shogistartovac.jpg

Strategická japonská hra Shogi Hry & Apps

Strategická hra japonských generálů s originálním zjednodušeným značením. Česká kvalitní výroba. Jednoduchá pravidla. Nečekané zvraty ve hře.

Strategická japonská hra Shogi

Vybráno0 Kč(0 %)

0 %
250 000 Kčpožadováno
0startérů
Podpořit projektZobrazit odměny

Strategická hra japonských generálů s originálním zjednodušeným značením. Česká kvalitní výroba. Jednoduchá pravidla, zákeřné taktiky, možnost nečekaných zvratů ve hře.

Hra Shogi (šógi) je tradiční hra pocházející z Japonska a díky naší verzi s orientačními šipkami, které značí pohyb kamenů, začíná být velmi populární i v ČR. Jedná se o zajímavější, strategicky složitější a zábavnější verzi šachů. Populární je nejen u šachistů, ale i u lidí, kteří nemají klasické šachy příliš v lásce nebo je dokonce nikdy nehráli.

Další informace najdete na našem webu www.shogi.cz a na facebooku www.facebook.com/Shogicz.

Podpořte kvalitní výrobu v ČR a rozvoj této skvělé hry s naším jednoduchým značením a vyberte si za to odměnu nebo více odměn.

Pozor, některé odměny mají omezený počet kusů, proto raději neváhejte a nečekejte na konec akce. 

Startovač je projekt "všechno nebo nic", při neúspěchu se vám příspěvek vrací v plné výši!

Japonská hra Shogi je určena pro 2 hráče, je vhodná pro děti od 5-ti let, průměrná hra trvá zhruba jako partie šachu, cca 20 – 60 minut (v závislosti na tom, jak dlouho přemýšlíte nad tahem). Hra rozvíjí logické a strategické myšlení (možná ve vás probudí i bojového ducha, který se nevzdá, dokud nevyhraje).

1.jpg

Naše varianta obsahuje kombinaci japonského a mezinárodního značení (zobrazující pohyb kamenů). Díky tomu se spolu bez problémů mohou utkat rodilý Japonec s Evropanem, pro kterého je obtížné porozumět japonským znakům „kanji“. Před námi bylo v minulosti několik pokusů o popularizaci Shogi v ČR, ale nikdo neuspěl zřejmě kvůli složitosti japonského značení.

2.jpg

Více o hře prozradí lépe názory samotných účastníků námi navštívených akcí a festivalů, kteří se nebáli, nechali si od nás vysvětlit pravidla a hru vyzkoušeli na vlastní kůži (tímto všem děkujeme za zpětnou vazbu, která nás motivuje, a díky vám víme, že to má smysl):

 „Líbí se mi dynamičnost v závěru hry a je tu mnoho možností.“ – Bambí, 17 let

 „Na této hře se mi líbí všechno, velice zajímavé je vracení figurek do hry.“ – Eliška, 8 let

 „Velice zajímavá hra, líbí se mi především vracení figur do hry a také jejich proměny.“ – Leoš, 48 let

 „Líbí se mi především možnosti tahů a jednoduché značení na kamenech.“ – Jakub, 22 let

 „Líbí se mi hodně možností tahů a možné zvraty ve hře, krásné kameny. Je škoda, že je hra málo rozšířená v populaci.“ – Jan, 27 let

 „Líbí se mi vracení kamenů do hry. Hra je prostě celá perfektní.“ – Fr. Miksch, 27 let

 „Líbí se mi pocit velení, pro mě totožnost se Shogun 2: Total war. Mám ze hry lepší pocit než z klasických šachů. Byl to skvělý zážitek, prostě něco neuvěřitelně skvělého. Jen když mi teče do bot, tak by bylo dobře, kdyby kameny mohly couvnout zpět :).“ – Jakub P., 16 let

 „Je to záživnější a s více možnostmi než v šachu, ale zároveň musíte více taktizovat než v klasickém šachu.“ – Nidar, 14 let

 „Líbí se mi neomezené možnosti, taktika, strategie, nevypočítatelnost a možnost téměř kdykoliv obrátit hru.“ – Vítek, 22 let

