Selský rozum | crowdfunding kampaň

Selský rozum

Dokumentární film o zemědělství, sedlácích i největším sedlákovi všech dob. Film je natočený, potřebujeme prostředky na kinodistribuci.

Film & Video

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Zemědělství se v polistopadovém období nevěnovalo mnoho filmů, Selský rozum je však nejen o něm. Andrej Babiš se za poslední léta stal s užívanými 130 tisíci hektary největším "sedlákem" všech dob na českém území. Zemědělství však bylo jen posledním článkem v řetězu majoritních podílů v přiléhajících sektorech, které významně ovládnul předtím: hnojiva, skladování zemědělských komodit, zpracovatelské závody. Zašťituje se selským rozumem a chce stát řídit jako firmu. Jak tento princip naplňuje "v malém"? 

Selsky_rozum_banner_Startovac.jpg

Novináři Zuzana Vlasatá a Jakub Patočka začali před více než dvěma lety pracovat na knize, která nakonec vyšla v roce 2017 pod názvem Žlutý baron (zlutybaron.cz). Položili si otázku, jak to vypadá, když Andrej Babiš řídí firmu - když chce stejným způsobem řídit stát. Jejich kniha i mimo jiné ve spolupráci s nimi vznikající film dokumentaristů Zuzany Piussi a Vít Janečka, který zčásti sleduje stejné linie jako kniha se snaží ukázat souvislosti českého zemědělství ve vztahu ke kumulaci obrovských aktiv do jednoho subjektu, který má ambice i majoritně vstupovat do správy veřejného života a vysoké politiky. Film si také klade otázku, zda je kumulace zemědělských podniků do příliš velkých korporací slučitelná z povahou zemědělství a jeho těsného vztahu k lokalitám, kde se provozuje, počínaje udržitelností a kvalitou půdy, rozvojem venkova až po ráz celé krajiny a zěmě...

jezis_kristus_s_repkou.jpeg

Film natočený v koprodukci s Ćeskou televizí vznikal jako televizní film, nemáme žádné prostředky na kinodistribuci, tj. výrobu digitálních matric pro promítání, propagační materiály, web, práci spojenou s péčí o kinodistrbiuci a výrobu cizojazyčných verzí, abychom film mohli uvést i v zahraničí. Věříme, že část prostředků získáme malými poplatky za kinodistribuci, část se snažíme získat tímto způsobem.

Když se rozhodnete přispět, pomůžete tomu, že se film dostane k co nejvíce divákům v dobré kvalitě. Věříme, že přispěvatele potěší i naše dárky. Děkujeme!

Více o filmu najdete na www.selskyrozum.online.

Rada_nese_Babise2-startovac.jpg

Co si o tomto projektu myslíte?

  • Splněno 211 967 Kč (117 %)
  • 117 %
  • 181 000 Kč požadováno
  • již skončilo
  • Nelze podpořit
  • Na tento projekt už přispělo 334 Startérů

Autor projektu

D1film - obrázek
  • projekt od D1film
  • Česká republika

Odměny (Rewards)

100 Kč

Chci podpořit film jen tak.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
350 Kč

kniha Žlutý baron s podpisy autorů

Kniha Žlutý baron

vypráví příběh pátrání dvou novinářů Deníku Referendum, Zuzany Vlasaté a Jakuba Patočky, po odpovědi na otázku, jaké jsou skutečné úmysly Andreje Babiše v politice. Vzali vážně jeho politická hesla a začali je poměřovat s realitou. Slogan „Řídit stát jako firmu“ je přivedl do Babišových firem: do Agra Jevišovice, do Kosteleckých uzenin, k hustopečskému zemědělskému podniku a do Vodňan, kde stojí slavná drůbežárna.

Více o knize na www.zlutybaron.cz

Počet dostupných odměn: 161/200

Nelze podpořit
350 Kč

DVD s filmem Selský rozum s podpisem autorů

Limitovaná edice DVD s filmem, na jehož kinodistribuci přispíváte, v kartonovém obalu, s podpisy obou spoluautorů Zuzany Piussi a Víta Janečka.

Více o filmu najdete na www.selskyrozum.online

Počet dostupných odměn: 104/200

Nelze podpořit
600 Kč

kniha Žlutý baron a DVD s filmem Selský rozum

Kniha Žlutý baron a limitovaná edice DVD s filmem Selský rozum, vše s podpisy autorů a věnováním

Tato odměna se ukázala být nejpopulárnější a jelikož dochází původně naplánovaný počet kusů a v systému Startovače jej nelze navyšovat, zařazujeme ji ještě takto znovu v navýšeném počtu.

Moc děkujeme, zdá se, že se to podaří!

Počet dostupných odměn: 58/100

Nelze podpořit
600 Kč

kniha Žlutý baron a DVD s filmem Selský rozum

Kniha Žlutý baron a limitovaná edice DVD s filmem Selský rozum, vše s podpisy autorů a věnováním

Odměna vyprodána: 0/50

Nelze podpořit
1 500 Kč

Žlutý baron + 2x DVD

Kniha Žlutý baron a limitovaná edice DVD s filmem Selský rozum, vše s podpisy autorů a věnováním, k tomu starší vzácné DVD s kultovním filmem Zuzany Piussi Ajeli plačú a filmem Koliba, o mečiarovské privatizaci Koliby.

Počet dostupných odměn: 25/30

Nelze podpořit
3 333 Kč

Chci vás podpořit a nechám se překvapit co pošlete

Nechte se překvapit dárkem vybraným autory.

Odměna vyprodána: 0/10

Nelze podpořit
15 000 Kč

večírek s promítáním filmu a dobrým vínem

Autoři filmu s některými protagonisty uspořádají v vás doma (anebo u nich doma, dle dohody) večírek s projekcí filmu a dobrým moravským vínem. K tomu kniha Žlutý baron a DVD Selský rozum.

Počet dostupných odměn: 2/3

Nelze podpořit