logo-art-704x396-B.png

Rytmik Studio Hry & Apps

Hudební sandbox. Laik během pár minut složí skladbu z připravených hudebních kostek, zatím co profesionál může jít do hloubky a mít kontrolu nad vším.

logo-art-660x400.png

Vybráno62 596 Kč(104 %)

104 %
60 000 Kčpožadováno
76startérů
Podpořit projektZobrazit odměny

Proč Startovač

Naše studio CINEMAX vyvíjí hry a aplikace již více než 19 let. Jsme česká společnost, a tak se snažíme produkty vydávat i v českém jazyce. První řada hudební aplikace Rytmik vznikla na platformě Nintendo DSi, která bohužel neumožňovala českou lokalizaci. Tento hendikep si aplikace nese dodnes, což je vzhledem k aktivní komunitě uživatelů velká škoda. V nové generaci Rytmiku pro PC/Mac to chceme konečně změnit a vy nám v tom můžete pomoct. Aplikace se musí pro lokalizaci podstatným způsobem upravit, v češtině musí být návody, všechny budoucí aktualizace i podpora uživatelů. Je to hodně práce, která čistě ekonomicky nemusí dávat smysl, ale velmi nám záleží na tom, aby se tuzemští muzikanti zapojili do mezinárodní komunity okolo aplikace Rytmik.

Stylová trička

rytmik-v-THE-PREVIEW-colors-transparent.jpg

rytmik-v-VW-PREVIEW-colors-transparent.jpg

rytmik-v-GEEK-PREVIEW-colors-transparent.jpg

Všichni startovači, kteří mají v odměnách Steam verzi Rytmik Studio, tak mimo samotného Steam klíče získají i Steam klíč ke speciálnímu DLC Supporter. Toto DLC bude neprodejné a v budoucnosti ho již nebude možné získat. Tuto odměnu získají ti, co vybrali jednu z následujících odměn: Ranní ptáče, Skladetel, DJ, Skladatel v triku, DJ v triku, Skladatel a fanoušek v jedné osobě, Aktivista, Workshop, Filantrop nebo Sponzor české lokalizace.

DLC Supporter bude obsahovat:

 • Unikátní vizualizaci při přehrávání skladeb, pokud plánujete sdílet vaše skladby na YouTube, tak se snadno budete moct odlišit od ostatních, kteří si Rytmik Studio zakoupí později
 • Exkluzivní demo skladbu, kterou budete moci remixovat jen vy
 • 20 bonusových slotů na Rytmik Cloud

rytmikstudio-laptop-660x400.png

platformy.png

 

Co je Rytmik Studio

Jednoduše řečeno – je to docela originální software pro tvorbu hudby. Tvorbu maximálně pružnou, instantní a zábavnou. Rytmik je pro každého, i naprostý nováček během pár minut složí skladbu z připravených hudebních kostek. Zatím co profesionál může jít do hloubky a mít kontrolu úplně nad vším. Umožňuje v několika krocích vytvořit základní melodii, během pár minut zkomponovat skvěle znějící znělku a nepustí vás, dokud celé kompozici nedáte finální aranžmá a efekty. Rytmik spojuje krokový sekvencer a wavetable syntezátor. To vše je navíc podpořeno zabudovanou zvukovou bankou s více než tisíci samply, stovkami nástrojových presetů a desítkami ukázkových skladeb. Výsledky své tvorby se můžete okamžitě pochlubit komunitě uživatelů. Rytmik totiž umožňuje uložení skladby na dedikovaný cloud a její sdílení online s několika úrovněmi práv. Jednu skladbu tak může remixovat a postupně pilovat k dokonalosti více skladatelů. Každý měsíc vyhlašujeme nejzajímavější zveřejněné skladby a umísťujeme je na YouTube kanál v sekci Featured Songs.

 

cil-60-120-660.png

Cíl

Pokud vybereme alespoň 60 tisíc korun, tak Rytmik Studio (Steam verze pro PC/Mac) bude v češtině, a to včetně manuálu. Bude v češtině nejen při vydání finální verze, ale i ve všech dalších aktualizacích a rozšířeních.