„Líbí se mi především vylepšování figurek, je třeba větší strategie než v klasickém šachu.“ – Hiroki, 17 let

 „Jednoduchá, zábavná hra s asijskou tématikou. A vyhrál jsem! Dávám 10 z 10ti.“ – Daniel B., 18 let

 „Líbí se mi manipulace se zajatými figurkami. Rozhodně lepší než šachy.“ – Natálie B., 16 let

„Strategicky dynamické a těžko předvídatelná hra s nečekanými převraty a akcí.“ – Přemysl Š., 25 let

hra1.jpg

hra2.jpg

hra3.jpg

shogi-1.png

Sklízíme všude obrovský úspěch a Shogi se těší velké popularitě – proto také od samého začátku pevně věříme v tento projekt.  

Věcí, které otupují lidské mozky, je kolem nás už víc než dost – chceme, aby lidé (i děti) rozvíjeli své logické myšlení a měli další možnost duševního rozvoje díky hraní Shogi.

Chceme zachovat kvalitní a hlavně Českou výrobu – cítíme povinnost v podpoře poctivých Českých firem a truhlářů, kteří se těžce potýkají se zahraniční konkurencí. 

Podle zpětné vazby od hráčů jsou překážkami současná vysoká cena (na základě dotazníků by 90% lidí preferovalo cenu do 1000,- Kč za sadu) a malá komunita hráčů.

Investujeme do Shogi zatím jen z osobních zdrojů nás dvou (například raznice na herní kameny, webové stránky a propagační materiály již není nutné financovat, z veškeré propagace na festivalech a akcích nemáme nic – spíš to funguje tak, že musíme platit vstup, dopravu, ubytování a stravování). Po 2 letech jsme už jen v mírné ztrátě (pokud započítáme i náš čas, tak ve větší, ale to není podstatné, zatím to bereme jako náš koníček).

Žádáme vás proto o pomoc, abychom mohli překonat všechny překážky spojené s výrobou a mohla se díky tomu rozšířit herní komunita Shogi.

shogi-2.png

Bitvou vás budou provázet zkušení generálové Filip a Pavlína, kteří mají za sebou plno vítězných bitev, kterých se účastní již 2 roky. Trénují v boji často i mezi sebou a zatím jsou bitvy vyrovnané (pozn.: popravdě Filipa nechávám vyhrávat – Pavlína). :)

3.jpg

K Shogi jsme se dostali úplnou náhodou, hlavní a původní záměr není zisk z prodeje, ale rozšiřování herní komunity a povědomí o této skvělé hře (a protože nás taky nebaví hrát jen spolu). V současnosti také chystáme založení České Asociace Shogi.

Vystizek2.jpg

shogi-3.png

Získané peníze použijeme na výrobu nových sad Shogi. Je potřeba investice do nových čtyřdílných kartonových herních plánů (včetně výsekové formy) a do nových papírových potahovaných krabic včetně potisku a překladů do dalších několika Evropských jazyků.

Současná podoba dřevěných sad je velmi problémová a také nákladná: Třetina šachovnic se musela vyhodit kvůli špatnému potisku, také jsme přišli o několik šachovnic při řezání, které komplikoval typ materiálu (lepší materiál v cenovém rozpětí bohužel neexistuje). Dále jsme reklamovali i původní dřevěné krabičky, které byly omylem vyrobené bez drážek na víka, a dalších podobných zádrhelů jsme měli celou řadu. Ve velkovýrobě už můžeme zaručit stejnou kvalitu všech budoucích herních sad bez větších komplikací.

Díky této investici, která umožní vyrobit větší množství herních sad, se sníží i stávající koncová cena a tím bude naše hra dostupná více lidem. Dále budeme mít možnost, aby se prodávala i ve specializovaných kamenných obchodech s hrami a v zahraničí.

shogi-4.png

Typ odměny závisí na vámi vybrané hodnosti. Některé odměny jsou v omezeném množství, ale svou hodnost můžete libovolně měnit v průběhu trvání naší bitvy. Všechny jednotky jsou důležité a každý jednotlivý bojovník může rozhodnout o výsledku této bitvy. Pokud společně zvítězíme, tak bude jako poděkování na našem webu zveřejněna „Síň slávy“, kde budou vypsáni všichni odvážní spolubojovníci všech hodností.

