S Čapkem krajinou Amundsena | crowdfunding kampaň

S Čapkem krajinou Amundsena

Pomozte nám vyrobit film o expedici u příležitosti 80 let od cesty K. Čapka na sever a 120 let od putování R. Amundsena přes divočinu Hardangervidda.

Film & Video

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

EXPEDICE PO STOPÁCH KARLA ČAPKA A ROALDA AMUNDSENA – SE V POŘÁDKU VRÁTILA - PRÁCE NA FILMU MŮŽE ZAČÍT - PODPOŘTE NÁS

1-VYREZ-DSC02028-!!!-TŘI POLÁRNÍCI PŘED STANICÍ FINSE S BUSTOU-VLAJKOU-PLAKETOU.jpg

Oba týmy průzkumné expedice S Čapkem krajinou Amundsena  dorazily v pořádku domů. Projekt filmu o výpravě a příprava na výrobu a umístění pamětní desky začíná!

Podařilo se nám přejít celou plošinu Hardangervidda od jihu až na sever.

1-B-V-DSC01687-POLARN V BILE TME.jpg

Prošli jsme místy, kde putoval před 120 lety Roald Amundsen abychom zakončili naši pouť v místech, kudy cestoval před 80 lety Karel Čapek a zanechali v těchto místech jeho knihu Cesta na sever, v níž tato místa český spisovatel živě popisuje.

MAPA CESTY.jpg

 Zároveň jsme nalezli několik míst, vhodných pro umístění pamětní desky Karlu Čapkovi.

1-A-P824-FINSE-NADRAZI.jpg

 Čeká na vás spousta nových odměn a informací, jak se tohoto unikátního projektu zúčastnit a podpořit vznik filmu. Náhledy fotografií z výpravy budeme průběžně publikovat na našem facebooku s Čapkem krajinou Amundsena.

20160318-141626-P31800808-!-ČAPEK HLEDÍ NA HARDANGERJOKULEN-MAGIC.jpg

 -------------------------------------------------

Dva velikáni, jeden český, jeden norský, dva cestovatelé, jeden velký, druhý, inu, menší, ale o to významnější spisovatel. Roald Amundsen a Karel Čapek se nikdy nesetkali, ale odlehlost, divokost a panenská krása náhorní plošiny Hardangervidda magnetizovala obě dobrodružné duše.  Zdejší drsné podmínky posloužily před 120 lety Amundsenovi jako příprava na dobytí Jižního pólu, o přesně 40 let později se přes norskou divočinu vydává po železnici náš Karel Čapek a očarován rozmanitostí krajiny vydává ještě v témže roce Cestu na sever.

1-e-1966-krajina stiny.jpg

1-e-1946-stiny slunce mraky.jpg

Mimo jiné, popisuje v ní i Amundsena. U příležitosti výročí obou cestovatelských úkonů vyrážíme na Hardengerviddu i my, nalézt její kouzlo, kterým inspirovala Čapka, nalézt českou stopu a propojit ji s tou norskou a snad i vytvořili další milník, tentokrát po 80 letech, umístěním pamětní desky Karlu Čapkovi.

1-VYREZ-20160324-222910-1-P3150466-TOP-ČAPEK-STAN-DETAIL-VÝCHOD SLUNCE-MAGIC-zmenš.jpg

Náš tým tvoří tři polárníci. Protože jsme polárníci, museli jsme zanevřít na pohodlí spojené s cestováním vlakem ve způsobu Čapka a podobně jako Amundsen, prověříme své síly na lyžích a v plné polní, s batohy na zádech, zásobami na saních a mrazivým větrem na tvářích.

1-B-P3160703-sane-lyze-polarnik.jpg

1-VYREZ-DSC01741-R-saně s plaketou a čapkovou bustou-det.jpg

Protože jsme polárníci, jsme prosti ducha spisovatelského a uchylujeme se proto k oku kamery, aby výmluvně zachytilo vše, co uvidíme my a v celé kráse předalo i Vám.

1-VYREZ-DSC01746-ČAPEK ZUL LYŽE A HLEDÍ DO KRAJINY.jpg

Zveme Vás k objevování Hardangerviddy, putování českou stopou a podílení se na oživení odkazu Karla Čapka. Saně už jsou naložené, cesta uhrazena, zítra vyrážíme.

1-A-V-1861-capek-sane-kniha.jpg

Přispěním na náš projekt však umožníte vznik filmu S Čapkem krajinou Amundsena, filmu o cestě dvou velikánů a tří polárníků.

