HITHIT01.png

Sídliště Ďáblice: Architektura pro lidi Knihy

Přispějete ke vzniku velkorysé publikace s názvem Sídliště Ďáblice: Architektura pro lidi. Půjde o první publikaci o tomto sídlišti.

Soutěž o nejkrásnější knihu 2019
14. 5. 2020

Soutěž o nejkrásnější knihu 2019

Soutěž o nejkrásnější české knihy roku 2019. Vyhlášení výsledků 55. Ročníku proběhne online. Nakladatelé, grafičtí designéři, ilustrátoři a široká veřejnost se s vítězi jednotlivých kategorií seznámí formou videa, které bude zveřejněno 27. května na youtube kanále Památníku národního písemnictví. Oficiální předání cen se přesouvají na podzim 2020.

Kinu hrozí zbourání
2. 4. 2020

Kinu hrozí zbourání

Našemu kinu, které tvoří nedílnou součást centrálního prostoru našeho sídliště hrozí zbourání. Ve včerejším Metru jste se mohli dočíst, že již brzy začne demolice. Co můžete udělat proto, aby se kino nezbořilo?

Pokud Vám záleží na kinu Moskva, později známém jako Multikino Ládví, napište prosím na vedení Penny Marketu Česká republika a skupině Rewe v Rakousku:

info@penny.cz

Vážený pane Kunathe,

obracím se na Vás jako předseda spolku, abych Vás upozornil na probíhající stavební řízení. Týká se plánované stavby kina, které má být údajně zbořeno a místo něho vyrůst typizovaná stavba Vašeho Penny marketu.Rád bych Vás upozornil, že budova kina tvoří nedílnou součást náměstí, na kterém je také kulturní dům a obchodní centrum.Zatímco kulturní dům si zachovává i po 40 letech od výstavby svou unikátní historickou hodnotu, kinu Ládví hrozí destrukce. Abych Vás uvedl do obrazu: kino Ládví leží na sídlišti Ďáblice, které je hodnoceno jako nejkrásnější a nejhodnotnější sídliště v České republice. O sídlišti dokonce vyšla kniha, která slouží jako podklad pro žádost na prohlášení sídliště národní památkovou zónou včetně několika památek. Dále bylo o sídlišti napsáno několik desítek článků a bylo dále propagováno v médiích včetně televize .7000 občanů, polovina obyvatel sídliště, a tedy i vašich potenciálních zákazníků, se vyjádřilo pro zachování tohoto unikátního sídliště. V posledním roce došlo i k několika masovým protestům proti plánovaným demolicím. Věřím, že s těmito novými informacemi ustoupíte od demolice této hodnotné kulturní památky minulého století a budovu kina zachováte.S pozdravem,
Josef Platil
předseda Spolku přátel sídliště Ďáblice

info@rewe-group.com

Dear REWE Group,

as a chairman of the Spolek přátel sídliště Ďáblice, I wrote to Mr. Kunath, member of the REWE International AG board an open letter. In it I kindly ask you to check on Penny Market s.r.o. Česká republika as they plan to destroy a building in the center of Sídliště Ďáblice, unique housing estate about which we published a book last year. The intention of your Czech colleagues is to tear down the building of a former cinema and replace it with a generic (yet ugly striped) new development that is not unique, nor extraordinary architecture.

Please note that 7000 inhabitants (half of all) of the housing estate signed a petition in which they see this housing estate as worth of protection. By tearing down the cinema house, the whole concept and the urbanism of the housing estate will be devalued. It is unfortunate that this decision to tear down the #building is being down in corona-times in which all focus of the public is on its health and not on #architecture, nor #urbanism.

Regards,

Josef Platil
Chairman of the Spolek přátel sídliště Ďáblice

Slavíme!
6. 4. 2019

Slavíme!

Díky všem 149 startérům, kteří nám pomáhají dostat knihu na svět. Jako odměnu tímto dáváme všem přispěvatelům vstup na křest knihy 1.10. ve foyer Kulturního domu Ládví. Těšíme se na vás.

To bylo rychlé!
22. 3. 2019

To bylo rychlé!

Díky všem více než sto přispěvatelům a přispěvatelkám , kteří se podílejí na vzniku naší společné knihy. Pokud víte o někom, koho by tato kniha zajímala, či máte přátele v médiích, kteří by o naší knize chtěli napsat, určitě jim o knížce dejte vědět.

Díky!
20. 3. 2019

Díky!

Dobrý den, děkuji Vám, že jsme společně dosáhli třech čtvrtin cílové částky během prvních třech dnů. Pokračujeme dál!

Vybráno95 497 Kč(191 %)

191 %
50 000 Kčpožadováno
185startérů
Podpořit projekt

zakladatel projektuJosef Platil

Odměny

449 KčJeden výtisk knihy s pozvánkou na křest

Obdržíte osobně či poštou knihu a spolu s ní pozvánku na křest.

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

849 KčDvě knihy a pozvánka na křest

Osobně či poštou obdržíte dva výtisky knihy a pozvánku na křest.

Očekávané doručení odměny: říjen 2019

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

999 KčKomentovaná prohlídka sídliště

Vyražte na komentovanou prohlídku po krásách sídliště a netušených rozměrech tohoto obytného souboru s Vámi vybraným spoluautorem či spoluautorkou knihy. Každý autor se na knihu dívá svým pohledem, je na Vás, kterého si vyberete a na co se budete ptát. Odměna zahrnuje dva výtisky knihy.

Očekávané doručení odměny: říjen 2019

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

1 149 KčTři knihy a pozvánka na křest

Osobně či poštou obdržíte tři výtisky knihy a pozvánku na křest.

Očekávané doručení odměny: říjen 2019

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná