Sbírka strašidelných povídek - 13 děsivých těstovin - crowfunding kampaň

Sbírka strašidelných povídek - 13 děsivých těstovin

Pomozte vydání první české sbírky strašidelných creepypast...

Knihy

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Máte rádi italskou kuchyni? To vám přeji, ale tyhle chutě vám my neuspokojíme. Tady se totiž vaří úplně jiné těstoviny... Ty děsivé...

 

Rád bych napsal, že mě nápad na sbírku světových creepypast, neboli internetem šířených "mestských legend", doslova posedl jedné bouřlivé noci, kdy se kolem mého usínajícího těla začaly nekonečně kroutit hrozivé stíny. Odpověď je však poněkud jednodušší. Již nějakou dobu se pohybuji právě ve světě těchto pravdivě se tvářících "kyberhistorek" a překvapilo mě, že neexistuje žádná ucelená publikace, jež by se touto problematikou zabývala, respektive podobné příběhy sdružovala v rámci tematické sbírky. Proto jsem se rozhodl takovou knihu sestavit sám a vybrat třináct více či méně známých světových creepypast a doplnit je o stejný počet českých.

Spolupráci na knize mi ve větší či menší míře přislíbily ty největší jména české temné scény, Catamurloc, Pixelorez, Birke, Wizzory, Creepypasťák, Flér a Eyeless Jackie. Někteří přispějí povídkou, jiní zamyšlením nad tímto fenoménem, další jen pomohou rozšířit povědomí o knize zase o trochu dál.

Každá povídka by měla být uvedena ilustrací od Veroniky Kuncové, jejíž um můžete vidět níže na několika ilustračních obrázcích. Ty pro knihu teprve vznikají.

Pokud vás můj projekt zaujal natolik, že byste jej rádi podpořili, stačí si vybrat jednu z odměn a přiblížit nás tak o další krok blíže k vydání. Všem takovým předem děkuji.

Vydání knihy plánujeme do konce roku, konkrétně listopad/prosinec 2016.

 

OBSAH:

 

MEZI SVĚTOVÝMI CREEPYPASTAMI NAJDETE NAPŘÍKLAD:

"Attract mode", "White with Red", "Smile Dog", "I must type this sentence", "I plan to delete my YT channel", a další.

 

SEZNAM ČESKÝCH POVÍDEK:

BUDE PRŮBĚŽNĚ DOPLŇOVÁN

 

ILUSTRACE:

O ilustrace se, jak již bylo napsáno výše, postará Veronika Kuncová, která na nich v současnosti pilně pracuje. Ukázky sem budeme postupně doplňovat. Odkaz na její facebookovou stránku - https://www.facebook.com/ArisuArtwork/

 

PRACOVNÍ VERZE OBÁLKY KNIHY:

Poslední verze.jpg

CREEPYPASTA SCHOPNOST:14724076_1170989082968821_903272775_o.jpg

CREEPYPASTA MOJE MRTVÁ PŘÍTELKYNĚ MI STÁLE PÍŠE:

14191534_1164525656948497_1561252284_o.jpg

CREEPYPASTA TEN NEJPODIVNĚJŠÍ ZÁZNAM, CO JSEM KDY VIDĚL:

14786864_1171134372954292_699596394_o.jpg

CÍL:

Základní částka pro vydání knihy je 13 013 Kč. To postačí pro pokrytí nákladů za tisk knihy v paperbacku, grafické práce a ilustrace. Nicméně, pokud by se nám podařilo tuto hranici překonat, mohli bychom si toho dovolit více.

 

CÍLE.jpg

SOUTĚŽ:

Povídková soutěž byla uzavřena. Již brzy zveřejníme vítěze!

Co si o tomto projektu myslíte?