Škola ZaHRAda | crowdfunding kampaň

Novinky - Škola ZaHRAda

1. svobodná komunitní škola v Tišnově se otevírá už v září! Vytváříme prostor ke společnému růstu. Čím bude naplněn?

Ostatní

Dámy a pánové, po delší době zdravíme a posíláme fotografie a krátký komentář k zahájení a též ujištění, že na odměny jsme nezapomněli. Dopřejte si novinku a mějte s námi trpělivost, na všem ostatním se pracuje.

Branka  ZaHRAdy otevřená!

Skutečně – 1. září jsme otevřeli ZaHRAdu. Kupodivu už se nic nepokazilo, nenastalo nic mimořádného, co by opravdu zabránilo otevřít vrátka do ZaHRAdy. V posledních dnech příprav už bylo tolik práce, že se nestíhalo ani fotit. Poslední den před začátkem se ve škole vrtalo, stěhovalo a chystalo do 10 hodin večer.

A 1. září tak mohlo proběhnout slavnostní divadlo, taková improvizovaná adaptace Zahrady Jiřího Trnky. Pan ředitel hrál zlostného kocoura, děti ho honily a tahaly za ocásek. Taky se vyskytly lanové překážky, tunel a za ním učená velryba, která, jak se ukázalo, vlastně nic pořádného neví, nebo ví všechno, ale není jí to k ničemu platné. Pak se děti přesunuly pozvolna do třídy, kde začaly prozkoumávat, co je vlastně v ZaHRAdě čeká.

zahájení1.jpg

Vážení podporovatelé, tímto Vám ještě jednou děkujeme za finanční a hlavně psychickou podporu, kterou jste nám svým zapojením se do kampaně poskytly. Všechny peníze jsme samozřejmě ještě nestihly utratit, spoustu věcí doplňujeme postupně. Děti už přemýšlejí, jaké zvíře budou chovat v teráriu a od Hradce se k nám pozvolna chystá jedno piano. Jakmile nám čas dovolí, natočíme druhý díl našeho úspěšného videa, ve kterém uvidíte už plně zařízenou a vybavenou učebnu.

A samozřejmě dojde i na Vás a Vaše odměny. Prosíme o shovívavost, ono to všechno stojí opravdu strašně moc času a ještě jsme se nedostali k rozdávání odměn, i když se na to velmi těšíme. Ale během září se Vám už adresně ozveme s informací, kdy, kde a jak Vám odměnu doručíme. Mějte s námi trpělivost a držte nám palce,

moc Vám děkuje, Vaše ZaHRAda 

Vážení přátelé, projekt Škola ZaHRAda pozvolna spěje do finiše a tak začínáme připíjet na zdraví všech Startérů. Jsme zcela naměkko z Vaší přízně a máme silně rozdávačnou náladu. Využijte toho!

Vlastně ještě lepší, než sledovat naskakující procenta celkové částky, je sledovat přibývající počet Startérů. Toho si ceníme opravdu hodně, protože to chápeme jako potvrzení, že to co děláme, naše představy o vzdělávání ve společnosti rezonují. To je strašně povzbuzující. Kdybychom najednou měli celou tu částku a třeba i dvojnásobnou od nějakého bohatého strýčka, sice bychom se nezlobili, ale zdaleka by nás to tolik nemotivovalo na projektu pokračovat. Našim více než 130 startérům se cítíme mnohem zavázanější a nesmírně si ceníme jejich přízně.

Proto Vás chceme ještě v závěrečných hodinách hýčkat a posíláme:

Několik bonusových akcí: 

Počínaje okamžikem uveřejnění této novinky, každý další přispěvatel získá jako bezplatný bonus ke své vybrané odměně ještě plakát "Na co se těšíš...“ nebo Lekci kotrmelců se židlí, podle vlastního výběru!

