společnou cestou PRO Zdraví a Sport - crowfunding kampaň

společnou cestou PRO Zdraví a Sport

3 děti na palubě, 24 dnů na cestě, 4.700 ujetých km, desítky navštívených měst a sportovních událostí po celém území ČR. Přidejte se k nám!

Ostatní
společnou cestou PRO Zdraví a Sport

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Jsme komunita sportovně založených lidí, převážně rodin s malými dětmi.

Sport je pro každého z nás odmalinka nedílnou součástí naší existence a zdraví chceme být samozřejmě všichni - bez ohledu na národnost, rasu, vyznání, či vůbec životní formu jako takovou. Chceme žít pokorný, zdravý a šťastný život - na zdravé planetě a ve zdravé společnosti. Chceme dýchat čerstvý vzduch, jíst zdravé jídlo, pít čistou vodu, starat se o své děti, rozvíjet svůj lidský potenciál a těšit se z každého prožitého dne.

Má to vůbec někdo jinak?

Začátkem května roku 2019, krátce před volbami do Evropského parlamentu, jsme založili projekt na podporu hnutí "PRO Zdraví a Sport" a spustili tuto kampaň.

PROČ?

S (nekonečnou) otázkou "koho volit (?!)" jsme si totiž prošli seznam kandidujících stran a hnutí a řekli jsme si NE, už nás to prostě nebaví. Nebaví nás - evidentně dávno přežité - dělení politického spektra na levici a pravici. Nebaví nás hyperkorektní soudruzi z Eurosajuzu ani jejich zarytí odpůrci, kteří to myslí nejen upřímně, ale navíc i smrtelně vážně. Nebaví nás ani neustálé vrtání se ve vlastní (tím spíše pak cizí) minulosti, která se - jak dobře víme - stejně dá kdykoliv zpětně změnit (a případně i zcela překroutit).

Když přitom o budoucnosti v zásadě nikdo ani nepípne. Kromě úsměvných, prázdných a stále dokola omílaných frází (v politice) jen zcela výjimečně narazíte na konkrétní a jasnou myšlenku, která by vás zaujala natolik, že byste jí nadále chtěli věnovat svůj vlastní čas a svou energii - že byste jí vážně obětovali část svého skutečného života.

Co se týče hnutí "PRO Zdraví a Sport", už jen letmý pohled na oficiální webové stránky prozradí, že hnutí má vše teprve před sebou. Tuto skutečnost však vnímáme rozhodně jako plus a protože zdraví, sport a vzdělání jsou pochopitelně i naše - přirozené - priority a to zcela bez ohledu na jakoukoliv další politiku, tak v pátek 24. května půjdeme k volbám do Evropského parlamentu a zvolíme hnutí "PRO Zdraví a Sport".

Přidejte se k nám.

Nejsme naivní, neděláme si žádné iluze a nic si nenamlouváme. Každý máme svou vlastní životní zkušenost a dostatek informací na to, abychom pochopili, že celé je to v zásadě (absurdní) divadlo a samozřejmě, že "kdyby volby mohly něco změnit, dávno by je zakázali". Nicméně něco málo se přeci jenom změnit dá a proto má smysl se tím zabývat.

Vlastní politické ambice nemáme, ovšem když už jsme hnutí "PRO Zdraví a Sport" takto veřejně vyjádřili svou podporu, rozhodně budeme pozorně sledovat jeho další kroky a s jeho členy zůstaneme v úzkém kontaktu.

 

Autobus PRO Zdraví a Sport

Abychom hnutí podpořili i mimo vlny internetu, rozhodli jsme se vypravit na cestu náš vlastní "Autobus PRO Zdraví a Sport".

Náš Autobus má jediný cíl - putuje krajinou, budí pozornost a propojuje sportovní události napříč Evropou. Přiváží s sebou radost ze života, podněty k zamyšlení a je otevřený smysluplné diskusi. Poskytne vám ty nejzákladnější informace z programu hnutí "PRO Zdraví a Sport" - a to formou snadnou přístupnou.

Náš Autobus vyrazí na cestu již ve čtvrtek 9. května a v rámci své mise na podporu hnutí "PRO Zdraví a Sport" projede celkem 5 samostatných tras (viz níže). První dvě z nich nejen na podporu hnutí jako takového, ale zároveň na podporu právě této kampaně, která poběží na startovači až do pátku 17. května.

Fyzicky na cestě s námi však můžete být již od prvního dne (tj. od 9. května), neboť samolepky na náš Autobus budeme doplňovat průběžně. Záleží tedy, kdy se k naší kampani připojíte a kdy nám zašlete potřebné podklady (tj. Vaše jméno, Vaší fotografii nebo logo Vaší firmy - viz odměny v pravém sloupci na této stránce).

Pokud se rozhodnete vydat se s námi "společnou cestou PRO Zdraví a Sport" a přispějete na tuto kampaň tím, že si zakoupíte některou z odměn, Vaše jméno, Vaše fotografie nebo logo Vaší firmy (dle konkrétní odměny) bude mít svůj vlastní vyhrazený prostor na kapotě motoru, či jinde na karoserii našeho Autobusu od 9. května do 13. června 2019 a zároveň bude navždy uvedeno a zobrazeno na všech našich internetových kanálech - tj. na našem webu, vkontakte, instagramu a twitteru - a to skutečně přesně v tom pořadí, v jakém na naší kamapaň a celkově náš projekt přispějete.

