#STOPTABU příběhy pomáhají - crowfunding kampaň

#STOPTABU příběhy pomáhají

Pomoc lidem, kteří si prošli traumatizující situací. Orientace na témata, která jsou pro naši společnost stále TABU. Znásilnění,šikana,domácí násilí..

Ostatní

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

STOP tématům, co jsou pro společnost TABU

Stop tabu znamená pomoc lidem, kteří si prošli traumatizující situací.

Poděkování

Blížíme se do konce doby, kdy je možné projekt podpořit a ačkoli je jasné, že se potřebná částka nenaplní, tak bych vám tímto chtěla moc poděkovat za vaši podporu - ať už finanční, nebo jakoukoli jinou.

Nebudu se tvářit tak, že mě nemrzí, že to nevyšlo. Neznamená to samozřejmě konec projektu, ale vše bude daleko komplikovanější a pro mě (nejen finančně) náročnější :( ... Ale jedeme dál!

Pokud byste to s podporou projektu mysleli vážně, tak budu moc ráda, pokud se rozhodnete projekt přímo podpořit na

transparentním účtu: 2001562071 / 2010

A nebo se mi ozvěte na info@stoptabu.cz kdyby vás cokoli napadlo :) 

Jelikož si vaší podpory vážím, tak nad 200Kč dostanete vždy placku a samolepku (pokud pošlete adresu ;) ) a nad 1000Kč můžeme dát kafčo nebo trénink :)

A pro všechny přikládám nepovedené záběry z nátáčení:

Skutečně si toho nesmírně vážím, že jste se rozhodli podpořit tento projekt a budu ráda, pokud mu i nadále zachováte přízeň :)  

 

Proč podpořit tento projekt?

Nejsem odborník, tak proč já? Protože spousta obětí nemá ke krizovým linkám důvěru a nebo dokonce ani nevědí, že se na ně mohou obrátit - popřípadě na jaké. Znají moji tvář, můj příběh a tím jsem jim blíž. Vědí, že je neodsoudím, vyslechnu je, budu se snažit jim pomoct a že (cituji jednu zprávu): nejsem neznámý člověk, který by akorát opakoval našprtané kecy... Vím, že to tak není - mám k Lince důvěry a dalším organizacím největší respekt, ale je potřeba, aby se o nich mluvilo víc! Aby se o všem mluvilo víc a to i přímo na školách - ať vědí, že se na tyhle organizace mohou obrátit, že v tom nejsou sami ... 

O co jde?

Pomoc nejen ženám a dívkám, které si prošly sexuálním násilím, ale všem, kteří trpí SAMI, protože se bojí mluvit. Bojí se, že je společnost odsoudí, že jejich problém nebude nikoho zajímat a hlavně - že si za to MŮŽOU SAMI.

Převážně jde o témata, která jsou pro naši společnost stále TABU jako jsou šikana, domácí násilí a násilí ve vztahu, znásilnění či zneužití apod. V oblasti zneužití mám bohužel vlastní zkušenost a proto pomáhám ostatním, protože vím, jaké to je ... Jaké to je být sám, cítit se špinavý - použitý a zcela nezařaditelný.

Na co vybíráme?

 • Technika
  • počítač (v současnosti vše dělám u přítele a na svém dědouškovi sotva přečtu maily), mikrofon, ostatní (webkamera, světla, stativ ...)
 • Lepší postprodukce a kvalita videí celkově
 • Workshopy & besedy
  • zaplacení místa
  • domluvení odborníků – jejich čas, konzultace, práci a dojíždění
  • propagace
 • Rozšíření vzdělání (vzhledem k alarmujícímu nedostatku psychologů - minimálně těch pro děti, jsem se rozhodla to v 26 začít studovat psychologii)
 • Propagace projektu (bohužel to je téměř to nejtěžší, protože jakmile kamkoli napíšete slova jako je sex, násilí, zneužití tak vám na žádné sociální síti nepovolí...)
 • Zdravý rozum (protože se z toho nemíním zbláznit a potřebuju to ventilovat na terapii a dobrý kávě)

Za cca 6 měsíců fungování projekt pomohl NEJEN 300 dívkám a ženám, ale také klukům i mužům! Protože i oni jsou oběťmi situací, kdy mají pocit, že se nemají a nemůžou na nikoho obrátit.

Denně chodí přes 30 zpráv, mailů a dotazů - a na všechny odpovídám a píšu si se všemi, kteří to potřebují a to i třeba několik hodin, dokud se nedobereme nějakého řešení, nebo se dotyčné/mu neuleví. A pokud je potřeba, snažím se dohledat informace a konzultovat to s odborníky.

Nicméně samotná tato činnost zabere několik hodin denně. Do toho příprava a natáčení nových videí, psaní článků, přednášky ve spolupráci s AMNESTY INTERNATIONAL jako „Živá knihovna“ a další. Projekt prokazatelně pomáhá a důkazem toho jsou desítky zpráv od obětí, kterým projekt pomohl.  

Aktuální spolupráce a podpora

Díky podpoře jsme schopni společně pomoci více lidem a mohu se dlouhodobě tomuto projektu věnovat na 100%. Natáčet kvalitnější materiál, pořádat besedy, přizvat na přednášky či do videí hosty z řad odborníků = kriminalisté, psychologové, sexuologové, apod.

 

Podílejme se na změně

V České republice si stále 58% lidí myslí, že za znásilění si do určité míry může i sama oběť. Nicméně oběti by mohly vyprávět....a vyprávějí! Pravděpodobně ve vašem okolí je někdo, kdo má osobní zkušenost se zneužitím či znásilněním.
Pojďme tato čísla změnit a mluvit o tématech, která jsou pro naši společnost stále TABU!

Kameraman, střihač a upocený producent

Jsem Jana - autorka, kameramanka, střihačka, moderátorka a prostě tak nějak holka pro všechno v projektu STOPTABU.

Projekt jsem spustila na vlastní popud,kdy jsem se rozhodla jít s vlastní zkušeností ven a po více jak 13ti letech se svěřit i rodině...

Do této chvíle jsem veškeré finance a úsilí investovala sama, abych lidem pomohla, nicméně projekt je stále více a více vidět a je tudíž potřeba, jak se říká, myslet to opravdu vážně

Vyberte si odměnu

Pro představu video poděkování ...

Odkazy

Web projektu

Instagram projektu

YouTube

 

V případě, že byste chtěli projekt podpořit pravidelně pár Kačkami měsíčně,  tak můžete i zde:

STÁT SE PATRONEM

Nebo také můžete bez odměny jednorázově podpořit projekt přes Paypal, jakoukoli částkou: 

PAYPAL

Co si o tomto projektu myslíte?