Úplně poslední startér (poslední jméno zveřejněné v seznamu) získá svou vybranou odměnu ne jednou, a ne dvakrát, ale rovnou třikrát za cenu jedné. Chcete mít místo jednoho trička tři? Stačí to dobře načasovat. Končíme ve středu po poledni! 

A opravdu hýřit nadšením a slavit budeme na koncertě Čokovoko 28.8.2015. Prosím, připojte se!

Pozvánka zde: 

coko_voko.jpg

19. srpen 2015

CÍLOVÁ ROVINKA

... a s ní další novinka. Vážení přátelé – ani v cílové rovince nezpomalujeme a posíláme: - Srdečné pozdravy z tábora - Zpravodajství z malování a papírování - Dárek všem startérům! Podpořte nás prosím dalším šířením odkazů na kampaň! 150% a máme aj na piano!

Srdečné pozdravy z tábora

tábor 1.jpg

Minulý týden jsme se na 5 dní stáhli z civilizace na nádherné tábořiště mezi Řikonínem a Chytálkami. Vzpomínáte, jak těžké bylo psát pozdravy z tábora? …“mám se dobře, jídlo ujde, voda je teplá, měl jsem 3 klíšťata…“ kupodivu, tak nějak to bylo. Akorát voda v říčce pozvolna ubývala, na klíšťata v tom suchu skoro nedošlo a psát o tom by bylo dost jednouché – pozorování vodních žouželí, vzorkování hmyzu z křoví, patlání keramiky, závody lodiček, střílení z luku, výlety do rokle, souboje v ringu, zpívání, divadýlko na dobrou noc. A pozorování Perseidů a tance u ohně pro dříve narozené. A žádná Hygiena, žádné papíry, jen neodbytný pocit, že až se vrátíme, zase začne taneček s úředním šimlem… 

tábor 2.jpg

 

Malování & papírování

Po návratu z tábora jsme jako zkoprnělí koukali na naskakující procenta a vlilo nám to novou krev do žil, takže se s vervou pouštíme do dalšího kola zařizování a shánění razítek. Celý týden pokračujeme v malování a úklidu. Vzhledem k tomu, že do malování se živelně zapojily děti, bude za den vymalováno a další týden budeme likvidovat následky. Šimon se zmazal tak, že ho nevzal řidič do autobusu, ještě že se nakonec našel odvoz. Dostali jsme darem velké terárium, staré ribstole, za což moc děkujeme a přemýšlíme, kam je přimontovat.

Prezentace malování.jpg

Na papírování je zvláštní, že z úřadu se člověk často dozví, že něco nelze, přejde přes ulici, a vidí, že se to ale přesně takto dělá. Co s tím? Jít si za svým a úřadem pohnout? Nebo být loajální, ať se věci ještě víc nezkomplikují? Obzvlášť, když se rozhodujeme ve značném časovém presu - pokud nebudeme mít příslušná razítka do konce srpna, tak nebudeme. Minimálně nebudeme oficiální škola s příspěvkem na žáka. Je to taky adrenalin, i když ne tak zábavný, jako crowdfunding.

 

A na závěr skvělý dárek pro všechny!

Už třetí týden za sebou vyrábíme tuhle Novinku. Ještě jednu, potom kampaň skončí a co potom? Světe div se, začalo nás to bavit a představa, že za týden už nebude žádná novinka vlastně není lákavá...

Tedy – Zakládáme časopis Stvol – aneb co vyrostlo v ZaHRAdě! Všichni startéři získávají jako bonus roční předplatné toho elektronického čtvrtletníku pro celou rodinu. Budeme v něm pravidelně informovat o vývoji ve škole, což zejména v prvním roce bude jistě zajímavé čtení. Díky tomu můžete být ještě více součástí našeho projektu. Předplatné lze kdykoli zrušit, ale proč byste to dělali… Pokud se pozastavujete nad názvem, vizte, jak je těžké najít zahradní motiv, který už by neexistoval jako název časopisu. Nejen Květy a Listy, existuje Kompost a dokonce i Pařeniště! Ještě Děložní lístky jsou volné, ale nevím…

 

 

  • Splněno 124 215 Kč (155 %)
  • 155 %
  • 80 000 Kč požadováno
  • již skončilo
  • Nelze podpořit
  • Na tento projekt už přispělo 158 Startérů

Autor projektu

Honza Duda - obrázek
  • projekt od Honza Duda
  • Česká republika

Odměny (Rewards)

200 Kč

Vřelé a jmenovité díky na webu.

