PRŤOUCHUS SCHOLASTIKUS - crowfunding kampaň

PRŤOUCHUS SCHOLASTIKUS

...aneb Příběh obyčejného skřítkovství. Autorské divadelní představení dětského hudebního amatérského divadýlka.

Umění
PRŤOUCHUS SCHOLASTIKUS

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Prosíme podpořte nové divadelní představení autorské pohádky prezentované dětmi z Dividýlka Andělské křídlo, které se uskuteční v červnu 2016.

_collage2_podpora_small.jpg

Kdo jsme a proč andělské křídlo

Jsme tři dospělé a poměrně normální ženské, které se rozhodly dát dohromady partu 25 dětí ve věku od 6 do 15 let a hrát autorské divadlo. Působíme v Brně a naše "dětičky", i když nemají žádné umělecké vzdělání, jsou naprosto úžasné. Vědí přesně co znamenají  slova kamarád, dřina, zodpovědnost, touha a také vědí , že to nejsou jen slova. A naopak neumí používat věty "máš jinou barvu kůže". Budeme v září zahajovat třetí sezónu. První byla taková "cvičná", druhá byla výborná - nastudovali jsme hudební pohádku "Balada o křídlech", která trvala bezmála hodinu. Dětičky spolu s námi dřely 10 měsíců a 20. června vystoupily s představením ve velkém divadle. Pohádka měla úspěch. To bylo ale vedlejší. Nejdůležitější  byl ten okamžik pohledu do očí našim dětem... to štěstí, záblesk chvíle slávy a pocitu, že svůj život mají v rukou právě ony.

Ukázka z představení Balada o křídlech

A proč právě "Dividýlko Andělské křídlo"? Dividýlko od slova diviti se -> div se světe co dokážeme. A Andělské křídlo? Symbol pomoci a ochrany. Kromě hraní totiž ještě pomáháme, v domově pro seniory a také nemocným dětem.

kridla2s.jpg

naše keramické logo máme pro vás připravené v odměnách

pernicky.jpg

jednou z dalších odměn pro Vás dárce budou perníčky s logem Dividýlka

svicky.jpg

... a také svíčky s logem Dividýlka

Co potřebujeme, co bychom chtěli

Jednoduchá a přitom těžká odpověď. Chceme hrát. Fůru věcí si dokážeme sehnat sami. Kostýmy, rekvizity, kulisy. Máme zdravé a šikovné ruce. Ale co neumíme je získat peníze na pronájem divadla a také na ozvučení (mikrofony, porty). Proto se Vás tu snažíme "ukecat" abyste nám pomohli. Rodí se nová pohádka, pohádka o školních skřítcích, zapomenuté holčičce a příliš vážných a důležitých učitelích. Pohádka, ve které se zpívá, tancuje, směje i pláče. Chceme ji příští léto ukázat světu, ale bez pomoci to nezvládneme.

div2s.jpg

zpíváme ve třídě...

Co děláme my pro pohádku

Abyste si nemysleli, že všechno necháváme na Vás. Tak to zase ne! Snažíme si vydělat korunky sběrem papíru, ale jde to pomalu a po málu. Také kapesné hážeme sem tam do našeho "zlatého prasátka". Ale jeho bříško je pořád skoro prázdné.

Tak proto voláme do světa S.O.S.

b041.jpg

Stručný obsah naší předchozí hudební pohádky "Balada o křídlech"

V řeči našich dětí:

No, jako vona je jedna holka a je taková no jako nic moc a je votravná a furt někoho mlátí. A vona když spí tak se jí jako furt něco zdá a jako že se jí zdá vo nějaký jiný takový jako smutný holce a vona chce a aby vona byla veselá a v klídku a tak jako se jí rozhodne pomoct a zatrsat si s lonťákama vo ňu a vona to vyhrá a potom sou už jako vobě v klídku.

Překlad obsahu do spisovného jazyka českého:

Žila byla jedna holčička, ve dne Čárlí, v noci Karolína, ve dne vždycky cool a namyšlená a trošku i zlá, se svojí věčnou partou a v noci, ve svých snech, hodná, milá, obětavá. A jeden její sen ji změnil život i ji samotnou. Potkala totiž ve svém snu smutné děvčátko, Leontýnku, a rozhodla se ji zachránit a dát jí štěstí a domov….a to se jí také podařilo.

b061.jpg

b101.jpg

Co si o tomto projektu myslíte?