tip.jpg

Odznáček shogi:

Malý připínací odznáček pro všechny fanoušky hry.

odznacky.jpg

Kaligrafie:

Symbol kaligrafie velikosti A4, ručně malovaný na pevném papíru (náhodný výběr symbolu „Štěstí“, „Vítězství“ nebo „Odvaha“).

kaligrafie.jpg

 

Plakát:

Originální plakát velikosti A3.

plakat.jpg

 

Tričko:

Na výběr velikost S, M, nebo L v dámském či pánském provedení a výběr z několika barev (modré, červené, bílé nebo černé).

trickaShogi.png

 

Dřevěná šachovnice:

Potištená dřevěná šachovnice s odkládacími destičkami na zajaté kameny. Vlastní výroba v ČR.

drevsach.jpg

Osobní král:

Osobní kámen krále s vlastními iniciálami nebo jménem.

inicialy.jpg

 

Dárek z Japonska: 

Překvapení dovezené z Japonska z města shogi - Tendo.

otaznik.jpg

 

Nová herní sada shogi:

Dřevěné kameny + Krabička z tvrdého kartonu (podobné těm, které znáte z jiných deskovek) + Šachovnice překládací čtyřdílná z tvrdého kartonu (podobné těm, které znáte z jiných deskovek) + Návod.

NewSada.jpg

Dřevěná sada shogi:

Dřevěné kameny + Krabička ze dřeva + Koženková šachovnice + Návod. 

drevo.jpg   

Sada zvířátkové shogi:

Dřevěné kameny + Krabička z kartonu + hrací deska z kartonu + CZ Návod. Originální dovoz z Japonska. 

dobutsu2.jpg

Retro sada shogi:

Kameny z překližky pálené laserem + Podlouhlá krabička ze surového dřeva + Šachovnice z tvrdého plastu + Návod. 

retro2.jpg

Luxusní sada shogi:

Kameny z tmavého a ručně broušeného dřeva, králové jsou z damascénské oceli + Krabička ze dřeva s molitanovou výplní.    

ocel.jpg

shogi-5.png

Pokud budeme postupovat velmi rychle a efektivně, pak si celé vojsko zaslouží mimořádné odměny, které zde budeme postupně zveřejňovat. Doufáme, že tím také budeme motivovat další dobrovolníky, kteří se přidají na naši (vítěznou) stranu.

Dosažený cíl:

250.000,- Kč

Základní částka, která rozhoduje o vítězství bitvy, respektive o možnosti výroby nových herních sad Shogi.

300.000,- Kč

Herní kameny budou navíc ze strany k hráči barevně rozlišené, abyste měli ještě lepší přehled o svých a nepřátelských kamenech.

Další ocenění odhalíme po dosažení předchozích cílů, nechte se překvapit.

shogi-6.png

Jak funguje Startovač?

Startovač je crowdfundingový projekt, který umožnuje získávání peněz od veřejnosti formou „všechno nebo nic“. Pokud se tedy nepodaří uspět a nedosáhne se cílové částky, tak se všem Startérům vrátí investice v plné výši zpět (kromě SMS, kde peníze putují do neziskových organizací).

Jsou odměny včetně dopravy?

Ano, doprava je zahrnuta v ceně odměny. Zasílání je primárně po ČR, ale pokud se sejde více Startérů ze Slovenska, tak bychom byli schopni dopravit odměny i tam (podpora je možná pouze skrze PayPal).

Mohu příspěvek a odměnu v průběhu trvání projektu změnit?

Pokud jste již nějaký příspěvek poslali, tak nemůžete měnit jeho výši ani odměnu. Z jednoho účtu ale můžete přispět tolikrát, kolikrát chcete. Také se s námi můžete domluvit na výměně odměny - např. pokud byste chtěli na místo odměny A raději dražší odměnu B, tak můžete po přechozí domluvě poslat doplatek bez vybrání odměny.

Kdy budou nové herní sady Shogi hotové?

Pokud projekt uspěje, odměny včetně nových herních sad by měly být rozeslány nejpozději do letošních Vánoc.

