Rozjedem Rádio Play! - crowfunding kampaň

Rozjedem Rádio Play!

Něco končí a něco začíná. Určitě jste slyšeli, že pobočky rádia Kiss končí. No a my jsme se rozhodli, že začneme dělat něco co nás baví. Pomůžete nám?

Hudba
Rozjedem Rádio Play!

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Něco končí a něco začíná. Vedení společnosti Radio United Broadcasting se rozhodlo pro sloučení všech regionálních poboček rádií Kiss. To nás velmi mrzí, protože jsme měli tato rádia rádi. Na druhou stranu kdy jindy než teď přijde lepší čas pro start našeho projektu?

1.png

2.png

3.png

4.png

5.png

odmeny.png

Náš tým

Martin Král

3.jpg

Ahoj, jmenuji se Martin Král a jsem ze Zlína. Už víc jak 5 let toužím po tom, mít vlastní internetové rádio. Několikrát jsem už něco takového zkoušel, ale nikdy to nemělo žádný velký úspěch, protože jsem nemohl platit autorská práva a nikdo mé vysílání tedy nemohl poslouchat.

Kiss Publikum

Pojďme se vrátit zpátky v čase asi o 5 let. Přibližně v té době jsem začal poslouchat zlínské rádio Kiss Publikum. Slyšel jsem tehdy totiž jednou cestou do školy hlášení počasí, které nebylo přesné a tak jsem zavolal do studia, abych je opravil a z nějakého důvodu jsem nechtěl říct své jméno - jen na první písmeno mě tehdy moderátor přemluvil a řekl mi, ať zavolám zítra znovu. Tak jsem zavolal a na konci týdne si mě pozvali do studia a takhle to dopadlo: (Podotýkám, že jsem byl podruhé v rádiu :D)

2.jpg

Marné pokusy

Než prozradím, jak to dopadlo, řeknu vám ještě, že jsem mezitím už začínal zkoušet moderovat na improvizovaných internetových streamech na serverech typu radioo.cz, tehdy ještě beatzone.cz atp., nikdy však mé vysílání nikdo neposlouchal. Kdo by taky poslouchal 13i letého borce co si myslí, že ví všechno :D.

Internet

No a pak jsem potkal Stenlyho.
Jednoho krásného dne jsem na Facebooku našel internetové rádio Bravo, které nikdo neposlouchal a tak jsem majiteli navrhl, že bych se mohl do jeho rádia přidat. A tak "vzniklo" Rádio Play. Nebo vlastně nevzniklo, protože jsme zjistili, že nemáme dost peněz na to, abychom mohli platit autorská práva (OSA a INTERGRAM). 

Vstup se mnou - podotýkám že také už starší(od té doby už se můj smích poněkud změnil :D):

17577917_1230891600363586_1995167981_n.gif

 Rádio Kiss Publikum bylo odpojeno dne 27.4.2017 v 18:02 :(

František Kotouč

Už od svých dětských let rád poslouchám rádio. Nejprve to byla Evropa 2, na které jsem nejraději poslouchal ranní show. V roce 2008 jsem přeladil. Bylo to právě mé dosud nejoblíbenější rádio Kiss Hády.
Tenkrát nastala ta chvíle, kdy jsem se poprvé seznámil s internetem a byly to právě stránky tohoto rádia, které jsem navštívil. Dokonce jsem objevil přímý přenos ze studia řešený webkamerou. Od té doby jsem se od něj neodlepil.

23 2 2016.png

Rádio Kiss Hády bylo odpojeno dne 26.4.2017 ve 20:24 :(

Velice se mi také zalíbil pohled do studia rádia Kiss Publikum. Velmi mě zajímal chod studia, respektive technické řešení. Moderátoři neustále hýbali s mikrofony a pracovali s mixpultem, to mě nejvíce zaujalo.