Najděte nás také na facebooku :

 https://www.facebook.com/scapkemkrajinouamundsena

Sledujte náš postup přes satelitní trekovací zařízení:

http://yb.tl/scapkemkrajinouamundsena

 

O KNIZE Cesta na sever

Roku 1936 Karel Čapek putoval do Skandinávie. V cestopise, který vytěžil z cesty, věrně a poutavě vylíčil severskou krajinu, přírodu i život severských lidí. Jako vzácný pozorovatel dovedl spojit své kulturní vědomosti s obrazy tundry a fjordů, ledovců a jezer i selských usedlostí. Úryvek z knihy Cesta na sever, od jejíhož vydání letos uplyne osmdesát let:

 

KČ, 30.léta-5cm-300dpi.jpg

 

 “(...) a když už tedy putovat, ať je to hned do ráje nejsličnějšího; a pak řekni, není-li to to, co jsi hledal. Ano, chválabohu, je to ono; viděl jsem svůj sever, a dobré to bylo “.

 

 

 

Karel Čapek ve svém díle Amundsena vzpomíná. Rovněž komentuje situaci, kdy se Amundsen účastní záchranné operace členů Nobileho expedice Italia. Po svém odletu k pátrání po trosečnících se však veliký polárník již nevrátí. Úryvek z knihy Cesta na sever:

“(...) člověk, který viděl obě točny. Muž, který ztratil sebe, když letěl do takových pustin zachránit někoho, kdo se mu zbytečně a okázale pletl do “jeho” Arktidy...”

 

niha ořez výška 5cm.jpg

 

O PROJEKTU A EXPEDICI

Náhorní plošina Hardangervidda, nacházející se ve středu jižního Norska, je největším přírodním parkem v pevninské Skandinávii a nejrozsáhlejší severskou divočinou v Evropě. Zimní teploty klesají v této nejchladnější části Norska pravidelně pod -20, výjimečně i pod -40 °C. Díky tomu se Hardangervidda již v druhé polovině 19. století stala tréninkovou oblastí pro polární expedice. Trénovali zde před expedicemi do Antarktidy jak Roald Amundsen, tak i Robert Scott. Amundsenova expedice nebyla úspěšná, Roald sám při ní málem přišel o život a její náročnost později přirovnal k samému dobytí Jižního pólu. Letos uplyne 120 let od Amundsenova putování Hardangerviddou. Hardangervidda nepřestává být vyhledávaným cílem ani pro polárníky současné. Přechod plošiny vyžaduje pokročilé zkušenosti s běžeckým lyžováním i v nevyšlapané stopě, tažením saní s kompletním vybavením a kempováním v zimě.

1-D-V-G0030044-STAN S MESICEM.jpg

Po řadě absolvovaných výprav na sever i výstupů do hor jsme se rozhodli také díky unikátní příležitosti, která se letos nabízí v souvislosti s oběma výročími, pro přechod plošiny. Dva členové výpravy v minulosti Hardangerviddu již navštívili. Nadcházející výprava bude realizována v západní části plošiny a předpokládá postup od jihu na sever za současné realizace dokumentačních aktivit. Pro naši výpravu jsme si vytýčili několik cílů.

 

Finsevatn-odstřih.jpg

 CÍLE EXPEDICE Přechod Hardangerviddy s Karlem Čapkem

Přechod náhorní plošiny Hardangervidda přibližně v poledníkovém směru.

Nalezení české stopy– krajinu projíždí a popisuje před osmdesáti lety Karel Čapek

 • výstup na / okružní cesta kolem Čapkem vzpomínaného ledovce Hardangerjøkulen
 • návštěva Finse a sondování možnosti umístění desky na počest českého literárního velikána

Nalezení stopy pochodu Roalda Amundsena zdejší krajinou od kterého letos uplyne 120. let.

1-B-V-M-P567-STAN SANDH.jpg

 CÍLE PROJEKTU S Čapkem krajinou Amundsena

Pro nás, účastníky expedice Přechod Hardangerviddy s Karlem Čapkem, bude ctí:

• Vzít s sebou původní vydání knihy Cesta na sever, do míst kudy světoznámý autor cestoval.
• Prozkoumat přímo na místě ve Finse – kudy autor projížděl a které zmiňuje, možnost umístění pamětní desky Karla Čapka s úryvkem z jeho díla.
Dosažení druhého z uvedených cílů by napomohlo udělení institucionální podpory, resp. záštity tomuto projektu ze strany kompetentních orgánů státní správy i dalších zainteresovaných institucí. Klíčový je souhlas příslušných vlastníků nemovitostí v místě (např. Norské dráhy).

