Sen o medaili z Paralympiády - crowfunding kampaň

Sen o medaili z Paralympiády

Jsem Aleš Kisý, věnuji se atletice vozíčkářů, disciplíně vrh koulí. Pomozte mi prosím získat medaili na Paralympijských hrách v Riu.

Ostatní

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Zdravím všechny, kteří mají zájem pomoci mi k mému snu - medaili z Paralympijských her.

Proč potřebuji Vaši pomoc

Jako každý vrcholový sportovec potřebuji i já kvalitní podmínky pro sportovní přípravu. Vzhledem k tomu, že jsem tělesně handicapovaný a jsem upoután na invalidní vozík, je vše mnohem náročnější.

Od začátku letošního roku zaměřuji veškerou svoji sportovní přípravu na Paralympijské hry v Riu. Mé náklady na tuto sportovní přípravu se už dostaly přibližně na 200 tisíc korun. Většinu své sportovní přípravy si musím financovat sám, což je pro mě velká zátěž.

trénink st.jpg

Abych podával kvalitní výkony srovnatelné s celosvětovou konkurencí, patří do této sportovní přípravy využití různých zařízení, jako jsou např. posilovna, bazén, atletický stadion atd. Dále potom regenerační část pro udržení mého zdravotního stavu jako jsou rehabilitace, masáže nebo sauna. Další nutností je sportovní vybavení. Na soutěže i během tréninků. Jedná se například o různé doplňky a cvičební pomůcky, které souvisejí s mým handicapem. Neméně důležitý je pro mě i asistent, který mi je ku pomoci po celou dobu mé přípravy. A to jak na závodech, tak i na trénincích, protože ne všechna zařízení jsou bezbariérová. Do těchto výdajů nesmím zapomenout zahrnout i dopravu. Jelikož hodně cestuji, musím dojíždět na tréninky, které jsou vzdálené i 150km od mého bydliště. Dále jezdím na různá soustředění a závody po celé ČR nebo i do zahraničí. V neposlední řadě je součástí mé sportovní přípravy, aby tělo regenerovalo a svaly dobře pracovaly, i kvalitní strava a využívání různých doplňků např. proteiny, sacharidy, antioxidanty, vitamíny atd.

Z těchto důvodů se tedy obracím na Vás, abych Vás požádal o jakoukoliv finanční podporu a mohl využít poslední týdny pro svoji přípravu na Paralympijské hry v Riu, ze kterých bych chtěl přivézt vysněnou medaili. Na předešlých Paralympijských hrách jsem se umístil těsně pod „bednou“, na nepopulárním čtvrtém místě. Letos bych chtěl opět zabojovat a tentokrát už tu placku přivézt. Motivace i šance jsou, jediné, co ještě chybí, jsou finanční prostředky.

foto st.jpg

Výběr mých sportovních úspěchů

ATLETIKA

Od 2003 – současnost                      

2003                2. místo – koule, ME Assen, Holandsko

2004                Paralympijské hry Atény, Řecko

                          6. místo – koule

                          9. místo – Disk

2005                2. místo – oštěp, ME Espoo, Finsko

2006                7. místo – koule, MS Assen, Holandsko

2008                Paralympijské hry Peking, Čína

                          4. místo – koule

2009                2. místo – mezi všemi atlety vozíčkáři v ČR

2010                2. místo – koule, otevřené mezinárodní závody v atletice Německo, Bottrop

                          4. místo – oštěp, otevřené mezinárodní závody v atletice Německo, Bottrop

2011                3. místo – koule, MS Christuchurch, Nový Zéland

                          4. místo – oštěp, MS Christuchurch, Nový Zéland

2012                Paralympijské hry Londýn, UK

                          4. místo – koule

2015                3. místo – koule, MS Doha, Katar

2016                Nejúspěšnější handicapovaný sportovec Královéhradeckého kraje za rok    

                          2015     

2016                2. místo - koule, ME Grosseto, Itálie                               

12794520_217672385252184_662599444564425756_n.jpg

RUGBY

Od 2002 - současnost

Účast na mnoha mezinárodních turnajích a Mistrovství Evropy (Rugbymania, Ostrava cup, Bern Best Tournament, Amsterdam Cup atd.) 

12644655_201246933561396_5111100647873028474_n.jpg

Proč to dělám

V roce 1999 mě nepříjemná životní situace upoutala na invalidní vozík. Do té doby jsem byl aktivním vrcholovým sportovcem. Po počáteční rekonvalescenci a opětovnému navrácení do života jsem se rozhodl opět sportovat.

Sport jako takový mi přináší mnoho. Především sociální začlenění, rehabilitaci a v neposlední řadě vyplavení endorfinu. Díky sportu mohu udržovat své handicapované tělo v relativně dobré fyzické kondici. Kromě toho mám možnost poznat nové osoby, které mi svými zkušenostmi a dovednostmi pomáhají v mém osobním životě a toto všechno mohu také já předat dál.

Ve sportu se mi podařilo po usilovné dřině vypracovat až na nejvyšší místa ve světě. V tuto chvíli patřím v atletice vozíčkářů mezi tři nejlepší sportovce na světě v disciplíně vrh koulí. Rád bych v tomto sportu i nadále pokračoval a zajistil si tak i možnost udržet si svůj zdravotní stav na určité úrovni.

12321523_238391923180230_973584290966412534_n.jpg

Budu Vám vděčný za jakoukoliv finanční podporu a doufám, že odměny, které jsem pro Vás připravil, Vám udělají radost. 

Pokud se mnou chcete být v týmu, můžete si vybrat například moje týmové triko a prožívat tak celou Paralympiádu se mnou. 

tým.jpg

Také si můžete vybrat nějaký doplněk z oficiální kolekce pro Rio. 

kolekce.jpg

Nebo pohled s originálními známkami či přívěšky z Ria.

odmeny.jpg

Děkuji všem, kteří mi věří, fandí a podporují :-)

Co si o tomto projektu myslíte?