Soutěž Poslední Přeživší - crowfunding kampaň

Soutěž Poslední Přeživší

Soutěž v Česku, inspirovaná hrou Survivor (Kdo Přežije). Naším cílem bude tuto soutěž přivést do Čech a splnit tak sny nadšeným fanouškům hry.

Film & Video

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

PROČ?

Jako malý jsem tento pořad neustále sledoval, což přetrvalo do současnosti, jelikož nové série soutěže stále ještě v Americe běží. Mnohokrát jsem si říkal, jaké by to bylo se něčeho takového zúčastnit, jaké by bylo být součástí něčeho takového. Čím jsem byl starší, tím více stoupal můj zájem. Nikoliv se účastnit soutěže jako soutěžící, ale celou ji zrealizovat. Tento rok jsem dospěl k názoru, že je největší čas si splnit své dětské sny. Od malička sleduji filmy, seriály a pořady. Od malička se zajímám o kinematografii a natočil jsem několik amatérských seriálů, filmů nebo cestovních dokumentů. Soutěž Poslední přeživší, inspirována americkou soutěží, bude doposud mým největším projektem, jelikož bude vyžadovat mnoho kamer, více členů produkce a hlavně to nejdůležitější - a tím jsou soutěžící. Cílem tohoto projektu je vytvořit odrazový můstek pro mou kariéru filmaře. 

SURVIVOR

REALIZACE

Nad natáčením soutěže Poslední přeživší přemýšlím od začátku roku 2020. Částečně se mi povedlo obsadit několik soutěžících, našel jsem vhodné destinace a tak nějak se věci daly konečně do pohybu. Jediný problém, který nám stojí v cestě, jsou finanční prostředky. Peníze, které by nám pomohly s realizací celého pořadu. Získané peníze bychom použili na důmyslné soutěže, vybavení tábora jednotlivých kmenů, atraktivnější odměny pro vyšší motivaci, navýšení výhry pro vítěze a to nejdůležitější - obohatili bychom náš štáb novou akční kamerou, abychom byli schopní konkrétní události zachytit za jakýchkoliv okolností (pod vodou, za deště a tak dále). 

České krásy

PRŮBĚH SOUTĚŽE

Celý formát soutěže byl samozřejmě z finančních důvodů, náročnosti natáčení v tuzemsku a mých omezenějších časových možností zkrácen. Soutěž Poslední přeživší potrvá 7 nocí. Natáčet se bude od 6. sprna a vítěze se dozvíme 13. srpna. Poté náš zaznamenaný materiál přesuneme do střižny a proběhne kompletace celé soutěže. Tu pravděpodobně rozdělíme na sedm dílů + speciální díly z natáčení, z tábora vyřazených a tak podobně. 

10 soutěžících bude náhodně rozděleno do dvou kmenů po pěti (pokud nedojde k naplnění maximálního počtů soutěžících). Pokud bude počet soutěžících nižší, alternativou bude rozdělení soutěžících do jednoho kmene. V kmenové fázi soutěže se spolu jednotlivé kmeny utkají v boji o různé odměny a samozřejmě o kmenovou imunitu, jež jim zajistí postup ve hře. Soutěžící budou mimo jiné čelit intrikám, případným spojenectvím, které vzniknou v táboře a tak dále. Součástí tohoto projektu bude můj osobní průzkum, jak si soutěžící dokážou s jednotlivými náročnými situacemi poradit a jak se budou rozvíjet vztahy mezi nimi. Během natáčení se účastníci soutěže budou zpovídat do kamery a komentovat konkrétní události, se kterými se ve hře setkali. 

Kmen, který prohraje výzvu o imunitu, se večer odebere na tzv. kmenovou radu. Na radě se poražený kmen zodpovídá moderátorovi soutěže. Poté dojde k hlasování, kdy soutěžící vyberou nejslabší článek z kmene a ten soutěž opustí. Tento formát dvou kmenů potrvá až do sloučení, kde se přeživší z obou kmenů spojí v jeden. Po sloučení každý soutěžící hraje na sebe. Začínají boje o individuální imunitu a tento formát přetrvává až do samotného konce. Nakonec zbydou dva finalisté, kteří budou na poslední kmenové radě souzeni porotou. Porota bude tvořena lidmi, kteří byli v dřívější fázi hry vyřazeni. Z pravidla musí být počet porotců lichý, aby ve finálovém hlasování nedošlo k remíze. Remíza je za normálních okolností (ve kmenové fázi nebo ve fázi sloučení) řešena krátkou výzvou (například: kdo nejrychleji rozdělá oheň, atd.) A tak tedy porotci pečlivě zváží, kdo si za uplynulou soutěž nejvíce zaslouží vyhrát hlavní cenu (prozatím 15.000,-- Kč).

Poslední přeživší

 

 

 

Co si o tomto projektu myslíte?