 

teamová jkr-pn-rs-vyrez.jpg

 PŘEDPOKLÁDANÁ TRASA

S ohledem na zkušenosti všech účastníků byla vybrána trasa, která byla rozpracována do několika variant v podobě traťových úseků, které lze kombinovat s ohledem na měnící se provozní a meteorologické podmínky. Veřejná doprava umožňuje snadnou dostupnost zejména ze severovýchodu (Geilo, Haugastøl, Finse) nebo z jihovýchodu (Rjukan). Doprava mikrobusem a nezávislost na dostupnosti veřejnou dopravou nám dovoluje zvolit trasu v odlehlejší části plošiny a navštívit tak zajímavá místa (vrcholy, vodopády), jinak obtížně dosažitelná. Přechod plošiny bývá v literatuře hodnocen jako středně obtížná výprava na přibližně sedm dnů. Trasa byla rozvržena do sedmi dnů, včetně rezervních. Pro start expedice je zvažován Haukeliseter nebo Nyastøl. Po dvou až třech dnech pochodu bychom minuli vrchol Hårteigen a pokračovali údolím řeky Veig podél několika vodopádů (např. Valurfossen) směrem na Garen a Vøringfossen a dále okolo Rembesdalseter a kolem ledovce Hardangejøkulen do železniční stanice ve Finse, kde je předpokládaný cíl naší výpravy. V případě mimořádně příznivých podmínek podnikneme výstup na ledovec. Pro případ nenadálých okolností jsou připraveny podél trasy výstupní body.

hdgh prscr2.jpg

 

CO UDĚLÁME V PŘÍPADĚ, ŽE NÁS PODPOŘÍTE VÝRAZNĚ VÍC, NEŽ JE UVEDENÁ ČÁSTKA?

Využijeme hospodárně prostředky na dokončení projektu výroby masivní a důstojné paměntí desky. Náklady na její vyrobení mohou jít od několika tisíc až do mnoha desítek tisíc korun. Hlavním kritériem nšeho rozhodování bude při výběru desky - jak výše vybrané částky "navíc" nad rozpočet výroby filmu, tak i kvalita zpracování a odolnost drsným severským povětrnostním podmínkám. Dále předpokládáme rozsáhlý administrativně schvalovcí proces (ve vlastní časové a finanční režii) jehož vyvrcholením bude obdržení povolení od vlastníka nemovitosti v Nosku pro umístění desky. Po úspěšném absolvování této fáze bude následovat příprava a realizaci další expedice (na kterou využijeme prostředky vybrané nyní nad předpokládaný rámec rozpočtu výroby filmu). Tato expedice S Čapkem krajinou Amundsena 2 bude mít za cíl:

 • Vzít s sebou vyhotovenou pamětní desku
 • Uspořádat slavnostní ceremoniál odhalení pamětní desky za přítomnosti zainteresovaných orgánů státní správy, zastupitelství ČR i dalších zájemců
 • Technicky upevnit desku na budovu v místech kudy Čapek roku 1936 cestoval

 

NAŠE PROSBA - USNADNĚNÍ KOMUNIKACE

Pokud se rozhodnete nám přispět, uvádějte prosím vždy do svého profilu vaše jméno a funkční kontakt. Vaše nicky jsou pro nás méně informativní a často nejednoznačné.

 

PŘÍKLADY NĚKTERÝCH ODMĚN

Vlajka expedice (2kusy - cca. š.110 x v 85cm) a malá (cca A3) a také kopule Expedičního stanu (cca. š.160 x v 120cm!)- kopule a JEDNA ze dvou velikých vlajek čekají na umístění vašich jmen. Jedna veliká vlajka čeká na jednoho z vás.

 

vlajka-kopule-v5cm.jpg

 Putovní plaketa - deska kterou výprava ponese s sebou - ve formátu A3, A4 a A5.

 

plaketa Capek-vyse 5cm-2.jpg

 

plaketa-výřez-vyrobená.jpg

Putovní fotografie (formát A6) Karla Čapka z 30.let, kterou vezmeme s sebou do míst, kudy po severu cestoval

čapek-fotka-destička.jpg

 

Přívěšek na klíče Polárník

polárník-přívěšek-5cm.jpg

přívěšek na klíče Dášenka

dasenka-packy u sebe-orez 5cm.jpg

dášenka-ořez.s5cm.jpg

Co si o tomto projektu myslíte?

