RETRO VÁNOČNÍ OSVĚTLENÍ LUCERNIČKY-SVĚTLUŠKY | crowdfunding kampaň

RETRO VÁNOČNÍ OSVĚTLENÍ LUCERNIČKY-SVĚTLUŠKY

Dávné kouzlo Vánoc přichází... Pojďme spolu znovu nastartovat výrobu legendárních "LUCERNIČEK-SVĚTLUŠEK" a rozzářit tak oči dětí i srdce dospělých...

Ostatní

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

První byl nápad,pak přišla dlouhá cesta a teď stojíme malý krok od našeho snu.Podpořte výrobu těchto starodávných Vánočních LUCERNIČEK.Myslete už teď na příští Vánoce a udělejte si je ještě krásnější,než ty letošní...

Svítící řetěz na stromeček "LUCERNIČKY-SVĚTLUŠKY" je Vánoční osvětlení ve tvaru malých,krásně tvarovaných lucerniček v počtu 10 lampiček v sadě,vyrobených z kvalitního mosazného plechu s nádechem patinového vzhledu a barevnými okýnky,připomínající světýlka pohádkových bytostí.Zdrojem kouzelného,příjemného světla "LUCERNIČEK"  jsou malé žárovky,napájené z elektrické sítě."LUCERNIČKY-SVĚTLUŠKY" jsou určeny pro interiérové použití.lucerničky projekt.jpg

Osud "LUCERNIČEK" se začal psát v roce 1968.V tomto roce je navrhl a na svět přivedl jejich tvůrce,pan FRANTIŠEK DVOŘÁK,který pro potěšení rodiny a přátel vyrobil prvních pár kusů.Později,za velkého přispění pana Dvořáka i jeho paní,převzalo výrobu spotřební družstvo "NAPAKO" které vyrobilo prvních 500 sad těchto nádherných světýlek.

žlutá.jpg

Po roce,z důvodu náročnosti a vytíženosti výroby,se "LUCERNIČKY" přestěhovaly i s výrobním zařízením do nového domova na Slovensko,kde v "KOVOPODNIKU" Topolčany výroba pokračovala.V té době se pro "LUCERNIČKY" začal používat obchodní název "SVĚTLUŠKY" a pod tímto názvem je znají i dnešní pamětníci.       

krabice.jpg

V době své největší slávy "SVĚTLUŠKY" rozdávaly radost dětem i dospělím v různých částech světa a svou pohádkovou září učarovaly lidem v Německu,Rusku,Švédsku a všude tam,kam se tehdy vyvážely.

stůl 5.jpg

lucerničky stůl 2.jpg

Bohužel po pár letech,díky nepříznivé době,se výroba "LUCERNIČEK-SVĚTLUŠEK" zastavila a jejich Vánoční kouzlo vyhaslo.Zařízení k jejich výrobě se postupně ztratilo v nenávratnu a to co ještě zbylo, zlikvidoval zub času....

bílá krásná1.jpg

  I když se už "LUCERNIČKY-SVĚTLUŠKY" několik desetiletí nevyrábí, díky své jedinečnosti a kvalitnímu zpracování se několik souprav "LUCERNIČEK-SVĚTLUŠEK" dochovalo do  dnešní doby.O jejich kráse a kouzlu svědčí i fakt,že o tyto světýlka je mezi lidmi stále zájem.Bohužel se dají sehnat už jen na aukčních portálech nebo v starožitnictví.

lucerničky stromek.jpg

Po uplynutí pár desetiletí od konce výroby "LUCERNIČEK" jsme dnes přišli my s našim malým snem,pokusit se společně s Vámi a za Vašeho přispění znovu nastartovat a rozjet výrobu "LUCERNIČEK" a tím jim znovu vdechnout jejich kouzelnou moc,která by rozdávala štěstí,radost a poselství Vánoc.Tu kouzelnou moc,která dokáže rozzářit oči i srdce dětí a dospělých a která by při pohledu na hřejivé světlo "LUCERNIČEK",připomínala dobu,kdy ještě nebyl takový Vánoční shon a lidé měli k sobě tak nějak blíž a kdy o Vánocích byla za oknem venku ta správná pohádková Ladovská zima se spoustou sněhu...

LlUCERNIČKY STROMEK.jpg

 Více jak rok trval maraton,při kterém jsme hledali veškeré informace o dřívější výrobě"LUCERNIČEK"a o lidech spojených s jejich výrobou.Byl to maraton v oslovování podniků,úřadů,psaní dopisů,emailů a telefonických rozhovorů..

