Snít, či bdít? - crowfunding kampaň

Snít, či bdít?

Maturitní projekt inspirován skutečným příběhem jedné dívky.

Film & Video

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

 

O projektu

Drogy, umění a smutek. Co se stane, když se tyto různorodé složky smíchají? Chceme ukázat to, že tento riskantní nápoj může být nebezpečný pro všechny, kteří se z něj chtějí napít.

Náš filmový příběh je o životě mladé dívky Nadi. Pojednává o jejím pohrdání životem a skrytě také hovoří o vztahu Nadi s její matkou. Mladá dívka si svého života užívá naplno, možná až příliš. Alkohol, drogy, party. To je téměř na jejím každodenním pořádku. Jednoho dne se jí její nezodpovědný přístup k životu vymstí. Naďa se musí rozhodnout, má Snít, či bdít?

Hlavní postavy - Naďa, kamarád Marek, matka, otec 

•  

Cíl filmu?

Situace, o které náš film pojednává, může potkat každého, a proto chceme vytvořit tento film, jenž by byl pro všechny jakýmsi varovným příkladem. Náš film ukazuje, co se stane, když jste lhostejní ke svému životu. Ukazuje, jak mohou být rodinná pouta a rodinné vztahy osudovou hranicí mezi štěstím a neštěstím, mezi běžným životem a životem v zajetí drog, mezi životem a smrtí. Doufáme, že bude moci otevřít oči a srdce všem, kteří také řeší napjaté rodinné vztahy a rebelii svých dospívajících dětí.

Samotná barevnost scén se bude postupně měnit. Ve chvíli, kdy se budeme o Nadi dozvídat víc a půjdeme hlouběji do jejího života a prožitků, bude se obraz zajímavě měnit. Obraz doplníme výrazně barevnými rekvizitami. Vizuál konce filmu se bude nést ve snové, stylizované atmosféře a obraz bude oproti ostatním scénám výrazně světlejší. Po celou dobu filmu nás bude provázet elektronická i akustická hudba.

• 

Na co peníze potřebujeme?

Finance chceme využít převážně na zaplacení kvalitních herců, kteří dodají svým filmovým rolím život. Na profesionální techniku, díky níž bude vizuál příjemný na pohled, na vhodné rekvizitylokace

 •

Náš film budeme natáčet pět dní na Moravě. 


Herci

Bára Horčičková                 Dominik Lipovský 

bara1.jpg   Dominik1.jpg 

Lokace

Lokace, kde se děj odehrává, jsou zasazeny do města, převážně se bude natáčet v interiérech s výjimkou závěrečné snové sekvence, která se bude odehrávat v lese.

lokace.jpg

Kdo jsme a co chceme?

Jsme skupinka filmařů ze střední filmové školy ve Zlíně a máme za sebou menší projekty, na které jsme zatím stačili sami. Teď už to ale sami nezvládneme, a proto Vás žádáme o pomoc.

Blíží se období maturit a tím i naše finální práce a my chceme, abychom mohli v této práci ukázat to nejlepší, co jsme se naučili. Tím, že přispějete na tento projekt, nás posunete zase o kus dál.

 

Náš filmový projekt můžete sledovat i na Instagramu a Facebooku.
https://www.instagram.com/snit_ci_bdit/

 

https://www.facebook.com/snitcibdit/

 

Režie - Dorota Burešová

Dorca-1.jpg

Produkce - Martina Chytková a Lucie Krmášková

marta-1.jpg luca-1.jpg 

Kamera - Klára Ondruchová a Michal Michálek

 kl-1.jpg misa-1.jpg

Střih - Veronika Libichová

 libi-1.jpg

 

. •

Odměny

 

 

Collage.jpg

finish.jpg

Co si o tomto projektu myslíte?