Sborník povídek Kapky na cestě - crowfunding kampaň

Sborník povídek Kapky na cestě

Pomozte mi k dokončení vytisknutí mé první knihy Kapky na cestě. Jedná se o soubor 11 alegorických povídek o cestě životem.

Knihy
Sborník povídek Kapky na cestě

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Pomozte mi zafinancovat tisk mého prvního dokončeného sborníku. Naleznete v něm 11 alegorických povídek z mé minulosti doplněných o originální ilustrace.

Kdo vlastně je autorem?

Jsem Vendula Petrová, přezdívkou Shizu nebo Shizunicorn, 22letá studentka umění z Brna. Mám vystudovanou střední uměleckou školu se zaměřením na grafický design a ilustraci a nyní studuji sochařství na Vysokém učení technickém v Brně.

Spisovatelství bylo mým velkým koníčkem již od dětství, ale doteď jsem si všechny své počiny psala pouze do šuplíku či určené ke čtení jen mé nejbližší rodině. Nyní jsem se rozhodla, že vyjdu s kůží ven na trh a nechám vytisknout sborník s výběrem mých povídek z let 2014 až 2018. Tento sborník je doplněn o mé ilustrace prováděné technikou lavírované tuše.

Proč vlastně Startovač?

Bohužel aby bylo možné sborník vytisknout v rozumném nákladu, je potřeba nasbírat dostatečnou sumu peněz hned na začátku, aby se kniha mohla vůbec dát do tisku. Jelikož studuji poměrně finančně náročný obor, je pro mne velmi těžké nasbírat naráz tak velkou sumu peněz, a proto jsem se rozhodla založit projekt na Startovači a zároveň tak i zjistit, zda o tento sborník bude skutečně takový zájem, jaký byl dříve, když jsem o tom pouze mluvila. Nyní jsem jen krůček od toho splnit si svůj malý dlouholetý sen, a budu nesmírně šťastná a vděčná, když mi k tomuto cíli dopomůžete právě Vy. Rozhodně Vás nemine odměna (viz odměny).

Pro tento projekt bych využila služeb brněnské firmy Knihovnicka.cz.

 

Anotace knihy:

Křehkost. Alegorie. Melancholie. Takto by nejspíš zněla tři slova, která nejlépe vystihnou obsah sborníku Kapky na cestě. Pokud ve svém životě procházíte trnitou cestou, často se snažíte vehnat své pocity do slov a dát jim tvar, abyste je dokázali lépe pochopit. A právě o tohle usilovala autorka Vendula Petrová ve své prvotině Kapky na cestě. Snažila se popsat to, co se odehrává v jejím nitru, ale i v jejím okolí, a tyto pocity zformulovala do 11 křehkých povídek, tedy "kapek" na své cestě a doplnila je o své ilustrace. Také se snažíte pojmenovat své myšlenky? Třeba právě zde naleznete klíč.

 

Parametry knihy:

Počet stran: 47
Druh tisku: oboustranný plnobarevný tisk
Gramáž papíru: 80g "old style"
Vazba: V2 (lepená - paperback)
Formát: užší A5 (145 x 210 mm)

 

Ukázky z knihy (vždy pouze první stránka povídky):

 

 

 

 

Co si o tomto projektu myslíte?