí tak místo pro experimentování. Ideální pro mladé studenty, kteří se nebojí zkusit věci jiným, netradičním způsobem. Přesně o to se pokusí Cylindr spolu s Jihočeským divadlem.

Divadelní kruh Gymnázia Česká - Tento divadelní soubor již dříve v kostele vystupoval se skvělou inscenací Nosorožce, která zanechala jen kladné ohlasy. S radostí jim tedy opět uvítáme v našem kostele. Tentokrát budou spolupracovat s profesionálním rétorem Janem Nepomukem Piskačem, což pro mladé divadelníky představuje ohromnou zkušenost. 

Mendík - Pěvecký sbor Gymnázia J. V. Jirsíka - Za relativně krátkou dobu, kdy je kostel otevřen veřejnosti, hostil celou řadu koncertů. Od Dyškantů, přes absloventské a studentké koncerty, až například po vystoupení Kühnova dětského sboru. Rozhodli jsme se tedy jít ještě o kousek dál a poskytnout pěveckému sboru Mendík možnost nahrát v kostele studentské CD liturgických písní za spolupráce se zvukařem Karlem Dřínkem, který mimo ozvučil i Studentský kostel. Nahrané písně si pak budete moci naživo vychutnat na koncertu, který se uskuteční opět v kostele.

Jako takovou finální tečku za tímto studentským programem bychom rádi udělali promítáním vybraných animovaných filmů z Mezinárodního festivalu animovaných filmů, které určitě nejsou jen pro děti. Přesvědčit se o tom můžete na jejich stránkách.

 cylindr+ani.jpg

Proč přispět

Proto chceme, aby tento prostor navštěvovalo co nejvíce lidí, hlavně mladých. Pokud nás podpoříte, pomůžete nám nejen vytvořit zajímavý program, za kterým budou stát převážně studenti, ale také rozšířit povědomí o kostele mezi další skupiny lidí, pro které se snažíme program vytvářet. Podpoříte tím také kulturní rozvoj města. V neposlední řadě ovšem umožníte studentům, aby se mohli i nadále lidsky vyvíjet při dělání činnosti, která je baví, jde jim a mají o ní zájem. A kdo ví, třeba se díky Vám objeví nový skrytý talent.

 

O kostelu

Studentský kostel Svaté Rodiny v Českých Budějovicích, tedy kostel pro studenty, který byl řadu let zavřený a využívaný jako depozitní archiv ještě z dob komunistického režimu. Před více než pěti lety se o jeho znovuotevření a rekonstukci začalo zajímat několik lidí v čele s P. Josefem Prokešem

Když se před rokem podařilo úspěšně dokončit rekonstrukci kostela a završit ji vysvěcením oltáře, přišla na řadu další otázka a tou byl program kostela. Jakým směrem se chceme vydat, bylo jasné již od začátku, program atraktivní pro mladé lidi. Proto jsme začali spolupracovat s Biologickým centrem Akademie věd, Jihočeskou univerzitou nebo Divadlem Víti Marčíka. Několikrát do roka u nás také vystupuje Konzervatoř České Budějovice. Stejně tak se snažíme zvát osobnosti české politické, akademické či teologické scény, aby se vyjádřili k aktuálnímu dění ve světe, jako například bývalého velvyslance v USA a Rusku, Petra Koláře, který komentoval tehdejší situaci v Rusku a na Ukrajině nebo Marka Váchu, kněze, teologa, vědce a pedagoga, jenž hovořil o Třech zprávách o stvoření.

Více také na facebooku nebo webových stránkách, kde také naleznete způsob, jak nás kontaktovat.

divadl+koncert.jpg

 kolář + přednášky.jpg

 

Papírový model kostela 

Papirovkaaa.jpg

 

Placka kostela Placka.jpg

Co si o tomto projektu myslíte?