S motorkou a vozíčkářem kolem světa - crowfunding kampaň

S motorkou a vozíčkářem kolem světa

Pomozte Pavlovi, Maximovi, Květě a Žanetě postavit stroj na cestu kolem světa. Bude to motorka a vozíčkáři budou mít možnost také ji sami řídit!

Technika

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Projekt si klade za cíl postavit motorku na cestu kolem světa,kterou budou moct řídit sami vozíčkáři.

Peníze jsou určeny na stavbu motocyklu a cestu vozíčkářů kolem světa.

Na cestu je potřeba celkem 420 000 Kč, prostřednictvím tohoto projektu se snažíme zajistit prostředky na motocykl, zbytek bude použit na financování jejich výpravy.

Zdeněk Honig  z brněnského harleje bude koordinovat stavbu motorky s Kliktronikem.

 

Chcete vědět více o tom jak projekt vznikal a kde se vzal ?

 

Někdy v roce 2007 jsem začal s osvětou cestování vozíčkářů do dobrodružných destinací. V roce 2008 jsme s vozíčkářem Zdeňkem v sedle sajdkáry absolvovali cestu do Maroka - 10 000 km a pomohli při propagaci české MDA ride. Navázal jsem v roce 2009 cestou do Indie, kde jsem odvezl vozíčkářku Janu do výšky 5 000 m.n.m. také v sedle motocyklu. Cesta v roce 2010 pro vozíčkáře Ondru vedla do jihoamerického Peru a Bolívie. Pak jsme jeli v roce 2011 cestou s motocyklem a vozíčkářkami po jižní Evropě a v roce 2013 jsem v sedle motocyklu svezl vozíčkáře Lukáše po slavné Route 66 a projel s ním západní parky USA. 


Vozíčkáři - Pavel, Maxim, Žaneta a Květa by se rádi vydali s motorkou na cestu kolem světa. V plánu mají projet Evropu, Rusko, Severní a jižní Ameriku, Afrikou se dostat zpět domů. Každý pojede jen jeden kontinent a budou si předávat štafetu - motocykl pojede stále tentýž....Cestování tohoto typu se skromným rozpočtem pro jednoho motorkáře se starým motocyklem vyjde na cca 420 000 Kč.  Chcete jet s nimi jako jejich řidiči a asistenti? Přidejte se!


Ač se to nezdá, v průběhu let jsem svými projekty ovlivňoval mnoho lidí -  od začátku jsem se snažil přibližovat dva světy - svět motorkářů a svět vozíčkářů... aby se jeden druhého nebáli a překonali v sobě to, že když jeden nebo druhý vypadá jinak tak že nemůže být prima člověk - ostatně jako kdysi jeden motorkář řekl, tys nám sem nepřivez vozíčkáře, ale "vopičáka" - to když se hodnotila fyzická zdatnost jednoho vozíčkáře, který si vyšplhá sám na laně i s vozíkem přivázaným k tělu do výšky pěti metrů... a na druhou stranu, vzpomínaje na Luboše Turka, když někdo má potetovanou ruku a jezdí na velké motorce, neznamená to, že to nemůže být prima kamarád...


Chcete-li i vy pomoci tomuto projektu a kamarádům se dostat na cesty budu rád když přispějete na jejich cestu kolem světa v sedle motocyklu. 


O stavbu motorky jsem požádal Zdenka Honiga z brněnského harleje a se mnou se můžete potkat v agentuře Bezbatour, kde pracuji, v mé hospůdce Marpek Whisky v Praze 6 Dejvicích, poblíž které trvale bydlím a nebo s kamarády z HOGu Brno na akcích jejich chapteru jehož jsem členem.

 

Přijďte dát řeč - rád vás budu informovat jak to vypadá.... na facebooku jsem založil skupinu Bikers of all brands and countries get unified for a good cause.... je to složitý anglický název, který říká Motorkáři všech zemí spojte se pro dobrou věc. Budeme tam aktualizovat vše ohledně výpravy...a zprávy budou v češtině i angličtině...

 

Díky za zájem a ať vám to jezdí!


ahoj Radek Kriegler


Bikers of all brands and countries - get unified for a good cause....
Radek is organizing tour around the world for wheelchair users

Co si o tomto projektu myslíte?