Roky - NOVÝ NEJLEPŠÍ PŘÍTEL ČLOVĚKA - crowfunding kampaň

Roky - NOVÝ NEJLEPŠÍ PŘÍTEL ČLOVĚKA

Traduje se, že nejlepším přítelem člověka je pes. Zásadně nesouhlasíme. Představujeme vám Rokyho, nového nejlepšího přítele člověka.

Ostatní

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Roky kampan header.png

Pokud chcete Rokyho ještě před Vánoci, vyberte si odměnu a napište nám na e-mail
revoluce.roky@gmail.com adresu, kam máme vaši odměnu odeslat. :)

pejsek22.png

gif lergie.gif

156 duvodu.png

   

citace22.png

 

grafy.png

 

 

lepsi krabice.png

krmivo.png

odmeny final.png

 

kozene vazanie.pngRasový Roky předvádí svůj kožený obojek

motylek.pngSamčí elegantní motýlek

obojek classic.pngRadující se základní Roky. Jde se na procházku! 

elefe660.png
Samice Rokyho čeká, až jí páníček dá dobrou noc

zakladni roy.pngRoky odpočívá po procházce

 

222.png


Pokaždé, když přijdu domů, můj Roky pouze sedí a čumí na mě. Není nemocný?

  • Nemocný není, pravděpodobně mu pouze chybí vaše přítomnost, vemte ho například na  procházku.

Velmi bych si přála mít vlastního Rokyho, ale mí rodiče mi ho nechtějí dovolit. Co mám dělat?

  • Rokyové jsou velmi nenároční na chov a pokud budete chtít, budou vám dělat společnost po celý váš život. Je vhodný opravdu pro každého. Z toho důvodu se domnívám, že se vaši rodiče obávají, i když to nechtějí přiznat, že by je Roky mohl nahradit. Jsou totiž známy případy, kdy Roky zastoupil ve funkci různé členy rodiny, přátele, přítelkyně, rodiče.
    Z minulosti víme, že někteří Rokyové byli, stejně jako například kočky, krávy nebo i některá jiná zvířata, spojováni s vírou a náboženstvím. Dejte svým rodičům jasně najevo, že to ve vašem případě nehrozí, vyneste koš, umyjte nádobí, a máte vyhráno.

Roky se nehýbe. Bojím se, že umřel.

  • Nebojte se! Pokud žijete vy, žije i váš Roky. Délka života Rokyů je daleko vyšší než délka života člověka, je tedy extrémně nepravděpodobné, že by Roky v průběhu vašeho života umřel.
    Rokyové mají schopnost přirozené kamufláže, to znamená, že pokud se na ně někdo dívá, nehýbou se. Pohnou se až v momentě, kdy je nikdo nesleduje. Tento jev je často pozorovatelný například u rokyových lavin poblíž skal, které se zpravidla tvoří pouze na velmi odlehlých místech, kde se v blízkosti pohybuje jen minimální množství lidí. Viděli jste někdy lavinu uprostřed města?

Můj Roky nejí. Mám o něj obavy. Co mám dělat?

  • Obavy nemějte, s největší pravděpodobností je váš Roky zcela v pořádku. Rokyové jedí pouze jednou za život. Pokud máte Rokyho z oficiálního chovu (od nás) můžete si být jist, že Roky už narkmen byl, a je tedy úplně zdravý. Pokud ovšem máte svého Rokyho z neoficiálního chovu nebo odchytu, kontaktujte nás prosím na naší FB stránce (ROKY - nový nejlepší přítel člověka).

Můj Roky utekl z domečku a běhá mi po baráku! Co mám dělat? Pomoc!

  • Tato situace nenastává moc často, ale při shodě náhod i to se může stát. Doporučujeme za Rokym neběhat, to ho akorát vystraší, a o to rychlejší bude. Pomalu k němu přistupujte zezadu, přikrčte se. Až budete dostatečně blízko, rychle po něm hrábněte rukou. Pro vyvarování se podobným problémům doporučujeme domeček Rokyho dobře zajistit a umístit jej co nejdál od šikmých ploch a schodů.

Můj Roky je velmi agresivní, co mám dělat?

  • Projevy agresivity jsou u Rokyů velmí vzácné, nevíme tedy, proč je tato otázka v Často kladených dotazech. Nicméně za agresivním chováním Rokyů mohou stát dvě věci. Genetická porucha (velmi nepravděpodobné) a špatné zacházení (také nepravděpodobné, ale reálnější). Pokud jde o genetickou poruchu, obáváme se, že vašemu Rokymu nedokážeme pomoci a budete se muset smířit s tím, jaký je a mít ho rádi i přes jeho nedostatky. Nutno podotknout, že pokud máte Rokyho z oficiálního chovu, tedy od nás, je možnost genetické poruchy coby příčiny projevů agresivity vyloučena. Pokud je agresivita zapříčiněna špatným zacházením, nic není ztraceno, Rokyové jsou známí svou schopností odpouštět. Doporučujeme v blízkosti jeho domečku zanechat bonboniéru. Váš Roky sice čokoládu jíst nebude, ale potěší ho vaše gesto, a s největší pravděpodobností vám dá druhou šanci. Dále pokračujte podle instrukcí z videomanuálu. Přejeme hodně štěstí a v případě problémů nás neprodleně kontaktujte na naší FB stránce (ROKY - nový nejlepší přítel člověka).

Co si o tomto projektu myslíte?