Je součástí všech dalších odměn, proto zvažte, zda si některou z nich nedopřát.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
250 Kč

VIP vstupenka na slavnostní otevření školy

VIP vstupenka Vám zaručí dobré místo, odkud skvěle uvidíte, a budete mít extra přístup k nabízenému občerstvení a nápojům s brčkem!

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
300 Kč

Plakát Na co se těšíš do ZaHRAdy

Tento plakát byl použit u zápisu jako vizuální vyjádření, že život ve škole bude pestrý a nabízené aktivity budou zaměřeny na tělesný, umělecký i intelektový rozvoj. Děti si na něm vybarvovaly, na co se ony sami těší. A je tam jeden chyták.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
370 Kč

Sada ZaHRAdnická

Sada 3 květináčů s logem ZaHRAdy + tajemná směs bioosiva + stylové označovací recy-cedulky. Co se ve kterém semínku ukrývá za nadání? A můžete si HRÁt a zaHRAdničit za oknem. Můžete zkoušet různé kombinace a žasnout.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
390 Kč

Vyjmenované perníčky aneb pravopis všemi smysly

…až se zakousnete do Bytu, už nikdy nezaváháte, s jakým „y“ ho psát. Nemluvě o Pylu a Vyžleti. Jak bude pojat Obyčej, Povyk a Plyš? Nechte se překvapit. Kompletní kolekce zahrnuje veškerá substantiva mezi vyjmenovanými slovy, tedy 41 kusů. Tyto lahodné perníčky jsou tvrdé, jako pravopis sám. Jsou tak tvrdé, že změknou nejdřív na Vánoce. Skvělý dárek k Mikulášovi.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
400 Kč

Skupinová lekce kotrmelců se židlí

Naučte se kousek, kterým se stanete hvězdou salónů. Do tohoto umění Vás zasvětí sám ředitel, nikoli cirkusu, ale školy, který jím bavil budoucí žáčky už u zápisu.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
450 Kč

Seřízení "podvozku" Dornovou metodou

Máte jednu nohu kratší? To si pište, že máte! Dornova metoda je jemná manuální terapie, jejíž pomocí jsou klouby a obratle bezpečně a přesně uváděny zpět do svých správných poloh. Tím se dá řešit řada stávajících problémů, bolestí zad počínaje, i předcházet vzniku problémů do budoucna. Opravdu, skoro všichni mají jednu nohu kratší. Podvozek je terminus pro nohy a pánev. Nechte si je srovnat v Tišnově, Praze nebo Ostravě.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
500 Kč

Lekce tradiční a instinktivní lukostřelby

Něco, co Vás ve škole neučili: Střelba z luku, zvláště instinktivní, není jen o zasahování cíle, jde především o koncentraci, samotný zásah je jen zpětnou vazbou na vnitřní stav - něco jako biofeedback. Vybavení zajištěno. Lekce probíhají v Tišnově, nebo po domluvě i jinde.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
600 Kč

2 lístky na Čokovoko plus 2 piva zdarma

Exkluzivní možnost navštívit koncert skupiny Čokovoko 28.8.2015 v Tišnově na zahrádce U palce.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
700 Kč

Lekce anglické konverzace

60 minut konverzace se zkušenou lektorkou, na libovolné téma, do 30 km kolem Tišnova.

