Líbí? Dejte to vědět ostatním.
Přípravy našeho letního projektu, v rámci kterého během desetidenního společného pobývání v šapitó kompletně vytvoříme nové představení a budeme ho pro vás hrát, jsou v plném proudu. Ještě nám však chybí finance na pořízení konstrukce pro zavěšení hrazdy a lan, bez které nelze projekt uskutečnit. Umožníte - li vznik našeho představení, můžete se na nás přijít podívat 5., 6. a 7.8. do pražského Karlína.
Ctihodné dámy, Velevážení pánové,
vítejte v našem virtuálním šapitó. Pohodlně se usaďte a budeme vám vyprávět, jak se v hlavách tanečnice/akrobatky Alžběty Tiché a ekvilibristy/herce Jena Jiráka vylíhl nápad. Nápad využít šapitó, které by přes léto zůstalo ležet ladem, a dát mu sedm nových obyvatel ovládajících rozličná cirkusová umění a zbrusu nové představení.
A jak že to bude celé vypadat?
Na deset prázdninových dnů postavíme vlastníma rukama v pražském Karlíně v Přístavu 18600 šapitó, které nám poskytne střechu nad hlavou a ve kterém během omezené doby jednoho týdne vytvoříme, nazkoušíme a poté třikrát uvedeme novocirkusové přestavení. Protože všichni studujeme cirkusové disciplíny na různých evropských školách, představení se odehraje pouze v tomto omezeném počtu jedné premiéry a dvou repríz a to 5. 8., 6. 8. a 7. 8. 2016. Současně budou 6. 8. a 7. 8. od 10 do 13 hodin ve stanu probíhat workshopy jednotlivých cirkusových disciplín, aby si každý mohl na vlastní kůži vyzkoušet, jaké to je, stát se na chvíli cirkusákem.
Šapitó tedy už máme, co by to ale bylo za cirkus bez vzdušné akrobacie, nad kterou se tají dech?
Pomozte nám se sháněním financí na konstrukci pro zavěšení hrazdy a lan a na oplátku si vyberte některou z našich odměn, které zalahodí nejen na oko, leč i přímo na duši. A samozřejmě přijďte k nám v létě do Karlína zažít atmosféru nefalšovaného novocirkusového umění.
Odkud se to představení vezme?
Samotné představení vznikne až na místě v rámci kolektivního tvůrčího procesu. V průběhu zkoušení budou performeři vycházet ze svých vlastních charakterů a cirkusových disciplín, kterým se věnují při studiu na uměleckých školách (lano, pozemní akrobacie, párová akrobacie, ekvilibristika, hrazda, žonglování, tanec a hudba). Skrze divadelně-cirkusové improvizace takto vytvoří celé představení.
Takovýto specifický produkční model vnímá divadlo především jako silný prostředek komunikace, tedy setkávání a sbližování se s lidmi a místy. Doufáme současně, že díky této intenzivní desetidenní zkušenosti položíme základ budoucího novocirkusového uskupení a od příštího roku hodláme s podobným projektem vyrážet do různých koutů České republiky.
Buďte s námi při prvním rozhoupání! Děkujeme.
Váš Cirkus Lab - Alžběta Tichá, Jan Jirák, Karolína Křížková, Eva Stará, Veronika Smolková, Sebastian Krefeld, Tereza Koláčková a Eva Zavřelová
Co si o tomto projektu myslíte?