Renovace Čajovny na Rynku - crowfunding kampaň

Renovace Čajovny na Rynku

Přispěj na renovaci Rynku a získej zajímavé odměny. Pomoz nám vytvořit relaxační zónu v samotném srdci Ostravy, kde se bude každý cítit dobře.

Ostatní

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Provozování čajovny není výdělečný byznys. Rynek si na sebe jakž takž vydělá, ale na větší investice už to není. Proto jsme se rozhodli na část nákladů za rekonstrukci uspořádat veřejnou sbírku. Budeme měnit okna, všude vymalujeme, opravíme záchody, předěláme hlavní místnost, pořídíme nový nábytek, a pokud se zadaří, koupíme i dataprojektor pro pořádání filmových večerů. Zkrátka čím víc přispějete, tím víc Rynek vytuníme.

Chceme, aby Rynek zůstal přesně tím, proč si ho naši hosté oblíbili - relaxační zónou, kde si odpočinou, pobaví se a poznají fajn lidi. Za těch 5 let už čajovna značně zestárla. Aby nepřipomínala brloh bezdomovců, musíme ji v lednu na celý měsíc zavřít a kompletně zrekonstruovat. Částka 50 000 Kč nepokryje všechny náklady, ale opravdu nám moc pomůže. Dokážete se hecnout a nasbírat i 100 000 Kč?!


Rekonstrukce začíná 1.1.2016 (respektive až vystřízlivíme), do té doby máme samozřejmě otevřeno. Máš tedy šanci rozloučit se se starou čajovnou, případně si můžeš kousek z ní odnést domů (netýká se konviček, dýmek, ani čehokoliv, co má nějakou cenu). Čajmeni/čajmenky si vyhrazují právo odnos k tobě odmítnout. 

Historie čajovny

Čajovna na Rynku se nachází v druhém patře nejstarší budovy Jiráskova náměstí (Kuřího Rynku) v centru Ostravy. I proto se dům už na první pohled liší od všech ostatních a vedou do něj vrata jak pro koně (opravdu sloužily pro povoz). Rynek vznikl v roce 2010 a postupem času se vypracoval mezi nejznámější čajovny v Ostravě. Přestože děláme dobré čaje, tousty i dýmky, nejvíce si zakládáme na přátelském prostředí a téměř rodinné atmosféře.

Rynek tě potřebuje

Rynek není jenom čajovna

Občas hostíme i hudební hvězdy jako je Pavel Szabo ®

Silvestr 2014

Je libo touareg nebo maté?

Prostě Rynek

Co si o tomto projektu myslíte?