 • Splněno 3 050 Kč (4 %)
 • 4 %
 • 63 500 Kč požadováno
 • již skončilo
 • Nelze podpořit
 • Na tento projekt už přispělo 0 Startérů

Autor projektu

Jindřich Krása - obrázek
 • projekt od Jindřich Krása
 • Česká republika

Odměny (Rewards)

150 Kč

Výběr foto z expedice

Základní výběr fotografií v plném rozlišení z expedice ke stažení. Poděkování e-mailem.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
190 Kč

Postrach pro lidstvo v letech 1942-45 - foto

Výběr fotografií z města Rjukan a místa, kde za 2.světové války vyráběli nacisté tzv. těžkou vodu - složku pro sestrojení atomové bomby. Fotografie zachycují továrnu nad městem Rjukan i město a pomník největší sabotážní akci Norského odboje za 2. Sv. války. Viděli jste film Hrdinové z Telemarku s Kirkem Douglasem? Z našich fotografií poznáte místa, kde se film odehrává. Fotografie pořízeny v režimech auto, magic-dramatic i panorama. Foto ke stažení. Poděkování e-mailem.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
250 Kč

Panorama krajiny na vaší stěně

Výběr nejlepších panoramatických fotografií krajiny, kterou jsme putovali, ke stažení v plném rozlišení. Náhledy k vidění na našem facebooku v albu „panorama“. Poděkování e-mailem.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
300 Kč

Foto filtrem "Magic-Dramatic" - pro fajnšmekry

Výběr fotografií se speciálním filtrem „magic dramatic“ v plném rozlišení ke stažení. Náhledy foto k vidění na našem facebooku v albu magic-dramatic. Poděkování e-mailem.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
350 Kč

Přívěsek na klíče Polárník + Foto z expedice

Menší přívěsek Polárník (průměr 3,7 cm) plus základní výběr fotografií z expedice ke stažení. Poděkování e-mailem.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
400 Kč

Krajina - panorama - polárníci

Výběr nejlepších fotografií z digitální zrcadlovky – ke stažení v plném rozlišení. Náhledy k vidění na našem facebooku v albu „Zrcadlovka“. Poděkování e-mailem.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
450 Kč

Veliký odznak Polárník+jméno v titulcích+ foto

Velký připínací odznak Polárník (průměr 5,5 cm). Jméno v závěrečných titulcích filmu. Navíc výběr fotografií z expedice ke stažení. Poděkování e-mailem.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
550 Kč

Vstupenka+přívěsek Polárník+výběr foto z výpravy

Vstupenka na besedu, kde od nás darem získáte i přívěsek polárník (průměr 3,7 cm) plus základní výběr fotografií z expedice ke stažení. Jméno v závěrečných titulcích filmu. Poděkování e-mailem.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
550 Kč

Vaše jméno na kopuli stanu-bdíte nad námi v noci

Vaše jméno zapíšeme na kopuli našeho stanu. Expediční fotografii se stanem obdržíte od nás poštou i s věnováním. V e-mailu rovněž zašleme poděkování. Zároveň obdržíte od nás výběr nejlepších fotografií z expedice ke stažení.Tato odměna je omezena do 17.3.V případě zájmu o tuto odměnu je DŮLEŽITÉ: abychom znali obratem vaše jméno, příjmení a e-mail. Potvrďe prosím vaše údaje po zakoupení odměny na e-mail: scapkemkrajinouamundsena@gmail.com. Po obdržení vašich údajů přes družicový terminál sítě iridium, potvrdíme zpět. Zpoždění možné.

Počet dostupných odměn: 79/80

Nelze podpořit
750 Kč

Bílé tričko+odznak Polárník+jméno v titulcích+foto

Bílé tričko s motivem expedice (podobný motivu na vlajce), velký odznak Polárník (průměr 5,5 cm) plus základní výběr fotografií z expedice ke stažení. Jméno v závěrečných titulcích filmu. Poděkování e-mailem.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
850 Kč

Černé tričko+odznak Polárník+jste v titulcích+foto

Černé tričko s motivem expedice (podobný motivu na vlajce), velký odznak Polárník (průměr 5,5cm) plus základní výběr fotografií z expedice ke stažení. Jméno v závěrečných titulcích filmu. Poděkování e-mailem.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
900 Kč

Všechna alba na DVD s věnováním+jméno v titulcích

Výběr nejlepších fotografií z expedice spolu s poděkováním vám zašleme na DVD s věnováním. Připojíme jeden z přívěšků na klíče Polárník nebo přívěsek Dášeňka (na motivy Čapkovy pohádky) dle vaší volby. Vstupenka na besedu. Náhledy k vidění na našem facebooku v jednotlivých albech. Jméno v závěrečných titulcích filmu. Zašleme vám rovněž poděkování e-mailem.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
950 Kč

