S Františkem za sny - crowfunding kampaň

S Františkem za sny

Pojďme najít cestu ke štěstí s malým Františkem a skřítkem Jonášem. A kde hledat? Tam, kde se kříží naše myšlenky s něčím, co nás přesahuje. V srdci!

Knihy
S Františkem za sny

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Dnešní svět se točí o chlup rychleji, než bychom si často přáli. Snažíme se hledat štěstí, které nás uspokojí, ale ono stále nepřichází. Naše touhy i sny zůstavají hluboko v nás samých, protože se přes slupky, které nosíme, nedokážeme rozhodnout, co je pro nás nakonec to správné. 

 

287B3E08-5BB4-4637-93E4-A0DEAD81B3E5.jpeg

 

Po dlouhém hledání zjišťujeme, že naše strachy, obavy i překážky začínají daleko daleko za námi. V dětství. 

 

A tak vznikla tato knížka. František. Protože naše cesta začíná přesně tam, kde se tvoříme. Jako malí velcí lidé jsme ještě otevření celému světu. Všem jeho možnostem i nabídkám. Chceme poznávat vše, co k nám přichází. Máme otevřenou náruč a vše prožíváme nám vlastním osobitým způsobem. 

 

Časem ale zjišťujeme, že naše svobodná křídla nám pomalu přirůstají k tělu, až nakonec srostou úplně. Zapomenem létat. Zapomenem být opravdoví. Pod tíhou zkušeností, strachů i nálepek přestaneme být sami sebou.

 

Zapomenem, kdo vlastně opravdu jsme a jak žít.

 

František je kniha pro ty nejmenší z nás. Chce jim i jejich dospělým rodičům pomoci v hledání té správné cesty. Té, ve které je láska a my sami na prvním místě. Té, kde i odvaha, strach, sny, důvěra, ale také smrt mají své místo. 

E0D59E84-6526-41D9-95EA-F667F8940D09.jpeg

František je malý kluk, který se svým průvodcem Jonášem zažívá dobrodružství, při kterých nalézá svou vlastní sílu a objevuje své vlastní JÁ se vším, co k němu patří. 

 

 

 

Kniha je určená dětem, ale i všem těm, kteří chtějí pomoci najít důvěru sami v sebe. Těm, kteří cítí, že se trošku odklonili od své podstaty. Dokonce i těm, kteří si jen na chvíli chtějí odpočinout od hmotného světa a vydat se do říše snů, pocitů a základních hodnot. 

 

"Podívej, Františku. Housenka. Žije tady v listí a užívá si každý jeden den, který má. Ráda okusuje listy vaší jabloně a taky se vyhřívá na poledním slunci." povídá Jonáš a utrhne si i on kousek jabloňového lístku.

"Naší jabloně? My jsme na naší zahradě?" ptá se udiveně František.

"Jasně, všude kolem tebe se odehrávají stovky a tisíce malých příběhů. Každý tvor i rostlina na naší planetě má svou vlastní pohádku, kterou žije. I tahle housenka má svoje starosti i radosti. Stejně jako ty a já." uchechtává se Jonáš pod vousy.

František pozoroval tu scenérii ze svého malého pohledu a byl ohromen. Nepřemýšlel nikdy nad tím, že vlastně všude kolem něj je tolik skrytých vyprávění a událostí.

"A proč jsme dnes tady, Jonáši?" zeptal se trochu ostražitě.

"Tahle housenka, Františku, žije svůj život. Chce, aby byl co nejkrásnější. Aby měla co nejvíce zeleného listí. Aby na ní každý den svítilo zlaté slunce. Chce si užívat každý jeden okamžik přesně tak, aby byla spokojená. Podívej ale. Právě přišel její čas..." ukázal Jonáš směrem k housence, která si začala stavět maličký domeček.

"Za chvíli se celá schová do svého domku - kukly a nebude. Alespoň pro naše oči. Nebude tu žádná housenka, která okusuje listy, ani žádná housenka, která se bude vyhřívat na sluníčku. Zbyde po ní jen tenhle malý hnědý domeček." vypráví pro tentokrát vážně Jonáš.

E525C805-F875-486B-A377-4110D7B62243.jpeg

"Úplně stejně je to s lidmi, Františku. Každý den děláme to, co nás baví. Jíme naše oblíbená jídla, hrajeme si, zpíváme, učíme se nové a nové věci... jednoho dne však přijde náš čas. Čas postavit si domeček, do kterého se schováme." pronesl Jonáš.

"Umřeme, Jonáši? Už nebudeme? Stejně jako tahle housenka? Už si nebudeme hrát a zpívat?" vyděsil se Jonáš a cítil úzkost.

"Ano, Jonáši. Jednou zemřeme. Ty, já, tahle housenka i támhleten malý ptáček, co nás sleduje z větvičky. Každý na naši planetě má od svého narození vymezený čas, který tu stráví. Ale Františku, to, že někdo zemře, neznamená konec. Všechno, co vidíme očima jednou pomine. Ale to je jen hmota, něco, co se rozpadne. Stejně jako bábovička na pískovišti. My všichni si však neseme to nemizející bohatství uvnitř nás samotných. Naše duše, to jací jsme, co jsme tu zanechali, jak moc milujem všechny kolem nás, tak přesně tohle tu zůstává napořád. Navíc Františku, to, že někdo zemře, neznamená, že zmizí..."

"Pojď, něco ti ukážu." přemístili se o patro výš v malé jablůňce.

Na větvi visel úplně stejný domeček, jaký si před chvilkou stavěla housenka dole. Tenhle domeček však začal pukat. Nejprve maličko, po chvilce se rozevřel celý. Dívali se na něj a najednou.... najednou z něj opatrně vylezl nádherný barevný motýl.

"Vidíš Františku. Takhle je to s každým z nás. Teď máme všichni úkol žít na naší zemi v této podobě a jednoho dne, až přijde náš čas, proměníme se v něco nového. Právě tak, jako tahle housenka. Ve chvíli, kdy si stavěla svůj domek, neměla ani nejmenší tušení, že jednoho dne se znovu narodí... jen jako motýl!" smál se zase na celé kolo Jonáš.

 

26CCE23E-EBBF-4B11-A293-9C0413F99EC7.png

 

Celá kniha je protkaná ilustracemi, které jsem vytvořila přesně tak, jak jsem cítila, že by měly vypadat, aby nejvěrohodněji doplnily text. Jsou barevné, dynamické, nedokonalé i hravé. Stejně tak, jako naše životy. 

Formát knihy bude čtvercový v rozměru 21/21 cm. Mezi jednotlivými příběhy, kterých bude deset, najdete drobné úkoly pro děti, relaxační cvičení a omalovánky. Vše jen podtrhne předchozí sdělení z příběhu.

Věřím, že každý z vás si v knize najde přesně to, co potřebuje a co ho v tuhle konkrétní chvíli udělá šťastným. Poslední dva roky byly v mém osobním životem obrovskou školou a cítím, že jsem se posunula úplně jinam, někam, kde se cítím mnohem lépe, celistvěji a úplně. Budu nesmírně vděčná, když se na tuhle jízdu vydáte se mnou. Společně s vašimi dětmi, které mají ještě moc nasát tyto věci přirozeně a bez odlupování starých šrámů. 

 

Ze srdce všem děkuji za podporu mého projektu. Bude mi ctí, když se kniha i díky vám narodí! 

 

0A918570-6EE5-4DE4-A23D-92782790738E.jpeg

 

S láskou, 

 

Péťa

 

Celá vybraná částka bude použita na vydání knihy, grafické práce, korekturu, poštovné a balné.

Co si o tomto projektu myslíte?