SLATINSKÝ DESTILÁT opravdu píše - crowfunding kampaň

SLATINSKÝ DESTILÁT opravdu píše

Podpořte prosím vydání skromného sborníku textů účastníků kurzů tvůrčího psaní na zámku Slatina.

Knihy
SLATINSKÝ DESTILÁT opravdu píše

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

V krásných prostorách malého zámku Slatina, který se nachází v okrese Znojmo, se pod vedením paní PaedDr. Marie Pavlovské, Ph. D. z Masarykové Univerzity a pana Mgr. Jiřího Studeného, Ph.D. z Univerzity Pardubice konají letní kurzy tvůrčího psaní už řadu let. Jako účastníci těchto kurzů jsme během horkých letních dní vyplodili několik čtivých textů. S vaší pomocí by povídky a básně nezůstaly jen v našich zápisnících, ale mohli bychom je držet jako jeden sborník. Na křest této knížky bychom vás rádi pozvali na zámek Slatina. 

Více o připravované knize

Připravovaný sborník ponese název SLATINSKÝ DESTILÁT opravdu píše a předloží výběr nejzajímavějších povídek, básní a úvah za poslední čtyři roky. Texty doprovodí ilustracemi Radka Zábojová, jedna z naší skupiny spoluautorů. 

Technické parametry knížky jsou ještě trochu ve hvězdách, jelikož na všem teprve usilovně pracujeme. Protože jdeme cestou nejnižších nákladů, knížka bude mít měkkou vazbu. Texty vydají odhadem na 75 stran, ale budou ještě doplněny o ilustrace. Několik ilustrací si vám dovolujeme představit zde:

2019_11__Klubání_A3.jpeg

2019_19_Bytostiv křoví_A3.jpeg

 

Žánr knihy: krátké poetické texty a povídky

Předpokládané datum vydání: červen 2022

Cílová skupina: Kniha je určena pro milovníky  tvůrčího psaní, hezkých knih a zámku Slatina.

Dovolujeme si nabídnout ochutnávku z knihy a připojujeme dva texty:

 

Autor: Zoja Matulíková

Název: Kurz tvůrčího psaní ve Slatině


zabořila jsem svou tvář do oblaků

a v úzké soutěsce mezi mračny

jsem spatřila přijíždět Don Quijota

s úsměvem mi ukázal cestu

 

Autor: Pavla Trnková

Název: Tvůrčí psaní

 

Osedlaná mysl

Odpojený svět

Dřevěný zadek

Tichá radost

Tvůrčí psaníProsíme vás o finanční podporu, aby mohla vzniknout krásná knížka skromných textů a půvabných obrázků. Zároveň vás zveme na křest knihy, který se uskuteční 22. července 2022 na zámku Slatina.

 

Za vaše příspěvky jsme se snažili nabídnout nejrůznější odměny. Mezi ty nejvzácnější patří autorské výrobky umělkyně Stanislavy Polívkové. Fotografii vázy a mísy přikládáme zde:

Autorská váza z hutního skla z dílny naší brněnské výtvarnice Stanislavy Polívkové

královská hnědá.jpeg

Mísa z muránského skla z dílny naší brněnské výtvarnice Stanislavy Polívkové

 

Veškeré výtisky knih a hmotné odměny bychom vám nejraději předali na křtu knihy na Zámku Slatina. Pokud si odměny nevyzvednete 22. července osobně, budeme je zasílat poštou. Autorskou vázu a mísu ale poštou zaslat možné není (kvůli možnému rozbití), a tak nabízíme osobní převzetí v Brně. Pozor také na odměnu arteterapie, která je možná uskutečnit pouze osobně, opět v Brně. 

 

A kdo jsme? Do bioagrafie se jména nás všech nevlezla. Proto se vám představíme alespoň zde:

Andrea Nádherná, Barbora Blahutová, Dominika Kouřilová, Eliška Dvorská, Eliška Kučerová, Jana Vejpustková, Jaroslav Honěk, Martina Mílová, Michaela Mikulová, Pavla Trnková, Radka Zábojová, Romana Holišová, Stanislava Polívková a Zoja Matulíková

 

Jsou mezi námi pedagožky, speciální asistentky, markeťačky, psycholožky, výtvarnice, obchodníci či spisovatelky. Moc rádi se s vámi potkáme na křtu a osobně poděkujeme za případné příspěvky. 

 

Děkujeme!

Co si o tomto projektu myslíte?