Špinaví lůzři vydávají nové CD - crowfunding kampaň

Špinaví lůzři vydávají nové CD

Podpořte Špinavé lůzry a kupte si Velký vůz - nové bluesrockové CD s jemným nádechem psychedelie, lůzrovskou hravostí, i nekompromisním rockem.

Hudba

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Nové CD?

Naše debutové CD „Špinaví lůzři“ jsme nahráli a vydali v roce 2015. Mělo úspěch, původní náklad je téměř vyprodán a velmi nás potěšilo, že Radio BEAT jej zařadilo mezi svá doporučení. Poté jsme vydali online album starších "ztracených nahrávek" pod názvem Lost Dirty Losers. Nyní chystáme po dlouhé době klasickou placku. Bude to unikátní projekt: tematické album plné nové bluesrockové a psychedelické hudby doprovozené komiksovou kreslenou grafikou pro každou píseň.

Jak jsme se dostali k Velkému Vozu?

V roce 2016 došlo k změně sestavy na postu bubeníka a během krátké doby jsme věděli, že nové a především autorské CD je zkrátka nevyhnutelné. Začali jsme intenzivně skládat vlastní hudbu, zkoušet nové přístupy k aranžím, hledat neotřelá témata skladeb a výsledek bychom Vám rádi představili. Stále zůstáváme věrni bluesrocku, ale od první noty zaznamenáte jemný nádech psychedelie, hravost a když na to přijde, tak i nekompromisní rock.

Budeme rádi, když nás podpoříte a pomůžete nám vydat nové CD ke kterému vedla dlouhá cesta. Dlouhá cesta, která začala skládáním, cvičením a aranžováním ve zkušebně, pokračovala nahráváním ve Studiu Aluna u mistra Kamila Dandy (www.nahravacistudioaluna.cz) a končí albem s názvem Velký vůz.

Pokud se projekt podaří, vydáme CD jako fyzický nosič v klasickém balení. V krásném bookletu budou pohromadě všechny texty nahraných skladeb, z nichž každá obsahuje originální kresbu od mladého výtvarníka Filipa Zatloukala (www.artrafika.cz), který pro nás celý booklet vytvořil. Věříme, že klasické CD není mrtvý formát a mnohým z Vás udělá radost.

Hosté

Kapela funguje několik let jako bluesrockové trio, což je v rámci žánru ideální. Ideální je to také pro malé kluby a cestování osobním autem, "Velkým vozem". :) Tím pádem jsme však limitováni o některé naše oblíbené zvuky a proto jsme na nové CD přizvali i naše přátele. Můžete se těšit na zpěváka a herce Davida Krause, který nazpíval dvě skladby ve studiu El Cirox v Lounech. Kytarista Mirek Linhart (Yo Yo Band, Luboš Pospíšil a 5P…) s námi spolupracoval již na prvních dvou albech a jsme rádi, že opět přijal naše pozvání a vystřihl sola do dvou písní. Pěstitel chilli papriček a klávesák Kamil Kyzlík obohatil několik našich písní o zvuk hammondových varhan a jeden z nejlepších pražských soulových klávesistů, Jakub Doležal se postaral o klávesy, saxofon a jazzovou náladu v zhudebněném příběhu o srážce planet.

Co za to? Je libo jízda veteránem anebo lekce na kytaru? Anebo něco jiného?

Pokud přispějete na nové CD Velký vůz, můžete si vybrat výši příspěvku díky pestrým odměnám. Od klasických balíčků CD v digitální/fyzické podobě, po odměny spíše zážitkového rázu. Můžete se těšit na kurz míchání drinků s naším kytaristou, kurzy vaření s naším bubeníkem nebo nám nakouknout pod ruce a vyzkoušet lekci kytary, baskytary a bicích. Také Vám můžeme složit písničku na přání, ale rádi bychom vypíchli jízdu v krásném červeném veteránu MG v okolí Prahy, kterou zajistí náš basák. Veterána můžete vidět i v našem startovacím klipu, který pro nás vytvořil Lukáš Zima

 

Proč jsme se rozhodli pro Startovač?

Vznik nového CD stojí dost peněz. Většinou během nahrávání zjistíte, že potřebujete ještě více, než jste původně čekali. Potřebujete zafinancovat nahrávání, mix, mastering, kreslení bookletu, grafiku, výrobu obalu, lisování cd... Velkou část nákladů financujeme z vlastních zdrojů, ale částečně i díky Vám, našim fanouškům, rodinám, přátelům, ale i těm, kteří nás poprvé objeví díky tomuto projektu.

Máme 30 dní na realizaci projektu a věříme, že na závěr uvidíme Velký vůz v jasných barvách nejen na noční obloze, ale i na naší placce!

Pokud se cílová částka do 30 dnů nevybere, projekt se ruší a Vaše peníze vám budou v plné výši vráceny. 

Budeme se snažit, aby se k Vám odměny dostaly co nejdříve po vydání CD, tedy max. konec dubna 2020. Některé odměny jsou však závislé na počasí (např. veteránská sezóna začíná v dubnu), či osobní domluvě a tak realizace proběhne dle Vašeho přání.

Kde nás můžete také navštívit: 

Oficiální web: www.spinaviluzri.cz

Facebook: www.facebook.com/spinaviluzri

 

Předem děkujeme Všem startérů za jakoukoliv finanční podporu, ale i za sdílení projektu, komentáře! Sledujte nás, budeme pravidelně informovat o průběhu projektu.

 

Špinaví lůzři

Lukáš / Tomáš / Vlasta

Co si o tomto projektu myslíte?