Lucerničky detail.jpg

 Dnes můžeme s hrdostí říct,že jsme dorazili až před cílovou pásku.Dali jsme dohromady všechny informace,poznatky a dokumentaci potřebnou k výrobě "SVĚTLUŠEK"Našli jsme a oslovili i jejich autora a to nejdůležitější:DOSTALI JSME I JEHO SOUHLAS K VÝROBĚ.K přestřihnutí oné pomyslné cílové pásky,k vykouzlení Vánočního světla "LUCERNIČEK -SVĚTLUŠEK"  a k zahájení jejich výroby ale ještě bohužel chybí podstatná věc,a tou jsou finanční prostředky....

Z našich předběžných propočtů vycházejí počáteční náklady na výrobu 20.000 euro,V této částce jsou započítány  náklady na pronájem a provoz výrobních prostor,výroba barevných filtrů,nákup elektroinstalačního materíálu a žároviček ale hlavně zhotovení nových forem,lisů a zařízení pro zpracování mosazného plechu,potřebného k výrobě "SVĚTLUŠEK",protože bohužel původní výrobní arsenál se nedochoval a mi preferujeme aby výroba běžela podle původních techgnologických postupů a za použití původních materiálů.Z našich soukromých zdrojů jsme dali dohromady více než půlku cílové částky - 12.000 euro.O zbývajících 8.000 euro se pokusíme s laskavým svolením a prostřednictvím tohoto crowdfundingového portálu "STARTOVAČ.CZ" požádat Vás,milí PODPOROVATELÉ,FANOUŠCI,DONOŘI.....a všechny,koho tento projekt zaujal a koho "LUCERNIČKY-SVĚTLUŠKY" oslovily.

červená stromek.jpg

Pokud bude kampaň úspěšná,výroba se rozběhne začátkem příštího roku 2017,předběžně počítáme Březen - Duben,v návaznosti na vybavení výrobní haly,objednání materiálu atd. a to tak,aby první vyrobené sady "LUCERNIČEK-SVĚTLUŠEK" k Vám dorazily před Vánočními svátky a Štědrým dnem 2017.

Podpořte nás v našem úsilí a ukažme společně všem,že ještě existuje kvalitní výrobek s tradicí a vyměňme levné,plastové "blikací" řetězy na stromečku za Vánoční osvětlení "SVĚTLUŠKY" s historií a nádechem staročeských Vánoc,které se díky kvalitnímu zpracování budou dědit z generace na generaci,tak jak jejich slavné předchůdkyně.

zelená krásná makro.jpg

 Jako poděkování za Vaši podporu a přízeň si můžete vybrat jednu z několika nabízených odměn.Ať už to bude odměna formou VEŘEJNÉHO PODĚKOVÁNÍ s u vedením Vašeho jména na facebookových a webových stránkách "LUCERNIČEK-SVĚTLUŠEK",nebo RETRO POHLEDNICE s přáním a podpisem autorů projektu,zaslanou  na Vaši adresu,VÁNOČNÍ HRNEK na punč...nebo odměna nejcenější-sada "LUCERNIČKY-SVĚTLUŠKY".

                     DĚKUJEME VÁM ZA VAŠI PODPORU A ČAS STRÁVENÝ U TOHOTO PROJEKTU 

                                                                               A PŘEJEME VÁM...........

                                                     VESELÉ VÁNOCE A ŠŤASTNÝ NOVÝ ROK 2017

  

                                                     Honza Bedaň a realizační tým "LUCERNIČEK"

 

 

 

Co si o tomto projektu myslíte?

  • Splněno 647 EUR (8 %)
  • 8 %
  • 8 000 EUR požadováno
  • již skončilo
  • Nelze podpořit
  • Na tento projekt už přispělo 0 Startérů

Autor projektu

Honza Bedaň - obrázek
  • projekt od Honza Bedaň
  • Česká republika

Odměny (Rewards)

5 EUR

Krásný pocit,že i díky mě se "SVĚTLUŠKY"rozsvítí

Každá pomoc se počítá.Jako poděkování za Vaši laskavost,bude Vaše jméno i s osobním poděkováním zapsáno na oficiálních stránkách webu a Facebookovém profilu"SVĚTLUŠEK".

Odměna bude uskutečněna Leden-Únor 2017

Sledujte prosím Novinky v profilu projektu.Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
10 EUR

Vánoční pohlednice od "SVĚTLUŠEK"

Kromě krásného,hřejivého pocitu,že i díky Vám se "SVĚTLUŠKY"rozsvítí a předchozí odměny,Vám pošleme podepsanou VÁNOČNÍ RETRO POHLEDNICI od realizačního týmu "SVĚTLUŠEK"i s Vánočním přáním a Vaše jméno bude s poděkováním vytištěno do informační brožurky a vloženo do každého balení "LUCERNIČEK-SVĚTLUŠEK",které budou vyrobeny v průběhu roku 2017 .

