Sidonie Kermack: Klíč bez dveří, brána bez domu - crowfunding kampaň

Sidonie Kermack: Klíč bez dveří, brána bez domu

Příběh jednoho života. Autentická, silná, pravdivá výpověď o životě ženy. Dětství, rodina, dospívání. Konflikty a radost, hledání a zklamání.

Knihy
Sidonie Kermack: Klíč bez dveří, brána bez domu

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Málokdy vás někdo pozve do svého života. Do života, jaký opravdu byl, pravdivého, otevřeného, bez stylizace a přetvářky. Autorka Sidonie Kermack vás do svého života pozve - a on vás pohltí. Omámí vás prostou pravdou dítěte, narozeného na počátku šedesátých let, jež prošlo šesti dekádami svého osudu; osudu, jež je až krutě podobný osudu mnoha z nás. 

*

Najednou se u plotu objevil kluk ze sousedství.

„Holky, přes město jedou tanky!“ volal vzrušeně, oči navrch hlavy. „Pojďte se podívat k hlavní silnici!“

Okamžitě jsem upalovala domů, abych se dovolila.

„Nikam!“ řekl otec nekompromisně a tak, že mě ani nenapadlo žadonit, škemrat, prosit, neřkuli se ksichtit.

Proč mi to zakázal, to jsem nechápala, nevysvětlil mi to. Byla jsem uražená.

*

Klíč bez dveří, brána bez klíče je silnou, neuvěřitelně silnou výpovědí o člověku. Autorka psala text sama pro sebe, jako osobní zprávu, upřímně, bez stylizace. Spolu s ní se projdeme šesti dekádami novodobé historie, jež se odrazila v životě každého z nás. Najdeme paralely s vlastními prožitky, podobnosti s okolím, s rodiči, příbuznými a přáteli. Nejsme unikátní, to si jen myslíme. Klíč bez dveří vás o tom přesvědčí.

Sidonie Kermack je pseudonym české autorky. Její prvotina Protože tě nemohu přestat milovat vyšla už před více než deseti lety. Tehdy se jednalo o beletrii, smyšlený příběh, dnes nám předloží příběh skutečný.

*

Klíč bez dveří je perlou biografické literatury, jaká se často nevidí. Kniha je určena náročnému přemýšlivému čtenáři, jež ví, že skutečnost je víc než fantazie. Nahlédneme do dětských traumat, do roztrpčení, jež přináší neshody jedince s rodinou a světem a spolu s autorkou budeme hledat kořeny toho všeho. Odkud pochází? Proč se věci staly právě tak? Kde v našem životě, na jakých křižovatkách, jsme zvolili svou cestu?

klic-bez-dveri-3.jpg

Kniha o 300 stranách formátu A5 v měkké barevné obálce vyjde v edici Everlife nakladatelství A VIRTÙ RESEARCH & TECHNOLOGIES na přelomu června a července 2021. Přečtete ji jedním dechem.

Co si o tomto projektu myslíte?