Hanáci sobě! Nové nahrávky lidových písní | crowdfunding kampaň

Hanáci sobě! Nové nahrávky lidových písní

Pomozte Hanáckému mužskému sboru Rovina natočit lidové písně robotní, svatební, vojenské i nábožné, které dosud nikdo zvukově nezaznamenal.

Hudba

Hanáci sobě! Nové nahrávky lidových písní

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Jsme Hanácký mužský sbor Rovina a oživujeme lidové písně z Hané...

Sešli jsme se uprostřed Hané v šesti chlapech, abychom na festivalu ve Strážnici zpěvem doprovodili rekonstrukci "Hanácké svajby". Pořad to byl úspěšný a my už spolu od roku 2004 zůstali. Začali jsme si říkat Rovina a zpívat pravidelně, dnes je nás patnáct a snažíme se, aby hanácká lidová písnička byla pořádně slyšet i v příštích letech.

Přišel čas písničky vrátit lidem

Lidové písně poslední desetileté povětšinou jen spí ve starých sbornících od Františka Sušila, Jana Poláčka nebo Františka Bartoše. A my z Roviny je chceme probudit, oživit a vrátit těm, od kterých přišly - lidem. Jsou to přece lidovky. 

Za 13 let existence sboru jsme vytvořili řadu nahrávek tradiční hanácké hudby pro Radio Proglas, Český rozhlas nebo Televizi Noe. Pravidelně koncertujeme, vystupujeme na folklorních festivalech a přehlídkách v ČR i v zahraničí, ale CD jsme zatím natočili jen jediné. Jsme přesvědčeni, že právě teď přišel ten správný čas na další studiovou nahrávku.

Co bude na novém albu?

Vznešeně říkáme, že půjde o reprezentativní hudební kolekci tradiční hanácké lidové hudby ‐ sborové zpěvy i cimbálová muzika ve všech polohách hanáckého zvykosloví (Velikonoce, svatba, vojna, robota). Především ale vybíráme téměř výhradně písničky takové, které ještě nikdo studiově nezaznamenal. Doprovodný booklet nabídne texty a fotografie z Hané, alespoň stručně o hanáckých krojích, písních, tancích a zvycích. Atmosféru Velikonoc, dožínek, hanácké svajby či Vánoc spolu s mužským zpěvem sboru Rovina dokreslí hostující dívčí sbor Jaderničky z Bystřice pod Hostýnem a cimbálová muzika Záletníci z Velké Bystřice.

Děkujeme za vaši podporu

Smysl tisíců hodin, které jsme už strávili na zkouškách, vystoupeních nebo cestováním z nich, poznáváme nejraději osobně - co taky potěší víc, než když si s vámi od plic z publika zpívá desetiletý klučina nebo vám uslzená babička z jižních Čech děkuje za vzpomínku na svou hanáckou stařenku. O vaši podporu se teď ale ucházíme proto, abychom tuhle "práci" na šíření lidových písní z Hané dokázali dělat i nadálku. Chceme písničky kvalitně nahrát ve zvukovém studiu a zase je zpátky nabídnout oživené lidem - na Hanou, na Moravu, do celého světa. Pokud nám v tom pomůžete, hanácká lidová píseň jen tak znovu neusne...

P. S.

Rádi Vám či Vaší společnosti nachystáme "odměnu na míru", pokud si z částek do 4.000 Kč nevyberete. Připravíme standardní darovací či jinou smlouvu a můžete se tak stát třeba přímo sponzorem s vlastním logem na nově vznikajícím CD. Kontaktovat nás můžete kdykoliv na info@rovina-olomouc.cz

 

TV Noe, pořad o DVD Hanácká svajba
Hanácký mužský sbor Rovina a další účinkující

 

Živě v Bystřici pod Hostýnem 
Hanácký mužský sbor Rovina a dívčí sbor Jaderničky

 

TV Noe, od času 41:05 
Dívčí sbor Jaderničky a Hanácký mužský sbor Rovina

 

Co si o tomto projektu myslíte?