Odměna bude uskutečněna Listopad-Prosinec 2017

Sledujte prosím Novinky v profilu projektu.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
15 EUR

Vánoční hrneček"SVĚTLUŠKY"

Pokud podpoříte "SVĚTLUŠKY" a vyberete si tuto odměnu,dostanete od nás jako poděkování předchozí dvě odměny plus krásný,keramický,červeno-bílí Vánoční hrneček se lžičkou a s motivem "SVĚTLUŠEK",z kterého můžete usrkávat svůj oblíbený punč.

Odměna bude uskutečněna v průběhu roku 2017

Sledujte prosím Novinky v profilu projektu.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
25 EUR

Dekorace na stůl lucernička-"SVĚTLUŠKA"

V tomto balíčku odměn na Vás za Vaši štědrost čekají všechny tři předchozí odměny plus nádherná,svítící dekorace na stůl, lucernička-"Světluška",která Vám nejen o Vánocích naladí příjemnou,hřejivou atmosféru.


Odměna bude uskutečněna v průběhu roku 2017

Sledujte prosím Novinky v profilu projektu.

Počet dostupných odměn: 150/150

Nelze podpořit
35 EUR

Limitovaná vánoční sada "LUCERNIČKY-SVĚTLUŠKY"

Ve zvýhodněné edici 100 kusů je pro Vás připravena tato sada "LUCERNIČEK-SVĚTLUŠEK"kterou Vám rádi zašleme,aby jste se s nimi na Vánočním stromečku mohli nechat unášet jejich kouzelným světlem s nádechem starých časů minulých.Jako poděkování přibalíme i první odměnu "Krásný pocit,že i díky mě se "SVĚTLUŠKY"rozsvítí" společně s druhou odměnou Vánoční pohlednice od "SVĚTLUŠEK".


Odměna bude uskutečněna Listopad-Prosinec 2017

Sledujte prosím Novinky v profilu projektu.


Počet dostupných odměn: 82/100

Nelze podpořit
48 EUR

Vánoční sada"LUCERNIČKY-SVĚTLUŠKY"

Pokud jste nestihli si vybrat předcházející odměnu: "Limitovaná vánoční sada "LUCERNIČKY-SVĚTLUŠKY",nezoufejte,k dispozici máme ještě tuto odměnu: Vánoční sada"LUCERNIČKY-SVĚTLUŠKY",která udělá radost opravdu všem.K této odměně samozřejmě patří i první odměna "Krásný pocit,že i díky mě se "SVĚTLUŠKY"rozsvítí" a druhá odměna " Vánoční pohlednice od "SVĚTLUŠEK"


Odměna bude uskutečněna Listopad-Prosinec 2017

Sledujte prosím Novinky v profilu projektu.


Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
300 EUR

"LUCERNIČKY-SVĚTLUŠKY" v krámku

10X Vánoční sada "LUCERNIČKY-SVĚTLUŠKY"

Těchto deset sad "LUCERNIČKEK-SVĚTLUŠEK" je určena případným obchodníkům nebo Všem,kdo chce udělat radost své početné rodině :)

Odměna bude uskutečněna Září - Říjen 2017

Sledujte prosím Novinky v profilu projektu.

Počet dostupných odměn: 20/20

Nelze podpořit
500 EUR

Vánoční putování se"SVĚTLUŠKAMI"

V této skvělé odměně na Vás čeká setkání s autory projektu kteří Vám osobně předají Vánoční sadu "LUCERNIČKEK-SVĚTLUŠEK" i s věnováním v jednom z hotelů v LEDNICKO - VALTICKÉM areálu,oběd,cesta do rakouské metropole Vídeň na krásné Tradiční Vánoční trhy,cesta zpět,večeře,návštěva vinného sklípku s koštováním vína,ubytování na jednu noc v hotelu na jihu Moravy,snídaně,výlet po nádherném LEDNICKO - VALTICKÉM areálu,oběd a cesta domů.

Přesný harmonogram odměny,časy a místa budou včas upřesněny a podrobnosti s dostatečným předstihem zaslány všem majitelů odměn.

Sledujte prosím Novinky

Počet dostupných odměn: 10/10

Nelze podpořit
8 000 EUR

Generální sponzor "LUCERNIČKEK-SVĚTLUŠEK"

Za tuto štědrou odměnu a dar získáte Marketingovou kampaň
pro Vás a Vaši firmu formou loga a jména na spodní straně každé Lucerničky,uvedení Vás a Vaší firmy na každém balení "LUCERNIČKEK-SVĚTLUŠEK" informace o Vašem sponzoringu v regionálních rádiích,tisku,TV a další výhody dle vzájemné dohody.


Pro tuto odměnu kontaktujte prosím realizační tým "LUCERNIČKEK-SVĚTLUŠEK"

Počet dostupných odměn: 1/1

Nelze podpořit