ROZPAL TO - DRAČÍ DECH - crowfunding kampaň

ROZPAL TO - DRAČÍ DECH

Vyrobil jsem vlastní druh hořáku na propan. Teplota hořáku je 1250°C+ pro hobby a profesionální kováře, slévače, skláře a raku keramikáře.

Technika

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Proč plynový hořák certifikovat a o co vlastně jde?

Všichni co chtějí být kováři, slévači, skláři nebo pracovat s raku keramikou potřebují nějak začít. I já jsem začínal tavit na zahradě na uhlí, ale potom co jsem zakouřil pár sousedů jsem se rozhodl, že tato cesta není opravdu možná. Proto jsem hledal způsob jak co nejbezpečněji tuto zálibu zdokonalit. Pokrok nezastavíš! A právě proto jsem zkoustruoval tento hořák na plyn. Certifikace hořáku je jediný způsob jak mladí, ale i starší kutilové mohou začít s kováním, odléváním, tvářením skla nebo výrobou raku keramiky.

Prototyp plynového hořáku na propan nebo propan-butan.

Co je cílem projektu ?

Nechat certifikovat hořák na plyn, aby použití tohoto hořáku bylo bezpečné. Zároveň nechci, aby cena hořáku byla přehnaně vysoká jako u podobných zařízení. Často cena Vás právě odradí od koupě a proto se spousta lidí rozhodne vyrobit hořák vlastní, ale velice nebezpečný. Další z cílů je přesvědčit právě lidi o bezpečnosti použití tohoto hořáku a v některých situacích opustit zastaralé avšak osvědčené způsoby např. kování v uhelné výhni. Podařilo se mě přesvědčit pár kamarádů-kovářů k přechodu na plyn a to hlavně z časových i ekonomických důvodů. Spotřeba mého hořáku na plný výkon (není to potřeba) je 0,7kg/h práce. 10L láhev obsahuje cca 6,5 kg plynu tzn. asi 10 hodin kování, tavení nebo vypalování v peci.

Koho by mohl projekt oslovit?

Především české a slovenské kutily, nadšence, ale i profesionály. Každého, kdo má nějaký vztah ke kovařině, odlévání a tavení kovů, zpracováním skla nebo výrobou raku keramických misek či šálků na čaj, zkrátka všechny kdo se chtějí touto činností bavit. Tento hořák vyčnívá nejen svým vzhledem, kvalitou zpracování, širokou použitelností, ale i teplotou dosahující 1250°C+ . 

Na co potřebuji peníze?

Na certifikaci plynového hořáku na propan nebo propan-butan ve státní zkušebně, získání veškerých prohlášení a následné provedení zkoušek.

Co z toho budete mít Vy?

Kromě skvělých odměn ve formě mince, plecháčku s logem, který se hodí v každé situaci, parádní tričko s logem nebo předprodeje hořáku, který bude odeslán až po certifikaci můžete sledovat pokračování tohoto i dalších projektů na mém webu, facebooku nebo youtube kanále.  

http://www.bradac3d.cz

http://www.youtube.com/janbradac

https://www.facebook.com/bradac3d/

Co si o tomto projektu myslíte?