Severním kanálem pro dětský úsměv | crowdfunding kampaň

Severním kanálem pro dětský úsměv

Prosím pomozte mi v srpnu přeplavat Severní kanál, který zatím překonalo 53 plavců na světě. Jedná se o cca 40 km ve 12° C vodě bez použití neoprénu.

Ostatní

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Chci přeplavat Severní kanál a věřím, že to zvládnu. Pomozte mi zdolat tuto výzvu!

Proč Severní kanál?

Napřed jsem naprosto propadl plavání v ledové vodě a následně mě očarovalo dálkové plavání, Severní kanál nabízí obojí, studenou vodu i slušnou vzdálenost. Voda sice nemá 4° C jako při zimním plavání, ostatně při této teplotě jsem vydržel ve vodě zatím nejvíc 63 minut ;-) ale 12-13° C uprostřed léta mi bude bohatě stačit, protože než uplavu odhadovaných 40 km, tak budu vychlazený dostatečně :-D

Severní kanál se nachází mezi Irskem a Skotskem, vzdušnou čarou je vzdálenost 34,5 km (o 0,5 km delší než slavnější La Manche), ale díky mořským proudům plavec naplave 38-45 km. Zatím ho zvládlo přeplavat 53 plavců na světě, jedná se o jednu z největších výzev pro extrémní plavce.

 

northchannel_web.jpg

Kromě vzdálenosti je potřeba překonat chlad, na který končí většina plavců. Moje největší obavy ale jsou z medůzy s českým jménem Talířovka obrovská také známá jako Lion's mane jellyfish. Opakované střetnutí se žahadly talířovky některé plavce donutilo ukončit pokus o překonání průlivu. Také doufám, že pokus nebude ukončen kvůli změně počasí. Průběh můžete sledovat na Instagramu. Termín přeplavby mám stanovený na 3.-9. srpna 2018, o začátku pokusu vás budu informovat, tak mi prosím držte palce!

 

Proč Dětská dopravní nadace?

Sbírka je primárně na můj pokus, ale vše nad nezbytné náklady věnuji
Dětské dopravní nadaci. Nehodovost nekle
sá, v roce 2017 Policie České republiky šetřila 103 821 dopravních nehod, což je o 5% více než v roce 2016. Při těchto nehodách bylo 502 osob usmrceno, 2 339 osob zraněno těžce a 24 740 osob zraněno lehce. Mezi pozůstalými bývají i ti nejvíc bezbranní, děti, jejichž rodiče přišli o život při autonehodě.

 

DDN.jpg

Statistiky jsou jen čísla, ale pouze do té doby než se někomu něco stane ve vašem okolí. Za každým číslem se skrývá nejen lidský osud člověka, který zemřel nebo byl těžce zraněn, ale i osudy lidí v jeho nejbližším okolí. Chci podpořit Dětskou dopravní nadaci, která přijaté peníze používá na podporu sirotků.

Celkové náklady by neměly překročit 150 tis. Kč, vše bude možné sledovat na transparentním účtu, a proto doufám, že celková vybraná částka bude daleko vyšší.

Co si o tomto projektu myslíte?

  • Splněno 86 345 Kč (57 %)
  • 57 %
  • 150 000 Kč požadováno
  • již skončilo
  • Nelze podpořit
  • Na tento projekt už přispělo 0 Startérů

Autor projektu

Jarda - obrázek
  • projekt od Jarda
  • Česká republika

Odměny (Rewards)

100 Kč

Chci jen přispět

Stačí mi dobrý pocit.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
200 Kč

Pohled s podpisem

Podepsaná fotografie s poděkováním za podporu, nejlépe ze skotského pobřeží, jak mávám českou vlajkou ;-)

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
300 Kč

Klíčenka

Originální přívěšek na klíče s logem přeplavby - LED svítilna s otvírákem.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
400 Kč

Třičko

Bíle tričko s logem přeplavby, třemi největšími sponzory a mým podpisem.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
500 Kč

Plavecká čepice

Silikonová plavecká čepice s logem přeplavby, třemi největšími sponzory a mým podpisem.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
1 000 Kč

Ručník

Osuška z mikrovlákna s logem přeplavby, třemi největšími sponzory a mým podpisem.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
2 000 Kč

Trénink nebo kafe

Společný plavecký trénink (otevřená voda v létě nebo v zimě, příp. bazén) anebo povídání o přeplavbě u dobrého čaje/kafe (po domluvě někde v Praze).

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
5 000 Kč

Propagace firmy

Mohu se vyfotit s logem/produktem firmy, příp. jinak propagovat či podporovat společnost (product placement, apod.) V případě větší podpory mě prosím kontaktujte a domluvíme se individuálně na další spolupráci. Tři největší sponzoři mohou být na tričku, plavecké čepici a osušce, včetně výše uvedeného.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
7 777 Kč

Vlajka a fotoobraz

Česká vlajka, kterou chci zamávat na skotském pobřeží po překonání Severního kanálu a fotoobraz na plátně (50x70 cm ) s věnováním.

Počet dostupných odměn: 1/1

Nelze podpořit