RICHENZA ANEB LÁSKA V DOBÁCH PŘEMYSLOVSKÝCH - crowfunding kampaň

RICHENZA ANEB LÁSKA V DOBÁCH PŘEMYSLOVSKÝCH

Podpořte vznik unikátního filmu z počátku 14. století. Pomozte nám vytvořit dílo nezávislé na požadavcích komerčních distributorů.

Film & Video

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Český - historický - romantický - životopisný - celovečerní

English / Deutsch: http://www.rancukovboje.cz/userFiles/richenza/prezentace-richenza-5-2018.pdf 

Jde o příběh ze života (skutečné) české a polské královny Richenzy známé v Čechách pod jménem Eliška Rejčka. Přiblížíme vám atmosféru počátku 14. století v českém království za vlády posledních Přemyslovců. Uvidíte nejvýznamnější tehdejší české osobnosti (Václav II., Jindřich z Lipé), scény s koňmi a tu a tam i poodhalené ramínko, nebude to žádný suchopár ;-)

Zaručujeme profesionální natáčecí techniku, ručně šité a vyráběné autentické kostýmy, dobovou hudbu, pečlivě zpracovaný příběh... a kdo chce vědět víc, čtěte dál...

 

rekl4.jpg

 

Amatérský - nízkonákladový

Pyšníme se také přívlastky amatérský a nízkonákladový, což znamená nezištnou účast "ne"herců - o to větší osobní zodpovědnost. Přátelské ceny dodavatelů v kombinaci s finanční spoluúčastí. Nezávislost na komerčním diktátu.

Autentický - kvalitní

Nezávislost na požadavcích komerčních producentů a distributorů nám umožňuje držet se skutečných historických faktů. Ačkoli s naším rozpočtem nelze vystavět všechno úplně přesně, nebudeme se za to muset stydět.

Jedinečný

Neděláme žádný remake, nic podobného jste ještě neviděli! 

KDY?

Natáčet začínáme na podzim 2018, hotovo bude začátkem roku 2020.

KDE?

Na internetu - film může vidět kdokoli a zdarma. Ale budou i předem hlášené společné akce s promítáním. Informace a zážitky rádi šíříme a radost rádi sdílíme :-)

KDO?

Kdokoli a zdarma. A také to uvidí děti - film nabídneme do škol, lepší než učebnice, ne? Pak to ještě otitulkujeme v angličtině a němčině, takže pofrčíme i do zahraničí...

PENÍZE

Vašimi příspěvky pokryjeme část nákladů na samotný proces natáčení - filmovací techniku, střih a postprodukci. Další peníze půjdou ze soukromých zdrojů a o podporu žádáme také stát.

Pokud nás nemůžete podpořit finančně, prosím, sdílejte náš projekt, řekněte o něm svým známým, připojte se k nám na FB, i to je pro nás cenná pomoc!

TECHNIKA

Videostudio PP Jičín - Kamera Canon C200, rozlišení 4K, slider Edelkrone, Steadicam - Rameno a vesta VISTA II + Flycam Redking steadicam, stativy Manfrotto, postprodukce v Adobe Creative Cloud.

 

HERCI

Karolína Chvojková - Richenza, Oliver Ghuli Szabo - Jindřich z Lipé, Ondřej Benda - Václav II., Rostislav Hašíí Příhoda - Rudolf Habsburský, Lucie Lucrezie Lejčková Bendová - dvorní dáma Richenzy, Jan Lukáč - Jan z Vartemberka a další...

ODMĚNY

Snažili jsme se vymyslet a nabídnout vám co nejzajímavější odměny:

Soundtrack na CD od Lucie Lucrezie Bendové se bude natáčet již letos, hudba vznikne pouze pro náš film, použity budou dobové hudební nástroje - naprostý must-have!

Jízda na koni je super speciální odměna pro romantiky a milovníky nových zážitků. Pojedete na koni na hrad Kost nádhernou přírodou Českého ráje. Nezapomenutelný zážitek, to vám řekne každý, kdo to již absolvoval!

DVD a fotoalbum - vzpomínky, které nevyblednou, budou k dispozici hned po dokončení filmu :-)

Pozvánky na premiéru a společná promítání obdržíte společně s balíčkem, premiéra bude u nás v Českém ráji, ostatní promítání se uskuteční různě po naší krásné zemi podle zájmu a možností :-)

Textilní dárečky vybavíme graficky upraveným dobovým obrázkem v šedé barvě na černém plátně, sami už se na ně těšíme, tady je malá ochutnávka obrázků, ze kterých budeme vybírat a ilustrační obrázky odměn: 

vyber.jpg

vyber1.jpg

 

Všechny odměny, které vzniknou, budeme vystavovat na stránkách projektu: joy-joy.org a FB: Richenza Projekt.

 A DÁL?

Nadšení, očekávání, plánování, natáčení... hůůůů :-)

P.S. Díky, že jste to dočetli až sem, díky za vaši podporu, sdílení a šíření. Díky, že jste s námi!

Váš projekční tým filmu Richenza.

 

Co si o tomto projektu myslíte?