Startovač - financování projektů

#STOPTABU příběhy pomáhají - crowfunding kampaň

#STOPTABU příběhy pomáhají

Pomoc lidem, kteří si prošli traumatizující situací. Orientace na témata, která jsou pro naši společnost stále TABU. Znásilnění,šikana,domácí násilí..

Ostatní

STOP tématům, co jsou pro společnost TABU

#STOPTABU znamená pomoc lidem, kteří si prošli traumatizující situací.

Pomoc nejen ženám a dívkám, které si prošly sexuálním násilím, ale všem, kteří trpí SAMI, protože se bojí mluvit. Bojí se, že je společnost odsoudí, že jejich problém nebude nikoho zajímat a hlavně - že si za to MŮŽOU SAMI.

Převážně jde o témata, která jsou pro naši společnost stále TABU jako jsou šikana, domácí násilí a násilí ve vztahu, znásilnění či zneužití apod. V oblasti zneužití mám bohužel vlastní zkušenost a proto pomáhám ostatním, protože vím, jaké to je ... Jaké to je být sám, cítit se špinavý - použitý a zcela nezařaditelný.

Na co vybíráme?

 • Technika
  • počítač (v současnosti vše dělám u přítele a na svém dědouškovi sotva přečtu maily), mikrofon, ostatní (webkamera, světla, stativ ...)
 • Lepší postprodukce a kvalita videí celkově
 • Workshopy & besedy
  • zaplacení místa
  • domluvení odborníků – jejich čas, konzultace, práci a dojíždění
  • propagace
 • Rozšíření vzdělání (vzhledem k alarmujícímu nedostatku psychologů - minimálně těch pro děti, jsem se rozhodla to v 26 začít studovat psychologii)
 • Propagace projektu (bohužel to je téměř to nejtěžší, protože jakmile kamkoli napíšete slova jako je sex, násilí, zneužití tak vám na žádné sociální síti nepovolí...)
 • Zdravý rozum (protože se z toho nemíním zbláznit a potřebuju to ventilovat na terapii a dobrý kávě)

Za cca 6 měsíců fungování projekt pomohl NEJEN 300 dívkám a ženám, ale také klukům i mužům! Protože i oni jsou oběťmi situací, kdy mají pocit, že se nemají a nemůžou na nikoho obrátit.

Denně chodí přes 30 zpráv, mailů a dotazů - a na všechny odpovídám a píšu si se všemi, kteří to potřebují a to i třeba několik hodin, dokud se nedobereme nějakého řešení, nebo se dotyčné/mu neuleví. A pokud je potřeba, snažím se dohledat informace a konzultovat to s odborníky.

Nicméně samotná tato činnost zabere několik hodin denně. Do toho příprava a natáčení nových videí, psaní článků, přednášky ve spolupráci s AMNESTY INTERNATIONAL jako „Živá knihovna“ a další. Projekt prokazatelně pomáhá a důkazem toho jsou desítky zpráv od obětí, kterým projekt pomohl.  

Aktuální spolupráce a podpora

Díky podpoře jsme schopni společně pomoci více lidem a mohu se dlouhodobě tomuto projektu věnovat na 100%. Natáčet kvalitnější materiál, pořádat besedy, přizvat na přednášky či do videí hosty z řad odborníků = kriminalisté, psychologové, sexuologové, apod.

 

Podílejme se na změně

V České republice si stále 58% lidí myslí, že za znásilění si do určité míry může i sama oběť. Nicméně oběti by mohly vyprávět....a vyprávějí! Pravděpodobně ve vašem okolí je někdo, kdo má osobní zkušenost se zneužitím či znásilněním.
Pojďme tato čísla změnit a mluvit o tématech, která jsou pro naši společnost stále TABU!

Kameraman, střihač a upocený producent

Jsem Jana - autorka, kameramanka, střihačka, moderátorka a prostě tak nějak holka pro všechno v projektu STOPTABU.

Projekt jsem spustila na vlastní popud,kdy jsem se rozhodla jít s vlastní zkušeností ven a po více jak 13ti letech se svěřit i rodině...

Do této chvíle jsem veškeré finance a úsilí investovala sama, abych lidem pomohla, nicméně projekt je stále více a více vidět a je tudíž potřeba, jak se říká, myslet to opravdu vážně

Vyberte si odměnu

Pro představu video poděkování ...

Odkazy

Web projektu

Instagram projektu

YouTube

 

V případě, že byste chtěli projekt podpořit pravidelně pár Kačkami měsíčně,  tak můžete i zde:

STÁT SE PATRONEM

Nebo také můžete bez odměny jednorázově podpořit projekt přes Paypal, jakoukoli částkou: 

PAYPAL

Co si o tomto projektu myslíte?