Všechna alba na DVD s věnováním+jméno v titulcích

Výběr nejlepších fotografií z expedice spolu s poděkováním vám zašleme na DVD s věnováním. Připojíme jeden z přívěšků na klíče Polárník nebo přívěsek Dášeňka (na motivy Čapkovy pohádky) dle vaší volby. Vstupenka na besedu. Náhledy k vidění na našem facebooku v jednotlivých albech. Jméno v závěrečných titulcích filmu. Zašleme vám rovněž poděkování e-mailem.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
1 000 Kč

Foto s věnováním+Nej na DVD+jste v titulcích

Výběr nejlepších fotografií a videí z expedice S Čapkem krajinou Amundsena spolu s poděkováním a podepsanou fotografií členů expedice. Zašleme vám rovněž poděkování e-mailem. Uvedení filmu předpokládáme do roka od návratu. Vaše jméno se objeví v závěrečných titulcích filmu.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
1 250 Kč

Věnování+Vstupen.+Nej na DVD+Přívěšek+jste v filmu

Výběr nejlepších fotografií z expedice spolu s poděkováním vám předáme nebo pošleme na DVD s věnováním. Těšíme se, že vás budeme moci přivítat na naší besedě o expedici. Na besedě si ukážeme několik zajímavých videí z expedice. Nebude také chybět ukázka polárnického vybavení. Připojíme jeden z přívěsků na klíče Polárník nebo přívěšek Dášeňka (na motivy Čapkovy pohádky) dle vaší volby. Zašleme rovněž poděkování e-mailem. Vaše jméno se objeví v závěrečných titulcích filmu, jehož uvedení předpokládáme do roka od návratu. Videa a foto zašleme do konce června 2016. Besedu uspořádáme do podzimu 2016

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
1 400 Kč

Plyšák Dášeňka+Věnování+Nej na DVD+jste ve filmu

Výběr nejlepších fotografií a videí z expedice S Čapkem krajinou Amundsena spolu s poděkováním a podepsanou fotografií členů expedice. Vaše jméno se objeví v závěrečných titulcích filmu. Uvedení filmu předpokládáme do roka od návratu. Videa a foto zašleme do konce června 2016. Zašleme vám rovněž poděkování e-mailem.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
1 450 Kč

Vlajka expedice+Věnování+Nej na DVD+jste ve filmu

Vlajka expedice - velikost cca A3 (neputovní) spolu s foto členů expedice s věnováním. Nejlepší foto+video na DVD. Jméno v závěrečných titulcích filmu. Zašleme vám rovněž poděkování e-mailem.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
1 650 Kč

Rozhovor přes družici do ložnice polárníků-do17.3.

Telefonát 1 minutu s námi v podvečerních hodinách (my zavoláme vám na vaše číslo) přes družicový terminál sítě Iridium. K tomu fotografie účastníků s věnováním. V e-mailu rovněž zašleme poděkování. Zároveň obdržíte od nás výběr nejlepších fotografií z expedice ke stažení.Tato odměna je omezena do 17.3. V případě zájmu o tuto odměnu je DŮLEŽITÉ: abychom znali obratem po zakoupení vaše jméno, příjmení, e-mail a telefonní číslo vašeho mobilního telefonu. Potvrďe prosím vaše údaje po zakoupení odměny na e-mail: scapkemkrajinouamundsena@gmail.com. Po obdržení vašich údajů potvrdíme.Zpoždění možné.

Počet dostupných odměn: 2/3

Nelze podpořit
1 650 Kč

Kniha+Věnování+Nej na DVD+Vstupenka+Přívěsek

Kniha K. Čapka: Cesta na sever se záložkou – foto Karel Čapek ve 30. letech a podepsanou fotografií členů expedice S Čapkem krajinou Amundsena. Výběr nejlepších fotografií z expedice spolu s poděkováním vám předáme nebo pošleme na DVD s věnováním. Těšíme se, že vás budeme moci přivítat na naší besedě o expedici - ukážeme si několik zajímavých videí z expedice, ovšemže nebude chybět ani ukázka polárnického vybavení. Připojíme jeden z přívěsků na klíče Polárník nebo přívěsek Dášeňka (z Čapkovy pohádky) dle vaší volby. Zašleme vám rovněž poděkování e-mailem.

Počet dostupných odměn: 7/7

Nelze podpořit
1 700 Kč

Relikvie–Putov. vlajka+Věnování+Nej na DVD+titulky

Putovní vlajka - velikost cca A3, která putovala s námi na expedici spolu s foto členů expedice s věnováním. Jméno v závěrečných titulcích filmu. Výběr nejlepších fotografií a videí z expedice spolu s poděkováním vám předáme nebo pošleme na DVD. Zašleme vám rovněž poděkování e-mailem.