Vyšší cíl

Pokud by se nám povedlo vybrat více než 120 tisíc korun, připravíme v češtině i video tutoriály, které vám usnadní první kroky s Rytmikem. V pokročilých tutoriálech se pak dozvíte i triky, jak efektivně využívat, to co Rytmik nabízí. Jak vypadají video tutoriály k aktuální verzi Rytmik Ultimate, se můžete podívat ZDE.

Inspirace

Pro pamětníky stačí jedno slovo: moduly – kdysi oblíbený hudební formát. V dobách 16bitových počítačů se při tvorbě hudby hojně používaly takzvané trackery. Další inspirací jsou krokové sekvencery a hardwarové groove boxy. Rytmik Studio spojuje všechny tyto inspirace do jednoho kompaktního nástroje.

Proč si vybrat Rytmik Studio

Většina současných hudebních programů je velmi komplexních a robustních. To se odráží v jejich poměrně vysoké ceně, ale i obecnosti, která může někdy působit až neinspirativně. V Rytmiku se snažíme o návrat k jednoduchosti a hravosti, kterou se vyznačovaly první hudební programy. Díky kompaktnosti ovládání a drag&drop koncepci není problém si vše vyzkoušet a rychle osvojit. Podobně jako předchozí verze je Rytmik Studio opět unikátním nástrojem pro tvorbu chiptune, herních soundtracků a elektronické hudby. Díky modulu Rytmik Live bude možné Rytmik Studio používat i jako nástroj pro živé hraní. Rytmik Studio je v podstatě hudební lego, stavebnice, ve které je radost překonávat limity a objevovat nové postupy. I úplný laik si může hodiny hrát s připravenými klipy, měnit parametry a upravovat již hotové skladby. Naopak profesionálům Rytmik umožňuje jít do hloubky a vytvořit komplexní skladbu, řídit parametry flexibilního syntezátoru a zvukového enginu. Zpětná kompatibilita s Rytmik Ultimate umožní otevřít skladbu vytvořenou v předchozí verzi a vylepšit ji pomocí nových funkcí.

Hlavní vlastnosti a funkce

 Základní vlastnosti, které jsou shodné pro Rytmik Ultimate a Rytmik Studio

 • Wavetable synth – Základ zvukového enginu Rytmiku je wavetable syntezátor, který generuje zvuk pomocí přehrávání zvukových tabulek (samplů). Těchto syntezátorů je zde 16.
 • Drawable waveform synth – Náš wavetable synth může pracovat i ve speciálním režimu, kdy si uživatel může krátkou zvukovou tabulku sám nakreslit.
 • Více než 1200 samplů nástrojů – bicí, perkuse, basy, melodické nástroje, plochy, kytary, smyčce, piana, efekty, vokály, syntetické nástroje, zkrátka vše, na co si vzpomenete.
 • Step sekvencer – V Rytmiku se písnička skládá z takzvaných Clipů. Uvnitř každého klipu jsou 4 nástroje a k nim přiřazené notové sekvence (až 64 not, v Rytmiku Ultimate pouze 16). Skladba se potom vytváří z těchto klipů, které lze skládat za sebe a vedle sebe (v jednom okamžiku mohou hrát až 4 klipy – každý po čtyřech nástrojích = 16 kanálů). Klipy lze jednoduše přemisťovat a kopírovat pomocí drag&drop. Je to velmi efektivní a vypadá to jako hudební lego :)
 • Modulace parametrů ve step sekvenceru. Každá nota nejenže určuje výšku a hlasitost přehrávaného tónu, ale může řídit až tři další libovolné parametry syntetizátoru.
 • Desítky ukázkových skladeb
 • Export výsledné skladby do formátu WAV a MP3
 • Sdílení pomocí Rytmik Cloud – Jedna z velmi zajímavých vlastností Rytmiku je možnost sdílení skladeb přes integrovaný cloud. Můžete tak své skladby sdílet s ostatními uživateli a zároveň máte okamžitý přístup k tisícům dalších skladeb. Skladbám lze nastavit několik úrovní přístupových práv a u zcela otevřené varianty můžete skladbu otevřít a například vytvořit její remix nebo prozkoumat, jak jsou některé věci udělané. Pro spolupráci na skladbách jsou integrovány i nástroje pro správu týmu atd. Skladby lze také hodnotit a na základě hodnocení si můžete sestavit Rytmik hitparádu.
 • Efekty ADSR obálka, Glide, digitální Delay, Noise Shaper, Sample Offset a Loop Definition – Základní sada pro úpravu výsledného zvuku.