Z čeho budou nové herní sady Shogi  vyrobené?

Nové herní sady budou na první pohled vypadat jako jiné deskové hry v obchodech. Krabičky budou z tvrdého kartonu, stejně jako hrací desky, které budou čtyřdílné, skládací a kvalitně potištěné. Hrací kameny zůstanou stejně kvalitní jako dosud, tedy z masivního dřeva s barevnou ražbou. Návod ke hře je samozřejmostí. Dokonce máme připravená pravidla i v angličtině a němčině, další budou přibývat.

Kde se budou nové herní sady Shogi vyrábět?

Přestože chceme rozjet velkovýrobu, neznamená to, že budeme automaticky vyrábět v Číně. Klademe důraz nejen na kvalitu, ale i na ekologii výroby, abychom co nejméně zatěžovali životní prostředí.  Herní sady budou kompletně vyrobené v České republice. Například herní dřevěné kameny jsou vyráběné na Moravě v malé truhlářské firmě, která jako jedna z posledních odolává nátlaku levného a nekvalitního zboží z Číny.

Proč nepoužijete plast pro levnější výrobu?

Plast jsme od začátku zavrhli jako nelichotivý materiál, který hře nedodává dostatečnou úroveň. Ani v Japonsku nejsou plastové kameny moc běžné, i levnější verze mají dřevěné herní kameny. Jsme zkrátka více nakloněni přírodním materiálům než lacinému plastu.

Jsou pomocné šipky opravdu užitečné?

Ano, pomocné šipky nám pomáhají při vysvětlování pravidel začátečníkům a také je daleko jednodušší sledovat pomocné šipky ve hře. Prvotní bariéra je velký problém, kde se nejdříve musíte naučit nazpaměť znaky Kanji (navíc i v povýšené formě) a k nim odpovídající tahy, až v poslední řadě si můžete zahrát a hru si užít. S pomocnými šipkami si hru užijete naplno už od začátku, aniž byste rozuměli japonskému značení, ze zkušeností jsme schopni vysvětlit pravidla během pěti minut.

Naše dvojí značení rovněž znamená pro hráče jednoduší migraci na klasickou herní sadu se znaky Kanji, se kterou se setkáte na velkých Shogi turnajích po celém světě.  

Dávno před námi tu v České republice byla snaha o propagování hry Shogi. Bohužel se této skvělé hře úspěchu nedostalo a komunita hráčů se rozpadla. S naším příchodem a zápalem pro hru, které nás stálo mnoho úsilí a veškerý volný čas, se vše změnilo. Motivací jsou nám pozitivní zpětné vazby od lidí všeho věku, od šachistů i zarytých šachových odpůrců. Díky tomu víme, že naše snaha není zbytečná a že naše činnost má smysl.

Nevyjde levněji nákup herní sady v zahraničí?

Samozřejmě, že na E-bay narazíte na levnější plastové hrací sady s japonským značením Kanji. Záleží na tom, co hledáte. My jsme jediní na světě, kteří mají tuto jedinečnou verzi hry s pomocnými šipkami a současně i s Kanji znaky. S naší sadou si může zahrát i rodilý Japonec, máme i podporu ze strany Japonské Shogi Asociace, kde jsme byli osobně naší herní sadu prezentovat.

How can I support you from abroad?

Foreigners can support our project only through PayPal but unfortunately without any rewards. With small donations we will see how many people are interested in this amazing game. If the project will be successful, we will also translate our game in other languages and we will be able to offer them to international sellers. If we will not be able to achieve the amount, your money will be returned.

Vybráno0 Kč(0 %)

0 %
250 000 Kčpožadováno
0startérů
Podpořit projekt

zakladatel projektuFilip a Pavlína

Odměny

100 KčHodnost „Pěšec“

Velmi si vážíme každé koruny a i příspěvky bez jakékoliv odměny chápeme jako podporu našeho projektu a zájem o rozšiřování komunity Shogi. Děkujeme.

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

250 KčHodnost „Povýšený pěšec“

Plakát Shogi velikosti A3 + Odznáček Shogi.

