Spolu s Alfou do Rally - crowfunding kampaň

Spolu s Alfou do Rally

Pomozte mladým manželům Kačce a Lukášovi odstartovat Rallye s Alfou Romeo 145 Twin Spark Quadrifoglio a staňte se tak součástí jejich závodního snu.

Ostatní
Spolu s Alfou do Rally

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Jsme Lukáš a Kačka Scheuflerovi - manželský pár obklopen lidmi, kteří ze všeho nejvíc milují motorsport. 


cíl.jpgNasím cílem je nejdéle 24.9.2016 odstartovat v Krušnohorském Poháru na závodě Jáchymov - Mariánská (o pohár města)

 

 start 1.jpg

 

vybava.jpg
Pomozte nám
 dodělat náš vůz tak, aby splňoval veškeré bezpečnostní prvky jako jsou závodní pásy, bezpečnostní rám, závodní sedačky a další, které si nemůžeme sami vyrobit nebo upravit jako většinu ostatních komponentů. Jedná se pro nás o největší finanční překážku, jelikož musí být tyto věci často homologované.


Náklady co nejsme schopni pokrýt:

26.000,- bezpečnostní rám
15.000,- dvě závodní bezpečnostní sedačky 
6.000,- dva bezpečnostní 4bodové pásy
2.000,- hasící systém
provoz této kampaně (9 % vybrané částky) + poplatky s tím spojené

KS_0010.jpgbonus.jpg


Dále se chystáme účastnit závodů Amater rallyRTC Chrudim, Mogul Driving Cup Sosnová, které jsou takovou "bezpečnější" a finančně méně náročnou verzí Rally a volného závodu do vrchu Edda Cup.

 

Start v těchto podnicích pro nás neznamená úplné dosažení našich cílů (chceme zde samozřejme bojovat o nejlepší pozice a umístění). Zároveň je to pro nás příprava pro další krok ke splnění našich snů jako je získání více řidičských a navigátorských zkušeností a zkušeností s nastavováním vozu pro různé druhy rychlostních zkoušek. V následujících letech bychom se chtěli dostat na profesinální Rally dráhu a účastnit se závodů Mistrovství České republiky a probojovat se až na Mistrovství Evropy v Rally. To už se jedná o velice nákladnou akci jak na stavbu vozu, tak na závodní víkend, startovné apod., a vše je to už hodně závislé i na sponzorech a tak nebudeme předbíhát událostem.

KS_0055_1.jpg
alfa romeo.jpg
Jako závodní vůz jsme si vybrali 
Alfu Romeo 145. Je pro nás srdeční záležitostí, právě s ní jsme sbírali naše řidičské dovednosti. Vždyť s Alfou začínali závodit i velikání jako Enzo Ferrari, Giuseppe Farina, Juan Manuel Fangio a další. A dodnes májí Alfy kouzlo a závodní srdce.


QVStoriaQV (1).jpg

Konkrétně naše Alfa je osazena nejsilnější variantou ve které se vyráběla, tedy 2.0 Twin Spark Quadrifoglio. Má 110kw v základu a váhu cca 1150kg.

Alfa Romeo byla vždy automobilkou zaměřenou, více než na praktičnost, na výkon, závody a řidičský prožitek. Dá se říci, že díky Alfě Romeo se zrodila značka Ferrari a vždy se Alfa Romeo účastnila různých automobilových závodů. V dnešní době je proslulá svou nespolehlivostí, ale ne všichni měli možnost se s Alfou Romeo projet aby zjistili, že vášeň není ve spolehlivosti. 
Naštěstí není nespolehlivost Alfy tak hrozná, jak se o ní říká, jen o trochu více nez některé jiné automobilky. Nedostatky našeho modelu jsou nám známy a týkají se choulostivé pohoné jednotky.
Není to nic, čemu bychom nemohli předejít větším servisem a úpravami.

KS_0049.jpg

Momentálně na voze již pracujeme a prozatím máme v plánu dostat výkon zhruba na 130kw a váhu na 900kg. Největší překážkou k připravení naší Alfy na závody jsou, jak už jistě tušíte, finance. Z toho důvodu jsme se rozhodli obrátit na startovac.cz a jeho prostřednictvím požádat o pomoc.

KS_0037.jpg


o nás.jpgPo letech návštěv různých závodů a účasti v jiných závodních týmech jako výpomoc při stavbě vozu nebo servisu při závodních víkendech, jsme se rozhodli sami také konečně jezdit Rally. Již nějakou dobu tento náš sen odkládáme kvůli financím (nebylo na pořízení vozu, vybavení apod.). Ale nyní jsme si řekli stop! Přestaneme odkládat a jdeme si ten sen splnit. Když ne teď, tak kdy jindy, že? Mladší už nebudeme ;-)


Jezdit Rallye a navíc spolu pro nás byla jasná volba - manžel za volantem, manželka navigátorka. Komu jinému může člověk důvěřovat více, než vlastnímu partnerovi, kterého si vybral na celý život? Pojďme si ten vztah tedy trochu okořenit a zapojit do něj trochu toho adrenalinu a začněme být aktivní součástí našeho koníčku - motorsportu, a přestaňme pouze pasivně přihlížet.

KS_0030.jpg
checker-flags-297188_1280.jpg

Tričko 

pánské: S, M, L, XL, XXL
tricko 3.jpg 
dámské: S, M, L, XL,

damske triko.jpg


Odznak
odznak.jpg

checker-flags-297188_960_720.pngNaše cíle jsou zcela jasné, ZÁVODIT!checker-flags-297188_960_720.pngPředem Vám velice děkujeme za podporu,

Lukáš a Kačka Scheuflerovi

Co si o tomto projektu myslíte?