Počet dostupných odměn: 2/2

Nelze podpořit
1 900 Kč

Relikvie–Putovní pamětní deska+Věnování+Nej na DVD

Relikvie - Pamětní deska (poze 1ks k dispozici), která putovala s námi na expedici - velikost cca A5 spolu s foto členů expedice s věnováním. Jméno v závěrečných titulcích filmu. Výběr nejlepších fotografií a videí z expedice spolu s poděkováním vám předáme nebo pošleme na DVD.Zašleme vám rovněž poděkování e-mailem.

Počet dostupných odměn: 1/1

Nelze podpořit
2 000 Kč

Relikvie – multifunkční šátek +Věnování+Nej na DVD

Multifunkční šátek / pokrývka hlavy (označován také jako "buff"), který nosil na expedici jeden z účastníků. Výběr nejlepších fotografií a videí z expedice spolu s poděkováním vám předáme nebo pošleme na DVD. Jméno v závěrečných titulcích filmu. Zašleme vám rovněž poděkování e-mailem.

Počet dostupných odměn: 1/1

Nelze podpořit
2 300 Kč

Relikvie–rukavice+Věnování+Nej DVD+jste ve filmu

Prstové zpevněné rukavice, které během expedice hřály jednoho z členů, byly též na výpravě Zimní plavci na Špicberkách a na výpravě na Hardangerviddu v roce 2014. Výběr nejlepších fotografií a videí z expedice spolu s poděkováním vám předáme nebo pošleme na DVD. Jméno v závěrečných titulcích filmu. Zašleme vám rovněž poděkování e-mailem.

Počet dostupných odměn: 1/1

Nelze podpořit
2 400 Kč

Relikvie–putovní pamětní deska+Věnování+Nej DVD

Pamětní deska velikosti cca A4, která putovala s námi na expedici spolu s foto členů expedice s věnováním. Výběr nejlepších fotografií a videí z expedice spolu s poděkováním vám předáme nebo pošleme na DVD. Vaše jméno v závěrečných titulcích filmu. Zašleme vám rovněž poděkování e-mailem.

Počet dostupných odměn: 1/1

Nelze podpořit
2 850 Kč

Velká vlajka expedice–rozměr cca. 130 x 80 cm atd

Vlajka expedice (neputovní) spolu s foto členů expedice s věnováním. Výběr nejlepších fotografií a videí z expedice spolu s poděkováním vám předáme nebo pošleme na DVD. Vaše jméno v závěrečných titulcích filmu. Zašleme vám rovněž poděkování e-mailem.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
2 900 Kč

Relikvie – mapa expedice - s poznámkami a trasou

Mapa Hardangervidda – západ – 1:100 000 s poznámkami navigátora. Výběr nejlepších fotografií a videí z expedice spolu s poděkováním vám předáme nebo pošleme na DVD. Vaše jméno v závěrečných titulcích filmu. Zašleme vám rovněž poděkování e-mailem.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
4 000 Kč

Velká vlajka expedice + velká pamětní deska

Velká vlajka expedice (neputovní kousek - velikost š. 130 x v. 80 cm) spolu s foto členů expedice s věnováním. Pamětní deska formát A3. Foto účastníků s věnováním. Nej foto & video z expedice na DVD. Jméno v závěrečných titulcích filmu. Zašleme vám rovněž poděkování e-mailem.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
4 500 Kč

Amundsenova lázeň-trénink zimní. plavání-pro otrlé

Ochutnávka tréninku zimního plavání - 3 x 1 hod pod vedením Jindry, zkušeného zimního plavce. Tréninky v Praze-Podolí oddělené od sebe min. 1 relax. dnem. Po rozplavání v teplé vodě se protáhneme, a teprve potom půjdeme na několik minut plavat do chladné vody. Dobu pobytu v chladné vodě budeme postupně prodlužovat. Závěrečný trénink absolvujeme ve venkovní vodě v přírodě (např. Vltava). V případě, že se domluvíme, že budete s námi plavat ve vodě o teplotě pod 8°C, vám doporučíme kontrolní návštěvu sportovního lékaře (EKG při zátěži) - ověření že chystaný společný trénink bude pro vás bezpečný.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
5 000 Kč

Fotografie z expedice na vlajce

Fotografie z expedice (dle vašeho výběru) na vlajkové textilii (velikost cca A3) s podpisy účastníků. Foto účastníků s věnováním. Nej foto & video z expedice na DVD. Jméno v závěrečných titulcích filmu. Zašleme vám rovněž poděkování e-mailem.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
6 000 Kč

