Stěhování Zooparku - crowfunding kampaň

Stěhování Zooparku

Pomozte nám sehnat dostatek financí, které by nám umožnily pořídit pro naše zvířata nový pozemek v bezpečnější, větší a klidnější lokaci.

Ostatní

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Pomozte nám vytvořit nové a větší prostory, ve kterých budeme moci přijmout více zvířat, která potřebují naši pomoc. V dnešní době se rozšířil trend pořizovat si domů různé exotické mazlíčky, ať už šelmy kočkovité, psovité nebo třeba hady. Bohužel si většina lidí neuvědomuje, že nejde o klasické domáci mazlíky, že vyžadují vlastní přístup a mají jiné životní nároky. V tomto ohledu se snažíme lidem pomoci najít cestu ke svému svěřenci, ale ne vždy se to bohužel povede. V takovém případě zvíře přijmeme k nám, abychom mu dali možnost spokojeného života. Z tohoto důvodu chceme náš Zoopark přestěhovat na větší lokaci s možností rozšíření o projekt Šelmy v Nouzi, kam bychom mohli přijímat více zvířat.

Jsme skupina přátel věnující se chovu zvířat, převážně těch exotických.
Zajímáme se hlavně o kočkovité šelmy a jedovaté plazy. Chov se nám rozrostl takovým způsobem, že jsme se rozhodli se o něj podělit s veřejností. Poskytujeme komentované prohlídky, při kterých podáváme i důležité informace o chovu zvířat v zajetí, pomoci jejich přežití v přírodě a o potřebě ochrany přírody jako takové. Díky našim letitým zkušenostem se u nás můžete setkat jak se šelmami, tak i například s jedovatými hady.

 Aktuálně se náš prvotní projekt Kontaktní Zoopark nachází na Praze-Západ ve Zvoli.

Plánujeme přestěhovat náš zoopark, přičemž kromě potřeby větších prostor pro přijetí více zvířat je dalším důvodem nenávist některých lidí. Tento rok nám někdo otrávil již čtyři zvířata a nedávno dokonce i poškodil výběhy takovým způsobem, že uteklo kotě pumy, které jsme následně dva dny hledali.

Zoopark chceme přestěhovat v rámci Prahy-Západ, ideálně dále od hustě obydlených částí, aby měla zvířata klid a nikomu nevadila. Přesný pozemek budeme vybírat až podle úspěchu sbírky, nejideálnější by byl nějaký statek či větší členitý pozemek.

Veškerý výdělek z této sbírky využijeme pro rozšíření projektu, abychom byli schopni přijmout co nejvíce zvířat, která naši péči potřebují.

sbirka.jpg

 Jsme malá zahrada, která se aktivně věnuje ochraně přírody a osvětové činnosti.

Naším hlavním cílem je probouzet v lidech zájem o problematiku volně žijících živočichů. Snažíme se ji široké veřejnosti co nejvíce přiblížit.

_DSC9445.jpg

 Naše zvířata chápeme jako vyslance zvířecí říše, kteří spolu s našimi ošetřovateli pomáhají lidem tuto problematiku lépe chápat.  

Náš nynější projekt je umístěn v obci Zvole u Prahy, kde se nám dařilo naši vizi úspěšně realizovat. V posledních měsících jsme však zaznamenali několik útoků na naše zvířata. Proto jsme se rozhodli náš projekt přestěhovat. Chceme našim zvířatům zaručit co největší bezpečí a klid. Zároveň se potřebujeme dále rozvíjet, abychom byli schopni poskytnout více pomoci dalším zvířatům v nouzi.

Tento projekt je v rámci Evropy unikátní. Součástí tohoto projektu je též vybudování záchranné stanice pro exotická zvířata, která mnohdy končí svůj život předčasně a tragicky.

V současné době se ve společnosti stává trendem pořizování exotických tvorů do domácnosti, což bez dostatečných předchozích zkušeností s chovem exotických zvířat může být nebezpečné pro obě strany_DSC9589.jpg

Nejčastějším problémem, se kterým se setkáváme, je mrzačení zvířat, kdy majitelé, kteří zvíře nezvládají nebo z něj mají obavy, nechávají zvířatům odstraňovat zuby (primáti, medvídkovité šelmy či plazi), drápy (kočkovité šelmy) či pachové žlázy (lišky, skunkové).

Takto zubožená zvířata strádají jak po psychické, tak po fyzické stránce. Snažíme se takovým případům předcházet tím, že poskytujeme chovatelům s malou či žádnou zkušeností odbornou pomoc. Jde nám o to, aby spolu chovatel a zvíře vycházeli co nejlépe.

Zaznamenali jsme již několik případů, kdy k sobě chovatel a zvíře již nenašli cestu. V těchto případech je naším hlavním cílem se o takové zvíře postarat.

Tyto informace poskytujeme všem našim návštěvníkům, aby se co nejvíce rozšířily mezi širokou veřejnost. Tím se snažíme přispět k celosvětové ochraně živočichů jak v přírodě, tak v lidské péči. Také nezištně asistujeme policii a hasičům s odchyty, výcvikem zvířat a fungujeme jako poradenství a možnost umístění odchycených zvířat.

 

_DSC9908.jpg

Jsme toho názoru, že životní prostředí, živočišnou říši nevyjímaje,  je společným dědictvím nás všech. 

Pokud s námi sdílíte naši vizi, podpořte prosím naše úsilí jakoukoliv možnou částkou.

Veškeré vybrané finance i v případě přesáhnutí hraniční částky budou využity pro rozvoj Zooparku.

Děkujeme

 

Vzorový potisk na trička, polštáře a další látkové odměny, dostupný ve více barevných variantách.

potisk.jpg

Vzorové ukázky placek

placky.jpg

Co si o tomto projektu myslíte?