Sebeobrana proti EET - crowfunding kampaň

Sebeobrana proti EET

Dopadne na Vás EET? Pojďmě se Babišovi bránit. S pomocí EET pokladního systému, který bude bez paušálu, zato s možností ovlivnit politiku.

Ostatní
Sebeobrana proti EET

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Dopadne na Vás EET? Pojďmě se Babišovu boji s drobným podnikáním bránit. S pomocí EET pokladního systému, který na účtenky bude tisknout zajímavé informace - například o tom, co přináší společnosti živnostníci, nebo naopak, kde peníze skutečně mizí ve velkém. Například, víte kolik milard Kč na daních odpustilo ministerstvo financí firmám Andreje Babišove?

Stručně oč jde: Účtenky představují unikátní prostor pro komunikace se zákazníky, který vůbec nemusí sloužit jen nudnému "Děkujeme za nákup". Za vaše příspěvky nakoupíme hromadnou licenci profesionálního EET pokladního systému a dovyvineme systém pro vkládání úderných sdělení do účtenek. Výsledkem tak bude levná a praktická EET pokladna. S vylepšenou možností komunikovat se zákazníky.

POZOR čtěte důležitý update ohledně aplikace.
 

V čem je problém EET?

Svoboda podnikat patří mezi základní lidské svobody a regulace jsou a povinnosti přenášené na podnikatele jsou přípustné jen pokud je tomu velmi dobrý důvod. Pro budoucnost zdejší společnosti je ničivé, když se někdo snaží rozeštvat mezi sebou lidi podnikající a nepodnikající.

Na jednu stranu postavit "poctivé zaměstnance" a na druhou "parazity", kteří především okrádají stát na daních. Je potřeba se bránit.

Špína sypaná částečně za státní peníze na drobné živnostníky je hluboce nefér. Většina drobných podnikatelů dělá svoji práci proto, že ji má ráda. Vytváří hodnoty, přináší lidem něco užitečného, slouží zákazníkům, zaměstnává další lidi. Naopak aktivita státu dnes vede k tomu, že v mnoha oborech neustále rostou náklady na byrokracii, ať už v podobě peněz, času, nebo stresu. Legislativa lhostejně přijímaná s tím, že další tisícovku nákladů každý fungující podnik snese. A další taky. A ke každé chybě navrhneme možnost likvidační milionové pokuty.

Živnostníky bez podpory právních a účetních oddělení ničí hodiny strávené u roztodivných hlášení, podání, a nově i zavádění a obsluhy elektronických pokladen.

Chceme sloužit zákazníkům, ne úředníkům. Nejhorší dopady má byrokracie na nové podniky: je lživě manipulativní říci, že podnikatelé si náklady prostě “odečtou z daní”. Nově založená firma zpravidla nemá na začátku zisk, a každý další náklad je prostě náklad. A neodečte se z daní, ale třeba z rodinných úspor.

Andrej Babiš již před parlamentními volbami prohlásil, že "drobné podniky jsou na prd". Věříme mu, že to myslí upřímně. A že za skutečný přínos považuje to, co dokázal on sám: tedy agresivní expanzí vytvořit potravinářsko-průmyslový megakolos.

Andrej Babiš se hluboce mýlí. Podstatná část nejúspěšnejších a nejinovativnějších firem světa začínala v garáži, jako drobný podnik. Pro budoucnost téhle země je důležité podhoubí drobných a středních firem, a je naprosto zásadní, aby podnikání bylo vnímano jako něco normálního. Aby šlo snadno založit firmu i v garáži, a nebo i bez garáže..

Je potřeba se bránit

 

Co je cílem?

 


1. Vysvětlit zákazníkům, že EET a další zbytečná byrokracie a plošná kontrola nepoškozuje nějaké "parazity", ale nás, konkrétní drobné podnikatele. Vytváříme hodnoty, přinášíme lidem něco užitečného, sloužíme zákazníkům. Baví nás to co je podstatou našehho podnikání: připravovat čaj, vařít jídlo, prodávat ponožky. Ničí nás hodiny strávené u roztodivných hlášení, podání, a nově i obsluhy elektronických pokladen. Chceme sloužit zákazníkům, ne úředníkům.

2. Omezit škody způsobené pokladnami. Nabídnout nejlevnější kvalitní EET řešení za fixní cenu a narušit tak "zlatokopecký" trh s EET. Žádné paušály, žádné absurdní ceny, žádná armáda manipulativních prodejců, žádné další platby oligopolu telefonních operátorů. Naopak přinést řešení které kromě nutné buzerace přinese i nějaké výhody, a bude tak levné a funkční, že přežijei případný konec EET.


3. Vytvořit obecný prostor pro komunikaci
názoru živnostníků, využitelný např. před dalšími volbami. Existuje úspěšná protikorupční lobby, existuje úspěšná lobby pro transparentnost smluv, pojďme vytvořit hlasitější lobby pro svobodu podnikání, proti dalším regulacím a byrokracii.

Jak toho prakticky dosáhneme?

S pomocí propojení pokladního EET systému se systémem pro vkládání zajímavých sdělení do účtenek.

POZOR důležitý update

 

Na poli minimalizace škod EET se od startu našeho projektu událo několik novinek. Především, vlastní EET aplikaci ohlásil projekt Radostné Česko bez EET, s tím, že aplikaci poskytnou zadarmo. To nám přijde ještě lepší cena, než jednorázových 1100Kč,  na které bychom se dostali my: což je super. Spíš než si konkurovat a duplikovat úsilí nám přijde lepší síly spojovat.

Takže jsme teď s  Radostné Česko bez EET v kontaktu, a funkcionalitu, o kterou nám jde, tedy vkládání obrázků, hesel a podobné komunikace,  přidají do jejich aplikací. Sice to nebude asi hned v první verzi v polovině listopadu, ale dostane se to k více lidem, a  podstatné je to mít do voleb :)  Pokud se vás EET týká, doporučujeme počkat a využít jejich aplikace.

 

 Jak budou vypadat vkládaná sdělení?

To bude záviset na vás - podle toho jaké si nastavíte kanály. Sami budeme spravovat kanál "Pro svobodu podníkání" a "Nevolte Bureše" se zaměřením především na vysvětlování negativních dopadů politky Andreje Babiše pro drobné podnikání.

 

 

 

Pozn. autorem fotografie použité v záhlaví Andreje Babiše je David Sedlecký / Wikimedia
Fotografie je použitá pod licení CC-BA-SA 4.0. Naši titulní grafiku můžete dále volně šířit, podle podmínek licence.

Co si o tomto projektu myslíte?