Co nového bude v Rytmik Studiu

 • Efekty EQ3, Resonanční LPF, Drive, Bright, Modelay, Modulační matice 2× ADSR a 2× LFO s volitelným cílem modulace, 4× Send, Sidechain komprese – Pokročilé efekty pro jemné i dramatické úpravy zvuku. ADSR obálky a LFO mohou plynule měnit velké množství parametrů nástroje a efektů.
 • Automatizace – V rámci skladby je možné kreslit automatizační křivky, které plynule ovládají parametry nástrojů a efektů.
 • Nástrojové presety – Kdo si nechce hrát s pokročilou syntézou, ten si jednoduše může najít požadovaný nástroj mezi stovkami pojmenovaných presetů rozdělených do několika kategorií. Zároveň můžete vytvářet nové presety.
 • MIDI input – K Rytmiku lze připojit běžnou MIDI klaviaturu.
 • Sidechain – Velmi důležitý nástroj (nejen) pro současnou taneční a elektronickou hudbu. Jedním zvukem (například kopákem) můžete automaticky a plynule ztlumovat jiný (například basu). U taneční hudby se tím často vytváří „pulsování“ celé skladby. V Rytmiku lze tohoto docílit velmi rychle a jednoduše.
 • Globální efekty: 2× Stereo Reverb, 2× Stereo Delay, Master EQ a Limiter – Každý nástroj může být pomocí Send výstupů poslán do dvou reverbů a dvou delayů. Z krátkého jednoduchého zvuku tak můžete vytvořit dlouhou pulsující plochu nebo prostě bicím dodat šířku a prostor. Finální výstup zvukového enginu můžete ještě frekvenčně upravit ekvalizérem a o hlídání dynamiky se stará limiter (umí fungovat i v multiband režimu).
 • Použití vlastních samplů – Rytmik Studio obsahuje poměrně rozsáhlou banku zvuků, ale umožňuje importovat i další podle chuti uživatele. Základem nástroje se tak může stát váš hlas nebo například nahrávka vaší kytary.
 • Živé hraní – Rytmik Studio můžete přepnout do Live modu, který je speciálně uzpůsoben pro živé hraní. Umožňuje rychle a dynamicky měnit a určovat přehrávání skladby a ovládat efekty na skupinách nástrojů.

 

Jak Rytmik Studio funguje

Pro detailní představu, jak program funguje, jsme připravili schéma zvukového enginu ZDE, pro porovnání i schéma minulé verze ZDE.

 

schema-660px.png

Rytmik Live

Rytmik Live je rozšiřující modul pro Rytmik Studio. Rytmik Studio můžete přepnout do Live modu, který je speciálně uzpůsoben pro živé hraní. Umožňuje rychle a dynamicky měnit a určovat přehrávání skladby a ovládat efekty na skupinách nástrojů.

Komunita a Rytmik Cloud

Od roku 2010, kdy spatřil světlo světa první Rytmik, prezentovali skladatelé svou tvorbu nejčastěji prostřednictvím videí na YouTube, a to i přesto, že pořízení záznamu z Nintendo DSi představovalo značnou technickou komplikaci. Rytmik Cloud v roce 2015 přinesl řešení v podobě dedikovaného cloudového úložiště. Skladatelé mohou svá díla navzájem sdílet, hodnotit i upravovat. V Cinemaxu navíc každý měsíc vyhlašujeme nejzajímavější zveřejněné skladby a umísťujeme je na YouTube kanál v sekci Featured Songs.

cloud-community-660.png

 

Posloucháme každou zveřejněnou skladbu a jejich hodnocením doslova žijeme. Komunitě jsme připravili i nepřetržitý proud hudby sestavený z nejlepších songů. Online jej přenáší internetové Rytmik Radio. A pro toho, kdo by se chtěl seznámit se všemi (více než 7 tisíci) zveřejněnými skladbami, je tu zdarma aplikace Rytmik Player. Poslouchejte, hodnoťte a sdílejte!

