Sniper: karetní desková hra - crowfunding kampaň

Sniper: karetní desková hra

Rychlá a variabilní deskovka z II. světové války s jednoduchými pravidly, jen o něco složitějšími než pexeso

Hry & Apps

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Tiché ulice obchází Polednice. Napjaté čekání střídají rychlé přesuny štvanců. Tam někde, v černých rámech osiřelých domů. Tam! Okenice bubnuje do větru. Okrouhlý svět v Petriho misce, kříž na náměstí. Tam! Vládne ukazováček. Sniper –

Míč vypadl z nehybných rukou a poskakuje po dláždění

Sniper není hra pro děti. Obsahuje malé části, které by mohly děti spolknout.                                                                                                                 A obsahuje malé děti, které mohou zemřít.

Motivace

Jsme dlouholetí hráči deskových her všech stylů a prostředí. Baví nás hlavně takové, kdy člověk stráví méně času čtením pravidel než samotným hraním, protože ani my nemáme továrnu na čas. Takové, které si můžete vzít sebou na večírek, pod stan, do vlaku. Chtěli bychom, aby i Sniper (česky Odstřelovač) byl hra, kterou si vezmete sebou do kapsy. 

Princip

Kdo zná pexeso, nebude tápat. Během hry se hráči snaží vysledovat a zlikvidovat co nejvíce nepřátel - to znamená získat co největší počet karet s obrázky nepřátel, za které se získávají body. Za zabité spojence a civilisty naopak body ztrácí; za stíny (siluety) žádné body nezískává. Každý tah otáčí dvě karty, které vrací zpět na své místo. Karty se nesbírají po dvojicích, ale až po odehrání karty Sniper!, které má každý národ tři a můžete ji použít ve svém tahu namísto odhalení nových karet. And that's all folks.

Pracovní verzi už máme samozřejmě vytištěnou na domácí tiskárně a odzkoušenou - viz. obrázek:

layout.jpg

Sniper má velkou přednost: koho to baví, může si hrát s hrou samotnou. Deathmatch nebo Spojenci vs Osa? Otáčet tři karty za tah místo dvou? Vložit mezi akční karty vlastní velitele, vyřazovat snipery po zásahu na ploše, přidat nášlapné miny, které ukončují tah? Některé varianty vám nastíníme v pravidlech, ale určitě přijdete na mnoho dalších. 

Hra neobsahuje růžové poníky, nedává odpověď na morální rovinu války, nevyzdvihuje hrdiny jedné nebo druhé strany. Smrt z rukou Odstřelovače je rychlá - místy mrazivá, místy groteskně absurdní. Proto deskovku doporučujeme dospělým lidem s kritickým myšlením, nadhledem a zájmem o historii.

karty_nahled2.jpg

K čemu platit

Ano, mohli bychom tuhle poměrně jednoduchou deskovku dát ke stažení a roztříhání online jako Do-It-Yourself. Což uděláme, pokud nevybereme prostředky pro tisk na kvalitním 350gr papíru s pravidly v skládané obálce, případně stylové krabičce (ať už kartonové nebo kovové). Ale bylo by škoda vás o tu možnost připravit. A nechat našeho grafika bez snídaně. Projevíte-li velký zájem, budeme ilustrace i zpracování dál vylepšovat.

Za autorský tým: Jan Lička (předloha), Jana Císařová (grafika)

Betatest: Kudrnáč, Prcek, Punkenstein, Orzo, Gordhart, Lesi a další...

Tisk: http://sspp.cz (bude-li splněn limit)

Co si o tomto projektu myslíte?