Škola hrou - crowfunding kampaň

Škola hrou

Výukové aplikace pro děti. Malá násobilka, slepé mapky, zkoušeč anglických slovíček to je jen ochutnávka na začátek, kterou si už můžete vyzkoušet!

Hry & Apps
Škola hrou

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Podpořte vznik výukového webu http://skola.zolta.cz/, který bude plný zábavných her a prográmků pro děti. Sama jsem díky podobným prográmkům prošla základní a střední školou a teď bych je ráda zpřístupnila ostatním. Jsem inženýrka informatička na mateřské, která na týden poslala svou ratolest k babičce. Za těch několik málo dní, jsem vytvořila to, co teď můžete vidět na webu http://skola.zolta.cz/. Je to malá ochutnávka vyukových programků pro děti, které jim usnadní a zpříjemní učení. Ráda bych v tom pokračovala a do konce září doplnila zbývajcí vyukové aplikace. Každý den se mi v hlavě rodí nápady na další a další prográmky, takže bude-li mít projekt u vás velký úspěch, určitě nebude stagnovat (viz. vize webu).

Už si můžete vyzkoušet

Už teď si můžete vyzkoušet některé z výukových aplikací, aby jste získali lepší představu o projektu. Zatím jde zejména o biflovací programky, protože žal, ty žáci do školy nejvíc potřebují. Ale časem bych se chtěla zaměřit spíš na aplikace a hry rozvíjejcí u dětí logiku, fantazii a kreativitu...

Malá násobilka a obsah

Prográmek na procvičování malé násobilky, který dává násobení do souvislosti s obsahem obdelníku. Tím dostane žák lepší představu o tom co to vlastně počítá.

nahled02-nasobilka.png

Slepá mapka Evropy - geografie

Slepé mapky jsou postrach nejednoho studenta. Ne jinak tomu bylo u mě. Podobný prográmek mi výrazně usnadnil přípravu na hodiny zeměpisu. Vyzkoušejte si taky jak se orientujete v Evropě.

nahled03-slepa-mapa.png

Zkoušeč anglických slovíček

Šťasten ten, kdo jest obdařen fotografickou paměti. Pro ty ostatní je tady biflovač slovíček. Do němoty vás bude zkoušet ze slovíček, až se je nakonec naučíte. V plánu je zahrnout slovníčka z učebnice Headway Elementary a slovní zásobu k prvnímu dílu Harryho Pottera.

nahled02-anglictina.png

 

Na webu je ještě jedna miniaplikace (mini zlomky), která slouží jako ochutnávka typovacího a obrazkového testu.

Na co půjdou vybrané peníze?

> Na zaplacení webhostingových služb.
> Na vývoj dalších apliací.
> Na nákup grafického a vývojového softwaru, jenž zefektivní a urychlí tvorbu aplikací (např. software pro úpravu fotografii a videí, skener, stativ na foťák,...)
> Na nákup obrázků a fotografii (většinu obrazových materiálů zvládnu udělat sama, ale všechno ne)

Podaří-li se vybrat:

  • 5 600 Kč - budu schopna doplnit web o 5 dalších vyukových prográmků (Lego zlomky, Zkoušeč anglických slovíček, Poznávačku rostlin, Jeden programek pro nejmenší, Vámi zvolený prográm).   > termín: do konce září
  • 12 000 Kč - s pomocí dalších vývojářů doplním všechny zatím šedé odkazy vyukovými programky > termín: do konce září
  • 24 000 Kč - Budou doplněné materiály vysvětlující látku, především videa a prezentace.        Přibudou také vyukové hry inspirovane fylosofii Prof. RNDr. Milan Hejný, CSc.
    > termín: do konce roku
  • 50 000 Kč - Vyukové hry z webu budou postupně implementovany pro android smartphony a tablety.  

Co si o tomto projektu myslíte?