Solfánci a Sluneční královna - crowfunding kampaň

Solfánci a Sluneční královna

Nová plnobarevná 112 stránková kniha o rovnováze, strachu a otevřených srdcích.

Knihy

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Nová kniha se jmenuje Solfánci a Sluneční královna a má podtitul Srdce jako nejvyšší forma odvahy. Je totiž o tom, že naším největším nepřítelem je strach a že má různé podoby. Je také o tom, že naší největší zbraní je úsměv a největším kouzlem slovo.

Tento pohádkový příběh se odehrává ve dvou prostředích, ve vesmíru a na Zemi. Solfánci jsou vesmírné bytosti, které mají otevřená srdce a jejich úkolem je udržovat svět pohromadě.

Jednoho dne však jeden z nich své srdce uzavře a poruší tak křehkou rovnováhu. Vydá tím celý vesmír napospas nebezpečí zániku. Solfánci a Sluneční královna se vydávají na planetu Zemi za jeho záchranou. Tam je ale rovnováha už také narušena a v rostlinném světě zuří boj o vodu, půdu a sluneční energii... 

Dokážou nakonec Solfánci překonat svá zavřená srdce a zachránit nejen planetu Zemi, ale celý vesmír? Odolají nástrahám králů rostlinných říší? A najde Sluneční královna odpověď na svoji otázku? 

JAKOU KNIHU DOSTANETE

Kniha bude mít 112 stran, plně ilustrovaných, na pevném papíře, s pevnu vazbou.

Formát bude opět velký, 230x270 mm.

Kniha se bude tisknout unikátní metodou šestibarevného chromatického tisku.

Solfánci a SLuneční královna

PRO KOHO JE KNIHA URČENA

Kniha je určena pro holky i kluky, kterým se líbily Indigové pohádky, už jim odrostli a chtějí další :-) Optimální věk je 8-12 let, ale věříme, že to zase bude kniha pro všechny věkové kategorie. Je to také skvělá knížka na rodinné čtení před spaním. Odměnou je jak krásné ponoření do fantazijního světa Lucyiných ilustrací, tak vícevrstnatost textu a postavičky, které si děti oblíbí. 

Solfánci a Sluneční královna

BUDE TO ZASE ÚŽASNÁ KNIHA! ANEB 2 ROKY PRÁCE NA ILUSTRACÍCH

Solfánky ilustrovala opět Lucy Hudec aka Bumpkinová, kterou znáte již z Indigových pohádek. Je to ruční práce, akvarelem, tuší, pastelkou... kde neexistuje žádné počítačové "re" nebo "undo", a mají proto své nezaměnitelné kouzlo. Lucy ilustrovala knihu dva roky, následně se ilustrace musely převádět do digitální podoby pro tisk. Ilustrace bude zase na každé stránce. Budou to opět takové vizuální orgie :)

AUTORKA A JAK VZNIKAL PŘÍBĚH

Knihu jsem psala pět let. Je tvořena střípky, které se skládaly během mého života a hlavně studia mých dvou vášní - muzikoterapie a ekologie. Hudba a příroda se tak potkaly v této knize. Solfánci jsou totiž notičky a každé ráno ladí svět svým zpěvem (a taky trochu fotbalem :) Myšlenka, že vesmír jsou vibrace a hudba, je stará snad jak svět sám. Mě fascinuje... Když je rovnováha světa narušena, jde se pro záchranu symbolicky do přírody - na planetu Zemi. A ocitáme se v rostlinné říši Krále Miříkovitého království. To je moje dlouholetá láska. Během studia ekologie mi utkvělo, že existuje úžasná rostlina Bolševník velkolepý. Je nádherná, ale bohužel invazivní. Jak mi to přišlo symptomatické :) Vztahy a mikropříběhy založené na reálných rostlinách tvoří druhou plochu příběhu (aniž bych si dělala nárok na absolutní správnost, berte to prosím, spíše s autorskou licencí :). Její kostrou je právě invazivní chování Krále Miříkovitého království, kam bolševník patří. Boj o prostor, půdu, vodu... kdo chce, vidí metaforu s lidským světem... Kniha se tak dá číst jako jednoduchý příběh a i jím je. Zároveň má hravé roviny a různé schované významy. Možná je nikdo nenajde, ale mě bavilo si s nimi hrát... Třeba budou bavit i vás... 

UNIKÁTNÍ METODA TISKU

Knihu budeme tisknout metodou tzv. šestibareveného chromatického tisku. Je finančně daleko náročnější, než běžný tisk, navíc barevně tiskneme každou stránku knihy, bude to opravdu výzva:) Ale tato metoda dá vyniknout ilustracím v jejich maximálním půvabu. Lucyiny ruční ilustrace jsou úplně jiný svět, než počítačová dokonalost a zaslouží si to nejlepší. A hlavně tedy vy, čtenáři :)

KDE JSME NYNÍ

Právě dokončujeme poslední kola korektur. Ilustrace jsou již digitálně převedené. Po korekturách přijde na řadu ještě velké finále v podobě obálky, dále příprava pexesa nebo něčeho podobného, co bychom zase do knihy rádi vkládali. Pak přijdou vaše jména do mecenášů, která vepíšeme do knihy a je připraveno. Jde se na postscripty, přípravu k tisku. Ten je nyní naplánován na 15.7.2020, po něm tiskárna potřebuje tři týdny na kompletaci. Snad vše dopadne dobře, i když po covidu mohou být některé dodávky nejisté. Děkujeme moc předem za trpělivost. Ale vše dopadne jistě skvěle!

Děkujeme z celého srdce všem, kdo se knihu rozhodnou podpořit! Budou mít doma zase klenot svých knihovniček :)

Co si o tomto projektu myslíte?