  • Splněno 37 890 Kč (108 %)
  • 108 %
  • 35 000 Kč požadováno
  • již skončilo
  • Nelze podpořit
  • Na tento projekt už přispělo 42 Startérů

Autor projektu

Hanácký mužský sbor Rovina - obrázek
  • projekt od Hanácký mužský sbor Rovina
  • Česká republika

Odměny (Rewards)

90 Kč

Panoramatická pohlednice s podpisy hanácké Roviny

Fotografie s výraznými pěveckými objekty z Hané musí být mnohem širší než vyšší, že? Takže se pro vás s radostí širokoúhle vyfotíme před svou "domovskou" bazilikou na Svatém Kopečku, natiskneme se na extra lesklou stranu pohlednice, z rubu ji všichni podepíšeme a adresujeme přímo do vaší poštovní schránky.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
190 Kč

Nové nahrané písničky v MP3

Více než 30 nově nahraných (a dosud zvukově nezaznamenaných) hanáckých písniček v podání Roviny od nás dostanete hezky elektronicky ve formátu MP3. Pak už vám bude zpívaná hanáčtina znít v uších pořád - v autě, ze sluchátek mobilu nebo vás může ráno budit...

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
390 Kč

Zbrusu nové CD + všechny písničky v MP3

Už od února se zavíráme do nahrávacího studia, aby mělo naše nové CD opravdu zralý zvuk. Za vaši podporu vám jedna nová CD placka samozřejmě náleží, ale přidáme k ní podpisovou kartičku s uměleckým klikyhákem každého člena Roviny a NAVÍC vám celé album zašleme elektronicky ve formátu MP3.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
490 Kč

Tričko pro fanouška Roviny

Opravdový nadšenec nosí tričko s logem sboru Rovina. Je ze 100% bavlny poctivé gramáže, střihu unisex, barvy trávově zelené. Velikost nám určíte vy sami, na výběr jsou nenajezené XS, S a M, pro zdravé lidi L nebo XL, a pro pravé Hanáky potiskneme plachty velikosti XXL a XXXL. Pak už budete mít na srdci jen Hanácký mužský sbor Rovina... a na zádech taky :)

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
990 Kč

3x nové CD + všechny písničky v MP3

Pokud je vám jedno naše nejnovější CD málo, nebo se prostě budete chtít o malou hudební radost rozdělit i se svými blízkými či přáteli, za baťovskou tisícovku od nás dostanete nové CD hned třikrát. Samozřejmě ke každému přiložíme podpisovou kartičku s uměleckým klikyhákem každého člena Roviny a NAVÍC vám celé album zašleme elektronicky ve formátu MP3.
A jestli se neurazíte, přidáme i novou pohlednici a zrcátkovou placku, ať vám nesejdeme z uší ani z očí...

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
1 790 Kč

Sada pro fanoušky DE LUXE

Tomuhle se říká fajnšmekrovský balíček, a je jich jenom pár, tak rychle. Co od nás za podporu dostanete:

- nové CD
- všechny písničky také v MP3
- tričko pro fanouška Roviny
- poslední kus jinak vyprodaného CD Hanačko, děvečko
- panoramatická pohlednice s podpisy hanácké Roviny
- zrcátková placka s Rovinou

A hlavně - uslyšíte nás z první řady:
- 2 VIP vstupenky na adventní koncert Roviny s Cimbálovou muzikou Soláň (10. 12. 2017)
- 2 VIP vstupenky na tříkrálový koncert Roviny s Cimbálovou muzikou Záletníci (6. 1. 2018)

Počet dostupných odměn: 3/10

Nelze podpořit
3 990 Kč

Vaše srdce bije pro Rovinu!

Patrony, kteří hanácké písničky od Roviny takto štědře podpoří, bychom rádi představili i dalším svým přátelům.

- Pozveme vás na VIP křest našeho nového CD do Velké Bystřice (2. 9. 2017).
- Dostanete 5x naše nové CD a všechny písničky také na MP3.
- Oblékneme vás do trička s logem Roviny a přidáme zrcátkovou placku.

Taky nás uslyšíte naživo:
- 2 VIP vstupenky na adventní koncert Roviny s CM Soláň (10. 12. 2017)
- 2 VIP vstupenky na tříkrálový koncert Roviny s CM Záletníci (6. 1. 2018).

Do té doby můžete ve své schránce čekat alespoň naši panoramatickou děkovnou pohlednici...

Počet dostupných odměn: 3/5

Nelze podpořit