STOPEM KOLEM EVROPY - crowfunding kampaň

STOPEM KOLEM EVROPY

Pomozte mi natočit dokument o mé cestě stopem kolem celé Evropy.

Film & Video

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Jmenuji se Martin a je mi 19 let. Tento projekt by měl pomoci k natočení dokumentu o mé cestě stopem kolem celé Evropy, při které navštívím přes 20 zemí a ujedu stopem více než 21 tisíc kilometrů.

jájájá.png

PLÁNOVANÁ CESTA

Před pár dny jsem se vrátil stopem z Barcelony a od té doby přemýšlím kam dál. Napadlo mě letět do Kanady, do Calgary za prací na dva měsíce, ale jelikož jsem si poslední cestu stopem hodně užil a uvědomil jsem si, že Evropu ještě nemám zdaleka za sebou naplánoval jsem, že bych za dva měsíce chtěl vyjet stopem 21 330 km kolem celé Evropy. Jen pro představu z Prahy do Hong kongu je to 11 000 km a obvod zeměkoule na rovníku činí 40 075 km, takže myslím, že nějaký ten pátek s palcem vzhůru u silnice strávím.

Když se podíváte na níže uvedenou mapu, můžete vidět barevné rozdělení trasy na deset částí. Každá část by měla znázorňovat přibližně dva týdny cesty a jedno dokumentární video, který nahraju na svůj youtube kanál pro vás. Z celé cesty by pak mělo být deset dvacetiminutových videí.

mapaskm.png

PŘÍSPĚVKY

Díky vašim příspěvkům mi umožníte, abych se jednou za deset dní mohl zastavit, upravit a nahrát video pro vás na youtube (myslím, že je fajn, když jednou za 14 dní opravdu uvidíte na co jste přispěli, u mnoha projektů musíte čekat měsíce na film, nebo knihu). Dále mi peníze umožní abych se mohl po cestě normálně najíst, nebo když zrovna nebudu spát venku, nebo u lidí co potkám, abych mohl strávit pár nocí v hostelu, kde si odpočinu a připravím veškerou elektroniku.

A poslední věc se kterou mi vaše příspěvky pomůžou nejvíc je technika. Všechny peníze, které nepůjdou do jídla a ubytování budu investovat do lepšího objektivu, mikrofonu, stativu a v podstatě všeho dalšího co je potřeba k natáčení. Cestu plánuji až na konci května, protože šetřím na lepší tělo zrcadlovky pro ještě lepší kvalitu videa, když už pojedu 21 330 kilometrů stopem, tak ať ty videa stojí za to!

MŮJ PŘÍBĚH

Stopovat jsem začal ve svých 17 letech v Itálii, rok na to jsem letěl do Manchesteru, kde jsem chtěl o prázdninách najít práci na tři týdny a následně jet stopem zpátky domů. Po dvou dnech zklamání při hledání zaměstnání a dotčen, že mi nikdo nechce dát práci na tak dlouhou dobu jako jsou tři týdny jsem dostal geniální nápad napsat do internetového prohlížeče: „Jak vydělat peníze na ulici?" Chvíli trvalo, než jsem se proklikal všemi návody, jak se stát opravdu profesionál v oblasti prostituce, ale nakonec jsem našel to co jsem hledal.

Na youtube jsem narazil na člověka co stál u silnice s kartonem na, kterým měl napsaný vtip. Dodnes nechápu jak je možný, že mu ten vtip vydělal nějaký ten dolar, ale musel jsem to zkusit taky.

monemaker.jpg

zjednodušeně: Nejsem bezdomovec, ale našel jsem si přítelkyni. Prosím přispějte libru, než se ze mě stane bezdomovec.

Po třech týdnech žebrání s 200£ v kapse jsem konečně vyrazil do Londýna, kde na mě čekal kamarád se kterým jsem jel zpátky stopem do Čech.

londonstop.png

Po 1700 kilometrech stopování přes Francii, Belgii, Nizozemsko a sever Německa se spousty zážitky a s naprosto jiným pohledem na život, než jsem měl před odletem do Manchesteru jsem se vrátil domů a nastoupil do maturitního ročníku. Dva měsíce před maturitou jsem oznámil rodičům, že nechci jít na vysokou školu a že si chci vydělat peníze na cestování a natáčení videí o mých cestách. Jak můžete tušit rodiče byli nadšení a doma panovala přímo úžasná nálada. Nakonec došlo z mé strany k naprosté sabotaci maturity a odjezdu do Londýna.

Po příjezdu do Londýna jsem si opět vyžebral pár liber na jídlo a po čtyřech měsících práce číšníka a života bezdomovce jsem se vrátil zpátky do Čech.

Po návratu domů jsem se po dvou a půl letech rozešel s přítelkyní, ano vztah na dálku je vždycky super nápad. Jediné co mě napadlo na mé zlomené srdce bylo jet v listopadu roku 2015 stopem do Rakouska. Úžasný zážitek, který přináší i jednu zajímavost. Pár týdnů po mé návštěvě jezera, ve kterém jsem se koupal byl v jezeře nalezen mrtví muž s kufrem u nohy ve kterým byla hlava mrtvé ženy (článek zde) ...jsem nevinej.

Po návratu jsem se odstěhoval do Prahy, kde jsem přes zimu ubytovával skoro každý den lidi z celého světa přes couchsurfing a jelikož je zima pryč začínám znova cestovat.

Za poslední měsíc mám za sebou už tři stopy a to do Hallstattu, Berlína a před pár dny jsem se vrátil z Barcelony, ze které jsem stopoval 2000 kilometrů zpátky do Čech.

(odkazy směřují na moje videa ze stopování)

Pro představu (náklady na pět měsíců)

20 000 jídlo,- + 25 000,- ubytování za předpokladu, že budu spát dva a půl měsíce venku a dva a půl měsíce v hostelu a to myslím, že hostel využiju hlavně při mém pobytu na severu, protože bych opravdu nerad zažil nějaký to večerní intimčo s méďou na paloučku u lesa + transport po velkých městech a vlaky mimo centra 5000,- + 2000,- pojištění + provoz této kampaně (7% vybrané částky) a poplatky s tím spojené. Další peníze, které nejsou uvedeny (cca 13 000,-) beru jako pojistku, jelikož jsem nikdy nebyl ve státech jako je Dánsko, Norsko a Švédsko a když vím, že nejlevnější hostel v Oslu je za 23 euro, tak si nejsem jistý jak to tam odkroutím ty dva měsíce. Přinejhorším něco vyžebrám, když už mám ty zkušenosti z Manchesteru :D

Pokud se cílová částka nevybere, budou vám vaše peníze vráceny v plné výši. Pokud se vybere víc, budu moci investovat do lepší kamery, za což budu neskutečně vděčný, děkuji!

Závěrem bych chtěl moc poděkovat za každý příspěvěk od vás, který mi pomůže uskutečnit natočení dokumentu o mé cestě. Ještě jednou mockrát děkuji!

Co si o tomto projektu myslíte?