detail_s.jpg

Severním kanálem pro dětský úsměv Ostatní

Prosím pomozte mi v srpnu přeplavat Severní kanál, který zatím překonalo 53 plavců na světě. Jedná se o cca 40 km ve 12° C vodě bez použití neoprénu.

Severním kanálem pro dětský úsměv

Vybráno0 Kč(0 %)

0 %
150 000 Kčpožadováno
0startérů
Podpořit projektZobrazit odměny

Chci přeplavat Severní kanál a věřím, že to zvládnu. Pomozte mi zdolat tuto výzvu!

Proč Severní kanál?

Napřed jsem naprosto propadl plavání v ledové vodě a následně mě očarovalo dálkové plavání, Severní kanál nabízí obojí, studenou vodu i slušnou vzdálenost. Voda sice nemá 4° C jako při zimním plavání, ostatně při této teplotě jsem vydržel ve vodě zatím nejvíc 63 minut ;-) ale 12-13° C uprostřed léta mi bude bohatě stačit, protože než uplavu odhadovaných 40 km, tak budu vychlazený dostatečně :-D

Severní kanál se nachází mezi Irskem a Skotskem, vzdušnou čarou je vzdálenost 34,5 km (o 0,5 km delší než slavnější La Manche), ale díky mořským proudům plavec naplave 38-45 km. Zatím ho zvládlo přeplavat 53 plavců na světě, jedná se o jednu z největších výzev pro extrémní plavce.

 

northchannel_web.jpg

Kromě vzdálenosti je potřeba překonat chlad, na který končí většina plavců. Moje největší obavy ale jsou z medůzy s českým jménem Talířovka obrovská také známá jako Lion's mane jellyfish. Opakované střetnutí se žahadly talířovky některé plavce donutilo ukončit pokus o překonání průlivu. Také doufám, že pokus nebude ukončen kvůli změně počasí. Průběh můžete sledovat na Instagramu. Termín přeplavby mám stanovený na 3.-9. srpna 2018, o začátku pokusu vás budu informovat, tak mi prosím držte palce!

 

Proč Dětská dopravní nadace?

Sbírka je primárně na můj pokus, ale vše nad nezbytné náklady věnuji
Dětské dopravní nadaci. Nehodovost nekle
sá, v roce 2017 Policie České republiky šetřila 103 821 dopravních nehod, což je o 5% více než v roce 2016. Při těchto nehodách bylo 502 osob usmrceno, 2 339 osob zraněno těžce a 24 740 osob zraněno lehce. Mezi pozůstalými bývají i ti nejvíc bezbranní, děti, jejichž rodiče přišli o život při autonehodě.

 

DDN.jpg

Statistiky jsou jen čísla, ale pouze do té doby než se někomu něco stane ve vašem okolí. Za každým číslem se skrývá nejen lidský osud člověka, který zemřel nebo byl těžce zraněn, ale i osudy lidí v jeho nejbližším okolí. Chci podpořit Dětskou dopravní nadaci, která přijaté peníze používá na podporu sirotků.

Celkové náklady by neměly překročit 150 tis. Kč, vše bude možné sledovat na transparentním účtu, a proto doufám, že celková vybraná částka bude daleko vyšší.

Vybráno0 Kč(0 %)

0 %
150 000 Kčpožadováno
0startérů
Podpořit projekt

zakladatel projektuJarda

Odměny

100 KčChci jen přispět

Stačí mi dobrý pocit.

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

200 KčPohled s podpisem

Podepsaná fotografie s poděkováním za podporu, nejlépe ze skotského pobřeží, jak mávám českou vlajkou ;-)

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

300 KčKlíčenka

Originální [URL="http://startovac.chytil.info/privesek.jpg"]přívěšek[/URL] na klíče s logem přeplavby - LED svítilna s otvírákem.

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

400 KčTřičko

Bíle tričko s logem přeplavby, třemi největšími sponzory a mým podpisem.

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

500 KčPlavecká čepice

Silikonová plavecká čepice s logem přeplavby, třemi největšími sponzory a mým podpisem.

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

1 000 KčRučník

Osuška z mikrovlákna s logem přeplavby, třemi největšími sponzory a mým podpisem.

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

2 000 KčTrénink nebo kafe

Společný plavecký trénink (otevřená voda v létě nebo v zimě, příp. bazén) anebo povídání o přeplavbě u dobrého čaje/kafe (po domluvě někde v Praze).

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

5 000 KčPropagace firmy

Mohu se vyfotit s logem/produktem firmy, příp. jinak propagovat či podporovat společnost (product placement, apod.) V případě větší podpory mě prosím kontaktujte a domluvíme se individuálně na další spolupráci. Tři největší sponzoři mohou být na tričku, plavecké čepici a osušce, včetně výše uvedeného.

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

7 777 KčVlajka a fotoobraz

Česká vlajka, kterou chci zamávat na skotském pobřeží po překonání Severního kanálu a fotoobraz na plátně (50x70 cm ) s věnováním.

Počet dostupných odměn: 1/1

Odměna nedostupná