Počet dostupných odměn: 13/15

Nelze podpořit
777 Kč

Lekcia slovenskej konverzácie

Exkluzívna možnost oprášiť svoju slovenčinu, 60 minút konverzácie v piešťanskom dialekte so skúsenou rodenou Slovenkou na ľubovoľnú tému.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
1 000 Kč

Krásné tričko s motivy dětských kreseb

Krásné tričko s motivy dětských kreseb použitých na našem webu. Ve Vámi zvolené barvě, možno volit i z množství a umístění motivů. Trička jsou vyrobena z biobavlny.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
1 555 Kč

Volný vstup na kulturně vzdělávací akce ZaHRAdy

Volný vstup na všechny kulturně vzdělávací akce ZaHRAdy v příští pětiletce. Budeme pořádat různé akce pro veřejnost - besedy, koncerty, ochotnická divadelní představení, semináře pro rodiče apod. Pro pokrytí nákladů bude nutné vybírat alespoň nějaké vstupné. Vás se to ovšem netýká až do konce roku 2020!

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
2 000 Kč

Jeden den žákem v ZaHRAdě

Jaké to je být žákem školy, která je malá, přátelská, svobodná? Co tam vlastně budu dělat? Co když se za celý den nic nenaučím? Je možné se nic nenaučit? Přijďte si to vyzkoušet. Možno pro děti i dospělé.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
3 000 Kč

Předplacený měsíc v ZaHRAdě

Pokud v budoucnu zapíšete svoje dítko do ZaHRAdy, máte jeden měsíc docházky zdarma. Věnujte vnoučatům nebo dětem Vašich přátel.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
3 000 Kč

Jeden den učitelem v ZaHRAdě.

Usnadňovat dětem proces učení, rozvíjet jejich zájmy, dbát o podnětné a bezpečné prostředí? Vymýšlet výlety a náměty projektů? Neznámkovat, nedržet dozor na chodbě?! Přijďte si to vyzkoušet. Možno též pro nepedagogy, podpora zajištěna.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
4 000 Kč

Jeden den ředitelem plus večeře s ředitelem.

Život v ZaHRAdě si můžete vyzkoušet i z pozice ředitele, je na Vás jak to budete chtít pojmout (být s dětmi, zanořit se do administrativy, pozorovat). O svých zážitcích a postřezích si pak můžete v klidu u večeře popovídat s opravdovým ředitelem Milanem.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
5 555 Kč

Doživotní volný vstup na akce ZaHRAdy

Doživotní volný vstup na všechny kulturně vzdělávací akce ZaHRAdy. Budeme pořádat různé akce pro veřejnost - besedy, koncerty, ochotnická divadelní představení, semináře pro rodiče apod. Pro pokrytí nákladů bude nutné vybírat alespoň nějaké vstupné. Vás se to ovšem už vůbec netýká!

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
7 500 Kč

DÁRKOVÝ BALÍČEK

Tričko + 2 vstupenky na Čokovoko (včetně 2 piv zdarma) + individuální lekce kotrmelců ve slovenštině + volný vstup na všechny kulturně vzdělávací akce ZaHRAdy do konce roku 2020!

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
10 000 Kč

Pojmenujeme po Vás školního živočicha

Ve škole budou moci děti chovat zvířata, na kterých se dohodnou a pro které bude možné zajistit opravdu dobré podmínky, připomínající to, co je jim přirozené (opravu to nebude andulka v kleci). A jeden z těchto šťastných živočichů ponese Vaše jméno, příjmení, v případě zájmu též tituly. Budeme Vás informovat, jak se mu daří, o jeho případném potomstvu i věcech posledních.

Počet dostupných odměn: 5/5

Nelze podpořit
15 000 Kč

DÁRKOVÝ BALÍČEK Supermegaturbo

Tričko + 2 vstupenky na Čokovoko (včetně 2 piv zdarma) + individuální lekce kotrmelců ve zvoleném jazyce + doživotní volný vstup na všechny kulturně vzdělávací akce ZaHRAdy + po Vás pojmenujeme školního živočicha!!!

Počet dostupných odměn: 5/5

Nelze podpořit