Slovensko-český charitativní KALENDÁŘ pro děti - crowfunding kampaň

Slovensko-český charitativní KALENDÁŘ pro děti

Darujte dvojjazyčný kalendář dětem, ať poznají jak si je slovenština a čeština blízká i odlišná.

Ostatní

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Po dvaceti letech snažení neziskové organizace BONA FIDE, umělecky vzdělávat a podporovat dvojjazyčné rodiny a hlavně děti v Čechách a na Slovensku, vzniká kalendář, jako další z možností, jak tyto dva krásné jazyky a kultury propojit.

Spoluprací Viery Kučerové, zakladatelky neziskové organizace BONA FIDE a výtvarnice Alexandry Švolíkové, vzniklo už mnoho dvojjazyčných dětských pohádkových knih a CD.

V tomto roce jsme připravili zábavný umělecký a vzdělávací kalendář pro děti, který je uměleckým dílem Alexandry Švolíkové. 

“Chceme pomoci rodičům, učitelům ze škol a školek, vychovatelům z dětských domovů a sestřičkám v nemocnicích, aby dokázali zábavnou formou dětem ukázat, jak jsou tyto dva jazyky krásné, i když někdy nejen pro naše nejmenší dosti odlišné.”

 

Kalendář, který dětem dá možnost si hrát a vzdělávat se. 

Kalendář, který propojuje češtinu a slovenštinu. 

Kalendář, který zbližuje.

 

Kalendář bude věnován zdarma všem dětem a rodinám, které tato dvojjazyčnost osloví. Bilinguálním rodinám, národnostní menšině, mateřským školkám, dětským domovům a široké veřejnosti. 

Děti budou mít srovnání, který den se slaví jaké jméno na Slovensku a v ČR, zároveň uvidí i svátky v ČR a na Slovensku a budou moci popřát třeba babičce na Slovensku, nebo kamarádovi v Čechách. 

 

Čím více z vás podpoří tisk kalendáře, tím více dětí kalendářem obdarujeme.

 

O kalendáři

Velký dvojjazyčný nástěnný kalendář poslouží k výuce ročních období i jednotlivých měsíců v roce, které mají úplně jiné názvy ve slovenštině a v češtině.

Na zadní straně každého měsíce je v černých konturách OMALOVÁNKA obrázku, kterou si každé dítě vymaluje dle své představivosti. Tak budou mít děti možnost i procvičování a lepšího zapamatování si jednotlivých výrazů.

Cílem projektu je vytvoření obsahově i formálně dvojjazyčného dětského nástěnného kalendáře, který může být i nadstandardním  výukovým materiálem pro děti a jejich rodiče.

Vznik takového kalendáře, který v českém prostředí chybí, se nám jeví jako pozitivní přínos seznámení se so slovenštinou pro nejmladší generaci. 

Jelikož v ČR je velké množství bilingválních rodin a skoro v každé MŠ jsou i děti z rodin se  slovenskými kořeny, uplatnění kalendáře jako pomůcky multikulturní výchovy bude značné. 

Realizací projektu se děti naučí hravou formou měsíce a roční období, zlepší si informovanost o jednotlivých svátcích v SR a v ČR, dozví se jaké jméno  se v daný den v Čechách a jaké na Slovensku a tak si budou moct zaznačit, kdy slaví svátek například babička na Slovensku, nebo teta a kamarád. 

 

Medajlonky

 

Viera Kučerová

Zakladatelka neziskové organizace BONA FIDE a herečka

Absolventka DAMU obor loutkoherectví.

Naposledy jako autorka projektu vyprodukovala pohádkové knihy s CD:

Pojďte s nami do rozprávky – Pojďte s námi do pohádky 

Rozprávočka moja – pohádečko moje, Bříško, bříško, kto v tobě bydlí – Bruško, bruško , kto v tebe býva?,  CD Hovorníček a CD o M. R. Štefánikovi

Od. R. 2014 organizuji Festival české a slovenské tvorby pro děti v Praze.

V současné době je autorkou relace Slovenská mozaika na Radio Z.

 

ALEXANDRA ŠVOLÍKOVÁ

Výtvarnice , ilustrátorka a scénografka

Absolventka DAMU obor scénografie.

 Pro nakladatelství Argo ilustrovala knihy.

Kočka a čert Jamese Joycea, Dvě staré babky Toona Tellegena, Saroyanova Tracyho tygra, soubor pohádek a příběhů lovců lebek z Bornea pod názvem Stvoření Ranga Dunga, Mrakodrapy Marky Míkové a Proč padají hvězdy Martina Nodla

Ilustrace vytvořila také k dětské knize To mlieko má horúčku od slovenské spisovatelky Veroniky Šikulové (Slovart), k pohádkové knize Hopsagonyje (Grada) a k několika knihám v edici Mocca nakladatelství Dokořán aj. 

Je autorkou mnoha knižních obálek.

S BONA FIDE o.z. spolupracovala na dvojjazyčných knihách:

Pojďte s námi do pohádky – Poďte s nami do rozprávky,  Pohádečko moje – Rozprávočka moja a CD To mlieko má horúčku. 

Spolupracuje i s Loutkami v nemocnici

O Neziskové společnosti BONA FIDE 

BONA FIDE je nezisková organizace podporující umění, kulturní výměnu a minoritní projekty, včetně národnostních.

Cílem našeho sdružení je vytvářet a produkovat kulturní projekty z různých oblastí uměleckého zaměření  jazyková a literární osvěta, národnostní akce a programy pro děti.

BONA FIDE  vzniklo 8.3.2001 a bylo mu přiděleno IČ  265 24 741

předseda: Mgr. Richard Trsťan

místopředseda a jednatel: MgA. Viera Kučerová

 

Odměny

Jsme vděční za Vaši podporu a proto jsme pro Vás připravili jako poděkování odměny, za Vaše příspěvky. 

200 Kč Za váš příspěvek Vám pošleme poděkování od autorky projektu a výtvarnice Alexandry Švolíkové.

500 Kč Za váš příspěvek Vám pošleme jedno z pohádkových Slovensko-českých CD pro děti i dospělé, které vzniklo díky neziskové organizaci BONA FIDE.

1 000 Kč Za váš příspěvěk Vám zašleme Slovensko-český kalendář pro děti. Nejen, že přispějete na jeho tisk, ale zároveň budete moci jeden výtisk mít doma pro svého potomka, nebo ho budete moci darovat těm, kteří ho potřebují. 

1 500 Kč Za váš příspěvěk Vám zašleme Slovensko-český kalendář pro děti a dvojjazyčnou knížku, která vnikla díky neziskové organizaci BONA FIDE. 

Nejen, že přispějete na tisk kalendáře, ale zároveň budete moci mít jeden výtisk a knížku doma pro svého potomka, nebo ho budete moci darovat těm, kteří ho potřebují. 

2 000 Kč Za váš příspěvěk Vám zašleme Slovensko-český kalendář pro děti a dvojjazyčnou knížku a dvě CD, která vnikla díky neziskové organizaci BONA FIDE. 

Nejen, že přispějete na tisk kalendáře, ale zároveň budete moci mít jeden výtisk a knížku s dvěma CD doma pro svého potomka, nebo je budete moci darovat těm, kteří ho potřebují. 

 

Děkujeme

Co si o tomto projektu myslíte?