Někdy okolo roku 2015 jsem narazil na jednoho z členů rádia Play. I když jsme seseznámili původně z jiného důvodu, tak jsem objevil právě toto rádio, které se mi zalíbilo. Později jsem se seznámil i s dalším členem, který rádio založil. Vysvětlil mi, jak se věci mají, že chce rádio naplno rozjet a v budoucnu i zařídit profesionální studio. Dokonce mi nabídl v Rádiu Play vlastní pořad, no a vzhledem k tomu, že mi práce v rádiu připadá velmi zajímavá, rozhodl jsem se nabídku přijmout. 

Když nás podpoříte, budu se na Vás těšit už od prázdnin s mixem těch nejlepších hitů 80. a 90. let!

Lukáš Procházka

17693084_1872311876382455_944310153_o.jpg

Ahoj! Jmenuji se Lukáš Procházka a bydlím v Olomouci.

Zajímám se o hudbu, streetdance, moderování a herectví. Chodím na SŠ ve Zlíně, kde studuji multimediální tvorbu - kdo by nevěděl, tak je to natáčení a tvorba filmů, fotografií, práce v grafických editorech a programování. Zde během týdnu přebývám na internátu, ale ve vyšších ročnících si zde zajistím pronájem vlastního bytu.

Za svůj život jsem měl možnost hrát v rozhlasových hrách a reklamách. Nejlepším zážitkem pro mě byla asi hra v rozhlasové hře "Pán času", ve které jsem hrál s Igorem Barešem. Byla to pro mě velká čest hrát po jeho boku a vědět, že mě uslyší lidé v celé ČR. 

A jak jsem se dostal k Rádiu Play?
Asi před dvěma lety mě napadla myšlenka, že bych si založil své vlastní internetové rádio. Kdo by taky nechtěl ovládat své vlastní vysílání, co? Jenomže když jsem zjistil, kolik se platí za autorská práva tak mi došlo, že je pro mě tato myšlenka absolutně nerealizovatelná. A tak jsem si začal proklikávat jednotlivá rádia, protože jsem alespoň chtěl poslouchat někoho jiného. A v tom jsem narazil na Rádio Play. Tou dobou bylo jen myšlenka a hrubý návrh budoucího rádia. Nyní v něm zaujímám pozici moderátora, produkčního a webmastera.

Budu Vás provázet pořady jako je Playparáda Top 20, České Hity nebo Odpolední show!

Těším se na Vás a naslyšenou! :)


Petr Svoboda

Čau! Já jsem Petr Svoboda a je mi 18 let.
Bydlím v Pardubicích, kde studuji na gymnáziu.

friend-762590_960_720.jpg

Jednou bych se chtěl stát profesionálním moderátorem a to buď v televizi nebo v rádiu. Tato práce mě totiž už od dětství velmi zajímala a vlastně dodnes rádio poslouchám prakticky každý den. A nejen to. Přibližně od roku 2014 chodím pravidelně na exkurze do Českého rozhlasu nebo České televize.
Do Rádia Play jsem se dostal úplnou náhodou. Když mi bylo 16, hledal jsem nějakou brigádu na internetu v oblasti multimédií. Kamarád mi doporučil právě Rádio Play, protože slyšel, že shánějí moderátory. Zkusil jsem to a dostal jsem se. Měl jsem z toho velkou radost až do chvíle, kdy jsem se dozvěděl, že vlastně ani nevysílají, protože nemají peníze na provoz...

 

 (Další 2 kolegové nechtěli psát svůj příběh, ale je fér říct, že jsou tu s námi.)

Stanislav Bocsgai (Stenly/Stanley)

17690511_1233944916724921_1077278376_n.jpg


Jaroslav Gajdošík

17142485_1312864638796567_1532992482_o.jpg

Kontakty na nás:

Web: www.radioplay.cz
Facebook: https://www.facebook.com/hrajemeprovas/
Napsat zprávu na Facebook: m.me/hrajemeprovas
Email: studio@radioplay.cz

 

A teď jste na řadě vy! Není vám něco jasné, nebo se nás chcete na něco zeptat? Není problém, pište do komentářů!

Závěrem bychom ještě rádi dodali, že každý příspěvek nás velmi těší a vážíme si každé koruny! Děkujeme!!

PlayBanner.png

Co si o tomto projektu myslíte?