logo.jpg

Stopa NVPP v americké pustině Ostatní

Jsem Pavel Urbaczka a chtěl bych se s týmem zúčastnit nejslavnějšího stomílového závodu, Western States 100. Pomůžete nám závodit s těmi nejlepšími?

Stopa NVPP v americké pustině

Vybráno60 500 Kč(101 %)

101 %
60 000 Kčpožadováno
39startérů
Podpořit projektZobrazit odměny

Naším snem bylo a je, dostat se na nejstarší a nejslavnější běžecký ultratrailový závod na světě Western States 100. Vzhledem k tomu, že se pořádá na druhém konci světa, rozhodli jsme se Vás požádat o podporu.

Sedíme s Matesem u počítače, hezky každý u svého, v jiném pokoji a zíráme na obrazovku s úmyslem zhypnotizovat ty, co se na ní objevují. Kvůli tomu jsme před chvílí odešli z návštěvy, kde jsme byli označeni za naivní pošetilce, protože šance že vytáhnou lístek s naším jménem z těch 8291 v osudí, je prý směšná. Jenže pak slyším neuvěřitelný křik a vzápětí přibíhá Mates se slovy „jsme tam“. To už brečí a říká „táto ty jsi tam“, není důvod držet stavidla emocí, přidávám se a oba v objetí prožíváme ten pocit, když se stane něco neuvěřitelného.

NVPP team – tuhle běžeckou partu jsme založili před čtyřmi lety. Snažíme se rozvíjet ji všemi možnými směry, takže si u nás každý své místo najde. Naším mottem je: „Na cestě jen tak, nezávisle na věku, pohlaví, vyznání či běžeckých schopnostech.“ Spousta z nás však bere běhání jako životní styl, takže mu podřizuje a obětuje většinu času a financí. Píšu o tom proto, že pro nás byl WS 100 něčím magickým, něčím co jsme mohli sledovat akorát na videích a ve filmu, šance se tam dostat byla takřka mizivá. Když v loňském roce vyhlásili Krakonošovu stovku v Krkonoších, jako jeden z kvalifikačních závodů, byli jsme za jedno, že se musíme zúčastnit. Z ultra jádra týmu jsme ji v čase potřebném pro kvalifikaci zvládli zaběhnout všichni, teď nás čekala jen loterie, kde vylosují 270 šťastlivců pro rok 2016 a jak to dopadlo, už víte.

www.nvppteam.cz

Western States 100 je nejstarší a nejslavnější stomílový závod na světě, jeho historie sahá až do roku 1955 kdy byl založen jako závod koní. V roce 1974 se poprvé na start postavil vedle nich i Gordy Ansleigh, kterému se v předchozím roce na trati zmrzačil kůň, a tak se rozhodl, že to zkusí po svých. Započal tak tradici, která trvá dodnes. Trasa mezi olympijským  Squaw Valley poblíž jezera Lake Tahoe začínající na zasněžených hřebenech Sierra Nevady a postupně klesající do kalifornského Auburnu je náročná ať už svým převýšením či vysokými teplotami v údolích a každoročně láká nesmírně kvalitní startovní pole. To čítá celkem 400 závodníků, z nichž se do cíle pravidelně dostává pouze 65% startujících. V letošním roce budu jediným českým účastníkem  a pokud se mi podaří závod doběhnout, tak prvním Čechem, který jej dokončil.

Na závod chceme odletět jako čtyřčlenný tým. Je to nejmenší možný počet, se kterým se to dá ještě zvládnout. Tým plní roli podpory v první polovině závodu a spoluběžců v polovině druhé (vždy po jednom, každý zhruba 20km). Sami se pak zúčastní závodu Altra 6K UPHILL CHALLENGE.

Vložený obsah třetí strany

Pro ochranu Vašich osobních údajů automaticky nenačítáme obsah třetích stran bez Vašeho souhlasu.
Chcete načíst obsah z webu player.vimeo.com?


www.wser.org

Členové týmu:

Pavel Urbaczka „Třináctka“ -  závodník. Zaměření na trailové závody nad 50km. V loňském roce jsem naběhal kolem 5000km z toho 800km bylo závodních (B7 – 5. místo, Nezmar ultratrail – 9. místo, Š54 – 9.místo).

