Shum Davar: nové album Tbiliso - crowfunding kampaň

Shum Davar: nové album Tbiliso

Máme natočené nové CD Tbiliso, ale potřebujeme jej dotáhnout do konce...bez Vás to nedáme!

Hudba

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Díky Vaší neuvěřitelně intenzivní a rychlé podpoře se CD Tbiliso již vyrábí :)

50% dosaženo již po 28 hodinách
90% dosaženo již po 40 hodinách
100% dosaženo již po 47,5 hodinách

140% dosaženo již po 3 dnech

a 200% dosaženo již po 4 dnech - jste prostě neuvěřitelní!

Kampaň tímto rozhodně nekončí a my jedeme dál, neboť odměn je habaděj a vy máte stále jedinečnou možnost nechat se ostříhat ve stylu Tbilsio od Gugara, strávit s námi zkoušku nebo tour na koncert, dát si lekci na housle s Jurajem nebo na akordeon se Sašou, nebo si nechat doručit Tbiliso balíček dle Vašeho přání přímo na Vaší adresu!

Pro nově příchozí: Máme natočené nové CD Tbiliso a podle průběhu této kampaně se nám povede jej dokončit, tj, vylisovat a založit do přenádherných bookletů! Máme pro Vás ještě další pěkná překvapení, která jsme Vám připravili spolu s naším dvorním ilustrátorem Jakubem Bachoríkem. Podpoř náš projekt tím, že přispěješ a vybereš si CD, nahrávku ve formátu WAV, férové triko nebo jinou specialitku! Album pochřtíme společně při koncertu v pražském Jazzdocku 1. dubna 2017 :)

Tak co, dáme 300 nebo dokonce 500%?
A co na to Anna Proletářka?!
Pojďte do toho s námi!

30011795713_461146b954_o.jpg

 

SHUM DAVAR

Jsme v Praze působící kapela založená na jaře 2013, sdružující muzikanty z Běloruska, Gruzie, Slovenska a České republiky. Pro své jedinečně shumdavariánské pojetí folklorní hudby převážně z východní Evropy jsme již slavili úspěchy na festivalech, samostatných koncertech a beneficích doma i v zahraničí. Hudba je naším životem, nicméně Shum Davar přináší do hry života nejen hudbu. Dáváme oživnout starým písním, příběhům zdejším i vzdálenějším, připomínáme kulturní menšiny, které tu žily a někdy stále žijí. Boříme hudbou veškeré hranice.  

http://www.shumdavar.cz/

https://www.facebook.com/shumdavarmusic/

https://www.youtube.com/channel/UCG_eRIMbG_vpaGu90AHUIXw

 

 

 

Nové album TBILISO

Proč Tbiliso? Tbilisi (Tbiliso!: 5. pád  - oslovujeme, voláme :) je hlavní město Gruzie, rodné město našeho akordeonisty Gugara Manukjana, mj. skvělého pražského kadeřníka. Před 15 lety Gugar utekl z Gruzie do ČR s celou svou rodinou, pár kufry a akordeonem. Proč opustil svou domovinu, kterou tak miloval? Země tehdy neposkytovala základní bezpečí, Gugar i jeho rodina byli opakovaně oběťmi násilných a loupežných útoků. Spravedlnost byla slepá, anebo vůbec žádná nebyla. A proč do ČR? Protože do Prahy byly tehdy nejlevnější letenky! Gugar má dnes 3 děti, 2 vnoučata, kadeřnický salon a...české státní občanství. Tbiliso je zvoláním, oslavou života i nostalgickou vzpomínkou na minulost. To vše s autentickou dávkou kavkazské energie okořeněné půvabem Klezmeru a nespoutanou romskou a rumunskou hudbou :)

Za nádherný booklet patří obrovský dík Jakubovi Bachoríkovi!

Shum Davar_Startovac.jpg

PS: stručný popisek - na obzoru ční Tbilisi se svým monumentem, katedrálou Sameba; Gugar utíká s akordeonem v podpaží a přidává se k Shum Davaru, který jej pomocí kouzelné vzducholodi následně nakládá a přepravuje do bezpečí pražských Holešovic :) Skutečný příběh byl však o něco méně idylický: první roky po útěku do ČR strávil Gugar se svou rodinou v uprchlických zařízeních. 

 

JAKUB BACHORÍK, autor bookletu

Jakub Bachorík je mladý ilustrátor, grafik a milovník hudby. Momentálně je studentem třetího ročníku v ateliéru ilustrace a grafiky na pražské UMPRUM. Nejvíce se věnuje samotné ilustraci, a to jak kresbě na papíře či skicáku, tak grafickým technikám, jako např. litografii, linorytu, sítotisku a v posledních pár letech také risografii. V neposlední řadě rád maluje akrylem své volnější ilustrace.

Vizuál bookletu k CD Tbiliso se nese v duchu migrace, putování a setkávání. Na přebalu i uvnitř se prolíná několik v detailech bohatých prostředí, kterými se kapela při svých toulkách pohybuje. Prostředí se prolínají a po otevření bookletu se vám otevírá poklidná, až panenská příroda, kterou putují prostí lidé do dalekých krajin skrývajících novou budoucnost. Celý booklet byl kreslený tušemi a fixami a digitálně byl pouze následně postprodukován.

fb_uvodni.jpg 

 

Hlavní ilustrace bookletu je použita rovněž na férová trička

tbilisi_tricko_1.jpg

Trička Shum Davar Tbiliso budou vyrobena s certifikací GOTS (http://www.global-standard.org/the-standard/general-description.html),
tedy 100 % férově 
k přírodě i lidem.  Na výběr jsou pánské i dámské střihy v následujících barevných variantách. 

mens brown.jpgmens_black.jpg

mens_navy.jpgwomens_burgundy.jpg

womens_black.jpgwomens_ocean blue.jpg

 

 

 

Přinášíme zbrusu čerstvé vizualizace plakátů Tbiliso. Plakáty budou vytištěny na japonském stroji risografu, který tiskne několika barvami, vždy vrstvu po vrstvě, barvu po barvě, a díky tomu si Váš výtisk získá svou grafickou autentičnost. Vizuály proto berte s drobnou "barevnou rezervou" (to však v tom nejpozitivnějším smyslu :).

Plakat_Tbiliso 1.jpg

 

 

plakat2.jpg

 

 

 

 

 

 

Co si o tomto projektu myslíte?