Historie Rytmiku

První generace (2010)

Vše začalo roku 2010, kdy jsme vydali první verzi na platformě Nintendo DSiWare. Aplikace se rychle stala populární. Vzhledem k tomu, že konzole Nintendo DSi má pouze 16 MB RAM, nebylo možné dále rozšiřovat banku nástrojů. Místo klasických datadisků jsme vydávali nové verze, které byly zaměřené na různé hudební styly. Každá verze kromě nové banky nástrojů vždy obsahovala i nové featury. V průběhu několika let jsme postupně vydali pět edicí: Rytmik, Rock Edition, Hip Hop King, Retrobits a World Music.

rytmik-dsi.png

Druhá generace (2015)

Přechod na další, mnohem výkonnější platformy nám umožnil zkvalitnit zvukový engine a přidat další vlastnosti. Filozofie Rytmiku je založená na okamžitém projevení změn parametrů. Všechny nástroje jsou proto instantně dostupné, protože se při startu aplikace načtou do paměti. S přechodem na nové platformy (PC, Mac, Apple iPad a Nintendo 3DS) zmizelo velmi limitující paměťové omezení. Díky tomu tato verze, nazvaná Rytmik Ultimate, obsahuje většinu nástrojů z minulých verzí. U desktopových verzí jsou navíc k dispozici dva rozšiřující balíky nástrojů. Stejné parametry má i verze Complete pro iPad. Celkový počet hudebních samplů tak nyní dosáhl hodnoty 1230. K tomu je navíc k dispozici 400 slov samplovaných robotickým a ženským hlasem. Rytmik Ultimate přinesl unikátní možnost sdílení skladeb prostřednictvím Rytmik Cloud. Komunita skladatelů tímto způsobem veřejně sdílí více než 7300 songů napříč platformami! Každý autor může nabídnout svoji skladbu k úpravám a přispět tak ke vzniku dalších remixů.

rytmikultimate-3ds.png

Evoluce

Podrobné schéma osmileté evoluce ZDE.

anthology-400.png

Třetí generace (2017)

Rytmik Studio. Na té právě pracujeme a její vznik můžete nyní podpořit. Skok mezi druhou a třetí generací je opravdu velký. Více detailů se dozvíte ze seznamu vlastností a ze schématu, které popisuje vnitřní architekturu našeho zvukového enginu. V současné době připravujeme tuto verzi pro PC a Mac. Dostupná bude na Steamu, v předběžném přístupu dokonce ještě tento rok. Finální verze Rytmik Studio bude k dispozici nejpozději během prvního pololetí 2018.

Historie studia CINEMAX

Studio bylo založeno v roce 1998. Za svoji historii vytvořilo nebo se podílelo na několika desítkách titulů her a aplikací pro PC, Nintendo, iOS a Mac. Mezi nejznámější patří RPG Inquisitor, adventura Ve stínu havrana nebo hudební programy Rytmik. Více informací na http://cinemax.cz.

FAQ

Kdy bude lokalizace?

Plánujeme Rytmik Studio vydat na Steamu v předběžném přístupu (Early Access). První verze bude pouze anglicky, ale česká lokalizace bude k dispozici ještě před vydáním finální verze.

Kdy bude hotová finální verze?

Rytmik Studio pro PC/Mac vyjde v prvním pololetí roku 2018. Předběžný přístup (Early Access) plánujeme  koncem tohoto roku.

Za kolik bude Rytmik Studio na Steamu?

Cena Rytmik Studio bude 27.99 EUR a cena rozšiřujícího modulu Rytmik Live bude 7.99 EUR.

Preferuji angličtinu, bude verze Rytmik Studia, kterou dostanu jako odměnu pouze v češtině?

Ne. V Rytmik Studio půjde přepnout i do angličtiny.

Plánujete verzi pro Switch?

Ano. Verze pro Nintendo Switch vyjde v roce 2018.

Je možné skladby vytvořené v Rytmiku komerčně využít?

