Společenská hra Auto-MAT - crowfunding kampaň

Novinky - Společenská hra Auto-MAT

Pomozte nám s prevencí silničích nehod a šířením základních informací o první pomoci, a formou deskové hry si otestujte své znalosti ze čtyř okruhů.

Hry & Apps
Abychom vás nezahltili dlouhým úvodním textem o projektu, informace budeme postupně doplňovat zde. CO O PROJEKTU JEŠTĚ NEVÍTE? Obrázek

Sledujte nás na sociálních sítích:

FB: https://www.facebook.com/automathra/

INSTA: https://www.instagram.com/automathra_cz/

Doplnění informací o hře:

Hra je vytištěna na pevné desce, která je složena ze čtyř dílů. Obsahuje bílá a barevná pole, po kterých se hráči pohybují dřevěnými figurkami víceméně všemi směry, omezeni jsou pouze dopravním značením. Díky tomu si každý hráč může zvolit vlastní taktiku, jak se co nejrychleji dostat do cíle. Během své cesty odpovídá na otázky ze čtyř různých okruhů: Pravidla silničního provozu, Zdravověda, Technika, Značky a zajímavosti. Každý okruh otázek je značený jinou barvou a ve stejných barvách jsou i žetony, které hráč získá za správnou odpověď. Aby mohl zaparkovat na vyznačeném parkovišti (cíl), musí z každého okruhu správně zodpovědět alespoň jednu otázku a do cíle dojet celkem s deseti a více nasbíranými žetony.

Hru zpestřují karty Náhody, které přesouvají hráče na různá vyznačená pole (např. restaurace, banka, čerpací stanice) a komplikují nebo naopak urychlují cestu k cíli. 

Hru lze hrát minimálně ve dvou, při větší skupině hráčů lze přidat karty pantomimy, při které budou účastníci předvádět např. výměnu prasklé pneumatiky, kontrolu oleje nebo některou z kontrolek, které známe z palubní desky. 

Cílovou skupinou pro tuto hru jsou "náctiletí" chystající se k získání řidičského průkazu ať už na motorku nebo auto, cyklisté, popř. všichni řidiči, kteří by si rádi oprášili své znalosti. 

Při přípravě otázek ze Zdravovědy jsme absolvovali i kurz první pomoci a díky němu mohli zapojit spoustu zajímavých témat. 
Např. věděli jste, že v určitých případech lze postiženému infarktem pomoci obyčejným acylpirinem? Že se liší postup resuscitace u dospělého a dítěte? 

V rámci prezentace hry budeme oslovovat firmy, které se prevencí autonehod zabývají (jako např. Škoda), popř. s tématikou úzce souvisí (pojišťovny, Besip, školy, autoškoly) a část her bychom i rádi věnovali institucím pracujícím s dětmi (školy, nemocnice, zájmové spolky).

Jakmile zadáme do výroby hru pro dospělé, odprezentujeme i dětskou verzi, která bude více zaměřená na chodce a cyklisty a otázky budou uzpůsobeny dětským znalostem.

O výrobu se postará společnost DINO a částka, o kterou na Startovači usilujeme/žádáme, nám pokryje zhruba polovinu výdajů na výrobu prvních 1.000 kusů.


Za jakoukoliv podporu, ať už finanční, nebo formou sdílení s přáteli, budeme opravdu vděční, jelikož si stále myslíme, že šíření těchto informací má smysl a formou hry je i příjemné a zábavné. 


Přejeme vám příjemný den bez nehod, Vendula, Karel a Karolina