Čili například ten - resp. ta firma, která si jako první zakoupí odměnu "200 km cesty + logo", zůstane uvedena a zobrazena v příslušné sekci "partneři" na našem webu jako první - a to již navždy. Což je jednak fér a zároveň pak stojí zato patřičně zabojovat o přední pozice:) Přičemž to stejné samozřejmě platí i v té osobní rovině (viz odměny "20 km cesty + jméno" a "100 cesty km + foto").

Náš Autobus uhání časoprostorem za cenu 5 Kč na 1 km. Tato cena v sobě zahrnuje veškeré myslitelné náklady na cestu i spojenou kampaň. Veškerá práce všech lidí z naší komunity je dobrovolná, tj. bez nároku na jakoukoliv odměnu.

Samozřejmostí naší komunity i této kampaně je:

1/ transparentní účet
2/ podrobná kniha jízd
3/ on-line monitoring vozidla

 

Vstupte tedy i Vy na palubu našeho Autobusu, přidejte své jméno, foto, či logo na jeho karoserii a vydejte se s námi "společnou cestou PRO Zdraví a Sport".

podrobnější informace o jednotlivých trasách:

* z letité zkušenosti víme, že většinou ujedeme cca o 15-25% kilometrů více, než je kalkulováno v původní trase, proto tento rozdíl již (zhruba) zahrnujeme do celkového výpočtu (viz níže)

 

1/ 7x pokoříme Milešovku

celková délka: cca 300 km
lokalita: Severočeský kraj
termín konání: 09.05.2019 - 11.05.2019 (3 dny)

hlavní města a místa:
Ústí nad Labem, Teplice, Bílina, Most, Litoměřice, Lovosice, hora Milešovka

* konkrétní trasa není definována

 

2/ Ach co je krásy v přírodě vůkol Prahy

celková délka: cca 500 km
lokalita: Středočeský kraj + Praha
termín konání: 13.05.2019 - 17.05.2019 (5 dnů)

hlavní města a místa:
hora Říp, Mělník, Mladá Boleslav, Nymburk, Kutná Hora, Kolín, Benešov, Beroun, Rakovník, Kladno, Praha

zobrazení trasy na serveru mapy.cz

 

3/ Přes hory a doly, aneb kopírujeme hranice a objevujeme Sudety

celková délka: cca 1.900 km
lokalita: celá ČR (mimo Středočeského kraje a Prahy)
termín konání: 18.05.2019 - 23.05.2019 (6 dnů)

hlavní města a místa:
Teplice, Litoměřice, Ústí nad Labem, Děčín, Jiříkov, Česká Lípa, Liberec, Jablonec nad Nisou, Tanvald, Trutnov, Náchod, Rychnov nad Kněžnou, Králíky, Jeseník, Bruntál, Dvorce, Litenčice, Břeclav, Znojmo, Jihlava, Dačice, Slavonice, Stráž nad Nežárkou, Nové Hrady, Kaplice, Český Krumlov, Horní Planá, Kašperské Hory, Nýrsko, Tachov, Toužim, Cheb, Luby, Kraslice, Karlovy Vary, Kadaň, Chomutov, Most, Litvínov, Teplice

zobrazení trasy na serveru mapy.cz

 

4/ 2x napříč, aneb ze severních Čech na jižní Moravu a zpět

celková délka: cca 800 km
lokalita: severní a střední Čechy, Praha, Vysočina, jižní Morava
termín konání: 24.05.2019 - 26.05.2019 (3 dny)

hlavní města a místa:
Ústí nad Labem, Litoměřice, hora Říp, Praha, Brno, vodní nádrž Nové Mlýny, Znojmo, Jihlava, Praha, Teplice

zobrazení trasy na serveru mapy.cz

 

* volbami do Evropského parlamentu naše cesta samozřejmě nekončí. Dalo by se říci, že v tomto bodě naopak teprve začíná.

Proto je poslední trasa z naší aktuální mise na podporu hnutí "PRO Zdraví a Sport" a vůbec celá akce "Franz Josef na Salze" historicky první sportovní událostí, kterou nejen navštívíme, ale navíc - pod hlavičkou naší komunity na podporu hnutí "PRO Zdraví a Sport" - i sami pořádáme. Přidejte se k nám! A vydejte se spolu s námi krotit krásnou a divokou ledovcovou řeku. Akce je koncipována i pro úplné začátečníky (18+ a nebo rodiče s dětmi 13+), kteří na divoké vodě (místy WW3+) doposud ještě nikdy nebyli.

 

5/ Franz Josef na Salze, aneb ryjeme do historie a krotíme divokou řeku

celková délka: cca 1.200 km
lokalita: část bývalého Rakousko-Uherska
termín konání: 31.05.2019 - 09.06.2019 (10 dnů)

hlavní města a místa:
Ústí nad Labem, Praha, Třeboň, Wildalpen, Vídeň, vodní nádrž Nové Mlýny, Praha, Teplice

zobrazení trasy na serveru mapy.cz

 

 

Za vaše příspěvky děkujeme,
nicméně pouze jsme zaseli ideu a vytvořili platformu,
děláme to pro vás a vy sami pro sebe
a svoje děti....... :)

 

 

 

 

 

 

info@prozs.eu

Co si o tomto projektu myslíte?