Pokud jste autorem hudby, tak vám v tom nic nebrání. Můžete Rytmik použít například pro přípravu vlastního alba, ozvučení videí, tvorbu znělek pro youtubový kanál, soudtrack k počítačové hře apod. Použití coververze anebo remixu cizích skladeb se řídí klasickým autorským právem.

Plánujete verzi pro PS4 nebo XONE?

Tato aplikace obsahuje velké množství ovládacích prvků na velmi malé ploše a je ideální pro dotekové ovládání. Ovládání klávesnicí a myší je také velmi efektivní. Z tohoto důvodu zatím neplánujeme tyto platformy, ale zároveň to v budoucnosti nevylučujeme.

Kdy dostanu odměny?

Steam klíče k verzi Rytmik Studio odešleme v okamžiku, kdy se objeví na steamu v sekci předběžného přístupu. Steam klíče k již vydaným verzím rozešleme do dvou týdnů od ukončení kampaně na Startovači. Trička budeme rozesílat nejpozději během prosince.

 

 

logo-pata-660x200.pngVybráno62 596 Kč(104 %)

104 %
60 000 Kčpožadováno
76startérů
Podpořit projekt

zakladatel projektuLukáš Macura

Odměny

199 KčFanoušek

Poděkování přímo v aplikaci. Vaše jméno nebo přezdívka bude na vždy uvedena v titulcích hry v sekci poděkování startérům.

Očekávané doručení odměny: listopad 2017

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

499 KčFanoušek v triku

Poděkování přímo v aplikaci. Vaše jméno nebo přezdívka bude na vždy uvedena v titulcích hry v sekci poděkování startérům. Tričko s motivem Rytmiku.

Očekávané doručení odměny: prosinec 2017

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

599 KčRanní ptáče

Steam klíč k aplikaci Rytmik Studio za zvýhodněnou cenu. Pro dvacet nejrychlejších startérů (kdo dřív přijde, ten dřív mele). Poděkování přímo v aplikaci. Vaše jméno nebo přezdívka bude na vždy uvedena v titulcích hry v sekci poděkování startérům.

Počet dostupných odměn: 0/20

Odměna nedostupná

599 KčLast moment

Steam klíč k aplikaci Rytmik Studio za zvýhodněnou cenu. Pro dvacet nejpomalejších startérů (zbývají dva dny do konce). Poděkování přímo v aplikaci. Vaše jméno nebo přezdívka bude navždy uvedena v titulcích hry v sekci poděkování startérům.

Očekávané doručení odměny: prosinec 2017

Počet dostupných odměn: 9/20

Odměna nedostupná

699 KčSkladatel

Steam klíč k aplikaci Rytmik Studio. Poděkování přímo v aplikaci. Vaše jméno nebo přezdívka bude navždy uvedena v titulcích hry v sekci poděkování startérům.

Očekávané doručení odměny: leden 2018

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

799 KčDJ

Steam klíč k aplikaci Rytmik Studio a klíč k rozšíření Rytmik Live. Poděkování přímo v aplikaci. Vaše jméno nebo přezdívka bude navždy uvedena v titulcích hry v sekci poděkování startérům.

Očekávané doručení odměny: leden 2018

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

799 KčN-Skladatel

Klíč k aplikaci Rytmik Studio pro Nintendo Switch. Poděkování přímo v aplikaci. Vaše jméno nebo přezdívka bude navždy uvedena v titulcích hry v sekci poděkování startérům.

Očekávané doručení odměny: červen 2018

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

1 099 KčUniverzální skladatel

Steam klíč k aplikaci Rytmik Studio a klíč k rozšíření Rytmik Live. Klíč k aplikaci Rytmik Studio pro Nintendo Switch. Poděkování přímo v aplikaci. Vaše jméno nebo přezdívka bude navždy uvedena v titulcích hry v sekci poděkování startérům.

Očekávané doručení odměny: prosinec 2017

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

1 299 KčSkladatel v triku

Steam klíč k aplikaci Rytmik Studio. Tričko s motivem Rytmiku. Poděkování přímo v aplikaci. Vaše jméno nebo přezdívka bude navždy uvedena v titulcích hry v sekci poděkování startérům.