Fotografie z expedice na velké vlajce

Velkoformátová fotografie z expedice (dle vašeho výběru) na vlajkové textilii (velikost š. 130 x v. 80 cm) s podpisy účastníků. Foto účastníků s věnováním. Nej foto & video z expedice na DVD. Jméno v závěrečných titulcích filmu. Zašleme vám rovněž poděkování e-mailem.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
6 500 Kč

Relikvie – Putovní pamětní deska / plaketa A3

Relikvie - putovní pamětní deska - velikost cca A3, která putovala s námi na expedici spolu s foto členů expedice s věnováním. Nej foto & video z expedice na DVD. Jméno v závěrečných titulcích filmu. Zašleme vám rovněž poděkování e-mailem.

Počet dostupných odměn: 1/1

Nelze podpořit
8 500 Kč

Severská expedice u vás doma

Soukromá beseda s Jindrou u vás doma pro vás a vaše blízké o výpravě spolu s ukázkou polárnického vybavení. Na besedě si pohovoříme o expedičním plánování, ukážeme několik zajímavých videí z expedice, ovšemže nebude chybět ani ukázka polárnického vybavení. Nej foto & video z expedice spolu s poděkováním vám předáme na DVD. Připojíme jeden z přívěsků na klíče Polárník nebo přívěsek Dášeňka (z Čapkovy pohádky) dle vaší volby. Jméno v závěrečných titulcích filmu.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
10 000 Kč

Severská expedice ve vašem obecním kině/kulturáku

Severská expedice ve vašem kině / kulturním domě / knihovně /obecní sokolovně. Beseda pro vás, vaše kamarády s jedním z účastníků expedice - Jindrou o výpravě i projektu. Nej foto & video z expedice na DVD.Foto s poděkováním podepsaným účastníky expedice. Na besedě (délka cca. 2-3hod hod) si pohovoříme o expedičním plánování, ukážeme několik zajímavých videí z expedice, ovšemže nebude chybět ani ukázka polárnického vybavení. Zaujala vás tato odměna? Už si chystejte dotazy, kterými budete Jindru bombardovat. Vaše jméno uvedeme v závěrečných titulcích velkým písmem.

Počet dostupných odměn: 5/5

Nelze podpořit
13 000 Kč

Severská expedice ve vaší zasedačce - teambuilding

Konzultace ve vaší zasedačce, jak využít severské cestování pro stmelení vašeho kolektivu s jedním z účastníků expedice - Jindrou. Součástí ukázka polárnického vybavení. Při přednášce & konzultaci (délka dle dohody - obvykle 2,5 - 3 hod) si pohovoříme o expedičním plánování, ukážeme několik zajímavých videí z expedice. Vaše jméno či logo uvedeme v závěrečných titulcích velikým písmem. Nej foto & video z expedice spolu s poděkováním vám předáme na DVD.

Počet dostupných odměn: 5/5

Nelze podpořit
15 000 Kč

Velké logo ve filmu na konci+Velká vlajka+Plaketa

Velké logo na konci filmu + velká vlajka expedice (neputovní velikost š. 130 x v. 80cm) spolu s foto členů expedice s věnováním; Pamětní deska (plaketa) formát A3. Fotografie účastníků s věnováním. Nej foto & video z expedice na DVD. Jméno v závěrečných titulcích filmu. Zašleme vám rovněž poděkování e-mailem. Dokončení filmu předpokládáme do 1 roka od termínu expedice. Ostatní odměny (vlajku, plaketu) doručíme do poloviny roku 2016.

Počet dostupných odměn: 3/3

Nelze podpořit
18 000 Kč

Letecký výlet nad Čapkovo letní sídlo

Rekreační let sportovním letounem pro 3 cestující nad místa, která Karel Čapek miloval a kde v letních měsících žil- Stará Huť u Dobříše. Dnes je ve Staré Huti památník Karla Čapka. Let proběhne z letiště Plasy. Vy se dopravíte na místo do Plas a odtud společně poletíme se zkušeným pilotem Jindrou čtyřmístným letounem nad Starou Huť a zpět do Plas. Termín akce je závislý krom vašeho a našeho volného termínu také na vhodných meteorologických podmínkách, provozuschopnosti letiště a disponibilitě letounu. Je zapotřebí časová flexibilita při hledání společného termínu pro tento letecký výlet.