Helena Czeczotková  „Avatar“ -  člen týmu. Preference dlouhých běhů v přírodě (H8 – 3. místo, B7- 5. místo, Nezmar skymaraton 2. místo, LH24 – 2. místo, Zugspitze – 6.místo).

Matěj Urbaczka „Žabak“ -  člen týmu. Pro letošní rok skyrunner a juniorský reprezentant (Š54 – 5. místo, účast na jun. MS ve skyrunningu, LH24 – 2. místo, NPB – 1. místo).

Lukáš Košut „ Metloš“ -  člen týmu. Zalíbení od běhů do vrchu, až po ultra (NPB – 1. místo, Ostrý – 3. místo, Javorový – 3. místo, Těrlicko – 3. místo, LH24 – 5.místo).

 

004.png

 

 

003.png

Ročně se účastníme desítek závodů a veškeré náklady si hradíme ze svého, nicméně tahle akce by byla neunesitelným soustem, protože její rozpočet je zhruba 150 000kč (letenky, ubytování a pronájem auta). Část peněz už se nám podařilo zajistit (necelých 50 000kč) a počítáme s vlastním nemalým finančním vstupem. Protože však k cílové částce máme ještě hodně daleko, dovolujeme si Vás oslovit zde na startovači.

Odměny

Těch jsme se snažili připravit co nejvíce, jelikož bychom rádi ocenili Vaši snahu pomoci. Týmové placky nebo bavlněná trička se můžou vždycky hodit a doufáme, že se Vám budou líbit. Nejzajímavější by pak mohly být zážitkové akce s členy týmu, nebo osobní dárky z dějiště závodu. Zveřejnění všech co přispěli na webových stránkách a ve videu z akce bereme jako samozřejmost.

 

IMG_8426.jpg

trika.jpg

Tak co? Podpoříte Českou stopu v Americké pustině?

Vybráno60 500 Kč(101 %)

101 %
60 000 Kčpožadováno
39startérů
Podpořit projekt

zakladatel projektuPalo Třináctka

Odměny

100 KčSpolečné foto

Společné foto z akce (emailem) a především dobrý pocit z podpory našeho týmu.

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

300 KčPlacka + foto

Týmová placka + společné foto z akce (emailem)

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

500 KčPlacka + foto + pohlednice

Týmová placka + společné foto z akce (emailem) + pohlednice z dějiště závodu

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

1 500 KčPlacka + foto + tričko

Týmová placka + společné foto z akce (emailem) + týmové tričko

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

2 500 KčPlacka + foto + tričko + vak

Týmová placka + společné foto z akce (emailem) + týmové tričko + vak na boty s logem NVPP team

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

3 500 KčPlacka + foto + tričko + dárek

Týmová placka + společné foto z akce (emailem) + týmové tričko + malý osobní dárek z dějiště závodu

Počet dostupných odměn: 5/5

Odměna nedostupná

5 000 KčPlacka + foto + tričko + dárek

Týmová placka + společné foto z akce (emailem) + týmové tričko + osobní dárek z dějiště závodu

Počet dostupných odměn: 4/5

Odměna nedostupná

10 000 KčBěžecký workshop - jednodenní

Jednodenní běžecký workshop se všemi členy týmu a s povídáním jaké to bylo. Maximální počet osob 10

Počet dostupných odměn: 0/1

Odměna nedostupná

10 000 KčBěžecký workshop - jednodenní

Jednodenní běžecký workshop se všemi členy týmu a s povídáním jaké to bylo. Maximální počet osob 10

Počet dostupných odměn: 0/2

Odměna nedostupná

15 000 KčPřekvapení

Odměna pro mne není prioritou, chci tenhle projekt podpořit nezávisle na tom, co dostanu.

Počet dostupných odměn: 2/2

Odměna nedostupná