Očekávané doručení odměny: prosinec 2017

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

1 399 KčDJ v triku

Steam klíč k aplikaci Rytmik Studio a klíč k rozšíření Rytmik Live. Tričko s motivem Rytmiku. Poděkování přímo v aplikaci. Vaše jméno nebo přezdívka bude na vždy uvedena v titulcích hry v sekci poděkování startérům.

Očekávané doručení odměny: leden 2018

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

1 399 KčN-Skladatel v triku

Klíč k aplikaci Rytmik Studio pro Nintendo Switch. Tričko s motivem Rytmiku. Poděkování přímo v aplikaci. Vaše jméno nebo přezdívka bude navždy uvedena v titulcích hry v sekci poděkování startérům.

Očekávané doručení odměny: červen 2018

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

1 699 KčUniverzální skladatel v triku

Steam klíč k aplikaci Rytmik Studio a klíč k rozšíření Rytmik Live. Klíč k aplikaci Rytmik Studio pro Nintendo Switch. Tričko s motivem Rytmiku. Poděkování přímo v aplikaci. Vaše jméno nebo přezdívka bude navždy uvedena v titulcích hry v sekci poděkování startérům.

Očekávané doručení odměny: prosinec 2017

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

1 999 KčSkladatel a fanoušek v jedné osobě

Steam klíč k aplikaci Rytmik Studio a klíč k rozšíření Rytmik Live. A zároveň Steam klíč k již vydané verzi Rytmik Ultimate, Rock Expansion a Voice & Acoustic Expansion. Tričko s motivem Rytmiku. Poděkování přímo v aplikaci. Vaše jméno nebo přezdívka bude navždy uvedena v titulcích hry v sekci poděkování startérům.

Očekávané doručení odměny: leden 2018

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

2 999 KčAktivista

Steam klíč k aplikaci Rytmik Studio a klíč k rozšíření Rytmik Live. A zároveň Steam klíč k již vydané verzi Rytmik Ultimate, Rock Expansion a Voice & Acoustic Expansion. Tričko s motivem Rytmiku. Přístup k ALFA verzi, která bude přístupná ještě dříve než bude veřejná verze předběžného přístupu. Budete mít možnost být v exkluzivní skupině a posílat nám podměty a připomínky dříve než ostatní. Poděkování přímo v aplikaci. Vaše jméno nebo přezdívka bude navždy uvedena v titulcích hry v sekci poděkování startérům.

Očekávané doručení odměny: leden 2018

Počet dostupných odměn: 10/10

Odměna nedostupná

4 999 KčWorkshop

Steam klíč k aplikaci Rytmik Studio a klíč k rozšíření Rytmik Live. A zároveň Steam klíč k již vydané verzi Rytmik Ultimate, Rock Expansion a Voice & Acoustic Expansion. Tričko s motivem Rytmiku. Poděkování přímo v aplikaci. Vaše jméno nebo přezdívka bude navždy uvedena v titulcích hry v sekci poděkování startérům. A k tomu dvouhodinový workshop, kde vám ukážeme jak v Rytmiku pracovat. Workshop proběhne v Praze v roce 2018.

Počet dostupných odměn: 5/5

Odměna nedostupná

9 999 KčFilantrop

Steam klíč k aplikaci Rytmik Studio a klíč k rozšíření Rytmik Live. A zároveň Steam klíč k již vydané verzi Rytmik Ultimate, Rock Expansion a Voice & Acoustic Expansion. Tričko s motivem Rytmiku. Poděkování přímo v aplikaci. Vaše jméno nebo přezdívka bude navždy uvedena v titulcích hry v sekci speciální poděkování před ostatními startéry.

Očekávané doručení odměny: prosinec 2017

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

59 999 KčSponzor české lokalizace

Steam klíč k aplikaci Rytmik Studio a klíč k rozšíření Rytmik Live. A zároveň Steam klíč k již vydané verzi Rytmik Ultimate, Rock Expansion a Voice & Acoustic Expansion. Tričko s motivem Rytmiku. Poděkování přímo v aplikaci. Vaše jméno nebo přezdívka bude navždy uvedena v titulcích hry v sekci speciální poděkování před ostatními startéry. A k tomu samostatná obrazovka se jménem a logem.

Počet dostupných odměn: 1/1

Odměna nedostupná