Počet dostupných odměn: 3/3

Nelze podpořit
20 000 Kč

Víkendový trénink na polár-jen pro otrlé

Ochutnávka tréninku na severskou expedici ve formě víkendu (sobota + neděle dopol.) v českých horách dle vaší volby. Trmácení po horách pěšky nebo lyžmo, spaní venku, koupání ve venkovní vodě bez ohledu na roční dobu a teplotu pod vedením Jindry, zkušeného zimního plavce. Nutné vlastní vybavení vč. stanu, doprava na místo samostatná. V případě, že se domluvíme, že budete s námi plavat ve vodě o teplotě pod 8°C, vám doporučíme kontrolní návštěvu sportovního lékaře (EKG při zátěži) abychom si ověřili, že chytaný společný trénink bude pro vás bezpečný. Platí od 15.4 - 30.11.2016

Počet dostupných odměn: 3/3

Nelze podpořit
30 000 Kč

Relikvie – Busta Karla Čapka+Velká vlajka výpravy

Putovní busta Karla Čapka, která absolvovala výpravu a účinkuje ve filmu a na fotografiích + velká vlajka expedice (neputovní velikost š. 130 x v. 80 cm) spolu s foto členů expedice s věnováním. Nej foto&video z expedice na DVD. Jméno v závěrečných titulcích filmu. Navíc tričko (černé / bílé dle vaší volby). Zašleme vám rovněž poděkování e-mailem. Předání busty po dokončení filmu ostatní do poloviny r. 2016.

Počet dostupných odměn: 1/1

Nelze podpořit
35 000 Kč

Hlavní sponzor filmu-Veliké logo na začátku filmu

Velké logo na začátku filmu (jako jediné) + velká vlajka expedice (neputovní velikost š. 130 x v. 80 cm) spolu s foto členů expedice s věnováním. Pamětní deska formát A3. Foto účastníků s věnováním. Nej foto&video z expedice na DVD. Jméno/logo v závěrečných titulcích filmu. Navíc tričko (černé / bílé dle vaší volby). Dokončení filmu předpokládáme do 1 roka od termínu expedice. Ostatní odměny (vlajku, plaketu) doručíme do poloviny roku 2016. Zašleme vám rovněž poděkování e-mailem.

Počet dostupných odměn: 1/1

Nelze podpořit
50 000 Kč

Hrdý sponzor příští výpravy-Umístění pamětní desky

Jedete s námi na výpravu za umístěním pamětní desky Karlu Čapkovi. Vaše jméno umístíme spolu s dalšími dvěma do rohu pamětní desky, která bude v českém a norském jazyce a umístěna poblíž místa, které Čapek popisuje ve svém cestopise. Budete přizváni na slavnostní ceremoniál umístění pamětní desky. Velké logo/jméno a poděkování na konci filmu + velká vlajka expedice spolu s foto členů expedice s věnováním. Pamětní deska formát A3. Náklady na dopravu, stravu a pojištění si každý účastník hradí sám. Nej foto&video na DVD. Jméno/logo v závěrečných titulcích. Platí do konce r. 2016.

Počet dostupných odměn: 3/3

Nelze podpořit
100 000 Kč

Generální sponzor projektu

Jste Generální sponzor S Čapkem krajinou Amundsena. Jedete s námi na cestu na slavnostní ceremoniál umístění pamětní desky Karlu Čapkovi. Vaše jméno umístíme SAMOSTATNĚ do rohu pamětní desky Karlu Čapkovi, kt. bude v českém a norském jazyce a umístěna poblíž místa, kt. Čapek popisuje ve své knize. Velké jméno a poděkování na konci filmu+velká vlajka expedice (nově vyrobená š. 130 x v. 80 cm) spolu s foto členů expedice s věnováním. Pamětní deska formát A3.Náklady na dopravu, stravu a pojištění si každý účastník hradí sám. Nej foto&video na DVD. Jméno/logo v titulcích. Platí do konce r. 2016.

Počet dostupných odměn: 1/1

Nelze podpořit
220 000 Kč

Letecký výlet po stopách Čapkovy cesty na sever

Několikadenní letecký výlet pro 2 osoby po stopách Čapkovy cesty do Skandinávie.Vy se dopravíte na dohodnuté letiště v ČR a odtud společně poletíme se zkušeným pilotem 4-míst. letounem nad vybraná místa, kudy Čapek cestoval.Termín akce je závislý krom vašeho a našeho volného termínu také na vhodných meteorologických podmínkách, provozuschopnosti letišť a disponibilitě letounu. Je zapotřebí časová flexibilita při hledání termínu.V ceně je pronájem letounu, posádky, přistávací poplatky a platby za řízení letového provozu. V ceně není zahrnuto ubytování, strava, pojištění apod. Platí pro r. 2016.

Počet dostupných odměn: 1/1

Nelze podpořit