Hanáci sobě! Nové nahrávky lidových písní - crowfunding kampaň

Hanáci sobě! Nové nahrávky lidových písní

Pomozte Hanáckému mužskému sboru Rovina natočit lidové písně robotní, svatební, vojenské i nábožné, které dosud nikdo zvukově nezaznamenal.

Hudba
Hanáci sobě! Nové nahrávky lidových písní

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Jsme Hanácký mužský sbor Rovina a oživujeme lidové písně z Hané...

Sešli jsme se uprostřed Hané v šesti chlapech, abychom na festivalu ve Strážnici zpěvem doprovodili rekonstrukci "Hanácké svajby". Pořad to byl úspěšný a my už spolu od roku 2004 zůstali. Začali jsme si říkat Rovina a zpívat pravidelně, dnes je nás patnáct a snažíme se, aby hanácká lidová písnička byla pořádně slyšet i v příštích letech.

Přišel čas písničky vrátit lidem

Lidové písně poslední desetileté povětšinou jen spí ve starých sbornících od Františka Sušila, Jana Poláčka nebo Františka Bartoše. A my z Roviny je chceme probudit, oživit a vrátit těm, od kterých přišly - lidem. Jsou to přece lidovky. 

Za 13 let existence sboru jsme vytvořili řadu nahrávek tradiční hanácké hudby pro Radio Proglas, Český rozhlas nebo Televizi Noe. Pravidelně koncertujeme, vystupujeme na folklorních festivalech a přehlídkách v ČR i v zahraničí, ale CD jsme zatím natočili jen jediné. Jsme přesvědčeni, že právě teď přišel ten správný čas na další studiovou nahrávku.

Co bude na novém albu?

Vznešeně říkáme, že půjde o reprezentativní hudební kolekci tradiční hanácké lidové hudby ‐ sborové zpěvy i cimbálová muzika ve všech polohách hanáckého zvykosloví (Velikonoce, svatba, vojna, robota). Především ale vybíráme téměř výhradně písničky takové, které ještě nikdo studiově nezaznamenal. Doprovodný booklet nabídne texty a fotografie z Hané, alespoň stručně o hanáckých krojích, písních, tancích a zvycích. Atmosféru Velikonoc, dožínek, hanácké svajby či Vánoc spolu s mužským zpěvem sboru Rovina dokreslí hostující dívčí sbor Jaderničky z Bystřice pod Hostýnem a cimbálová muzika Záletníci z Velké Bystřice.

Děkujeme za vaši podporu

Smysl tisíců hodin, které jsme už strávili na zkouškách, vystoupeních nebo cestováním z nich, poznáváme nejraději osobně - co taky potěší víc, než když si s vámi od plic z publika zpívá desetiletý klučina nebo vám uslzená babička z jižních Čech děkuje za vzpomínku na svou hanáckou stařenku. O vaši podporu se teď ale ucházíme proto, abychom tuhle "práci" na šíření lidových písní z Hané dokázali dělat i nadálku. Chceme písničky kvalitně nahrát ve zvukovém studiu a zase je zpátky nabídnout oživené lidem - na Hanou, na Moravu, do celého světa. Pokud nám v tom pomůžete, hanácká lidová píseň jen tak znovu neusne...

P. S.

Rádi Vám či Vaší společnosti nachystáme "odměnu na míru", pokud si z částek do 4.000 Kč nevyberete. Připravíme standardní darovací či jinou smlouvu a můžete se tak stát třeba přímo sponzorem s vlastním logem na nově vznikajícím CD. Kontaktovat nás můžete kdykoliv na info@rovina-olomouc.cz

 

TV Noe, pořad o DVD Hanácká svajba
Hanácký mužský sbor Rovina a další účinkující

 

Živě v Bystřici pod Hostýnem 
Hanácký mužský sbor Rovina a dívčí sbor Jaderničky

 

TV Noe, od času 41:05 
Dívčí sbor Jaderničky a Hanácký mužský sbor Rovina

 

Co si o tomto projektu myslíte?