Simulátor pro nevidomé - crowfunding kampaň

Simulátor pro nevidomé

Rádi bychom postavili a zprovoznili specializovaný pohyblivý závodní / letecký simulátor pro nevidomé a slabozraké.

Technika

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Jsem iniciátorem myšlenky postavit speciální závodní / letecký simulátor s pohyblivou platformou, uzpůsobený pro potřeby nevidomých a slabozrakých nadšenců a zájemců o virtuální jízdy a lety.

Základem vjemu je tudíž vše kromě zraku. Proto je zapotřebí kvalitní pohyblivá platforma, která vskutku věrně simuluje přetížení a polohu dopravního prostředku, a pak jsou zapotřebí špičková periferní zařízení pro co nejdokonalejší zážitek, ať už se jedná o jízdu v závodním speciálu či virtuální let v malém cestovním nebo sportovním letounu.
volant

Díky možnosti rekonfigurace lze ze závodního pohyblivého simulátoru na základě výměny řídících prvků a palubní desky, na které bude letecká avionika, rychle vytvořit simulátor pro virtuální létání.


berany

Pro kvalitní zvuk bychom sáhli po zvukovém systému ve specifikaci 5.1 se subwooferem, který přinese další vjem v podobě vibrací přenesených do sedačky.

meca-cup1-3.jpg

Existuje opravdu významně velká skupina nevidomých a slabozrakých lidí, kteří by rádi usedli do sedačky závodního vozu či na sedačku pilota malého cestovního či sportovního letadla. Tudíž bychom formou tohoto díla chtěli osoby se zájmem o virtuální jízdy a lety obohacovat, seznamovat s řízením závodního speciálu či řídícími prvky a obsluhou letecké avioniky, byť virtuální, za účelem mít možnost vše vyzkoušet na vlastní kůži.

Pro stavbu simulátoru jsme vybrali firmu 301 s.r.o., jejíž pracovníci mají dlouholeté zkušenosti se simulátory i stavbou závodních speciálů jak na okruhy, tak na Dakar. Proto budeme moc rádi, když společnými silami zvládneme tento projekt zrealizovat.

Velice si vážíme každého finančního příspěvku, který nás posune blíže k úspěšnému naplnění potřebné finanční částky a všichni, kteří nás podpoří, budou moci být osobně na slavnostním otevření pohyblivého závodního / leteckého simulátoru jejž bude prvním simulátorem v ČR pro potřeby všech nevidomých a slabozrakých.

Bude umístěn v odbočce SONS - jedná se o spolek nevidomých a slabozrakých, který působí na celém území ČR.

Veškeré info bude s dostatečným předstihem zveřejněno na http://www.sons.cz a spřátelených webech.

Těšíme se na úspěšnou spolupráci, která umožní tomuto projektu spatřit světlo světa.

Za celý tým a já jako z pozice iniciátora projektu se na Vás těšíme při slavnostním otevření, odhalení pohyblivého závodního / leteckého simulátoru, který bude sloužit pro nevidomé a slabozraké.

Co si o tomto projektu myslíte?