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

500 KčHodnost „Kopiník“

Tričko Shogi (na výběr velikost S, M, nebo L v dámském či pánském provedení) + Osobní kámen krále s vlastními iniciály nebo jménem + Odznáček Shogi.

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

700 KčHodnost „Povýšený Stříbrný generál“

Zvířátkové shogi (Dobutsu shogi). Originální dovoz z Japonska. (Více v novinkách)

Počet dostupných odměn: 15/15

Odměna nedostupná

950 KčHodnost „Věž“

Nová herní sada Shogi

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

1 150 KčHodnost „Povýšený Kopiník“

Nová herní sada Shogi + Osobní kámen krále s vlastními iniciály nebo jménem + Odznáček Shogi.

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

1 600 KčHodnost „Jezdec“

Nová herní sada Shogi + Osobní kámen krále s vlastními iniciály nebo jménem + Plakát Shogi velikosti A3 + Tričko Shogi (na výběr velikost S, M, nebo L v dámském či pánském provedení) + Odznáček Shogi.

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

2 200 KčHodnost „Povýšený Jezdec“

Nová herní sada Shogi + Osobní kámen krále s vlastními iniciály nebo jménem + Dřevěná šachovnice Shogi + Odznáček Shogi.

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

3 000 KčHodnost „Střelec“

Nová herní sada Shogi + Osobní kámen krále s vlastními iniciály nebo jménem + Dřevěná šachovnice Shogi + Symbol kaligrafie velikosti A4, ručně malovaný na pevném papíru (náhodný výběr symbolu „Štěstí“, „Vítězství“ nebo „Odvaha“) + Plakát Shogi velikosti A3 + Tričko Shogi (na výběr velikost S, M, nebo L v dámském či pánském provedení) + Odznáček Shogi.

Počet dostupných odměn: 88/88

Odměna nedostupná

4 200 KčHodnost „Povýšený Střelec“

6x Nová herní sada Shogi - Odměna je určená především pro obchodníky.

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

5 500 KčHodnost „Stříbrný generál“

Dřevěná herní sada Shogi + Osobní kámen krále s vlastními iniciály nebo jménem + Dřevěná šachovnice Shogi + Symbol kaligrafie velikosti A4, ručně malovaný na pevném papíru (náhodný výběr symbolu „Štěstí“, „Vítězství“ nebo „Odvaha“) + Plakát Shogi velikosti A3 + Tričko Shogi (na výběr velikost S, M, nebo L v dámském či pánském provedení) + Odznáček Shogi.

Počet dostupných odměn: 8/8

Odměna nedostupná

8 400 KčHodnost „Povýšená Věž“

12x Nová herní sada Shogi - Odměna je určená především pro obchodníky.

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

15 000 KčHodnost „Zlatý generál“

Luxusní kameny Shogi z tmavého a ručně broušeného dřeva, králové navíc z damascénské oceli + Dřevěná šachovnice Shogi + Symbol kaligrafie velikosti A4, ručně malovaný na pevném papíru (náhodný výběr symbolu „Štěstí“, „Vítězství“ nebo „Odvaha“) + Plakát Shogi velikosti A3 + Tričko Shogi (na výběr velikost S, M, nebo L v dámském či pánském provedení) + Odznáček Shogi + Překvapení dovezené z Japonska z města shogi - Tendo.

Počet dostupných odměn: 8/8

Odměna nedostupná

50 000 KčHodnost „Císař“

Luxusní kameny Shogi z tmavého a ručně broušeného dřeva, králové navíc z damascénské oceli + Retro herní sada Shogi vypalovaná laserem (v minulosti používaná pro prezentaci) + Dřevěná herní sada Shogi + Nová herní sada Shogi + Dřevěná šachovnice Shogi + Dobutsu shogi (zvířátkové shogi), ručně malovaný na pevném papíru (náhodný výběr symbolu „Štěstí“, „Vítězství“ nebo „Odvaha“) + Plakát Shogi velikosti A3 + Tričko Shogi (na výběr velikost S, M, nebo L v dámském či pánském provedení) + Odznáček Shogi + Unikátní překvapení od Japonské Asociace Shogi.

Počet dostupných odměn: 1/1

Odměna nedostupná