Relaxační muzikoterapie pro nejmenší - crowfunding kampaň

Relaxační muzikoterapie pro nejmenší

Radost, hravost, relaxace, zábava. To vše chceme prožít společně s těmi nejmenšími. Pomozte nám na cestě za novými netradičními hudebními nástroji.

Ostatní
Relaxační muzikoterapie pro nejmenší

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Ahoj. Ráda bych vám představila projekt Relaxační muzikoterapie pro nejmenší. V centru volného času v Brně, kde pracuji, nabízíme kroužky pro těhotené ženy, maminky s miminky a malými dětmi. Neustále se vzdělávám a hledám cesty, jak rodičům na mateřské či rodičovské dovolené zpříjemnit chvíle s jejich dětmi za pomocí různých aktivit a kroužků. A protože jsem se v rámci studia Expresivní terapie zamilovala do muzikoterapie, ráda bych propojila příjemné s užitečným. Ráda bych v našem centru otevřela kroužek relaxační muzikoterapie pro nejmenší děti. Prvotní náklady pro pořízení vhodných hudebních nástrojů jsou ale příliš vysoké, tak jsem se rozhodla zkusit oslovit vás všechny, aby se náš projekt mohl realizovat. Pokud tedy budete chtít podpořit tento projekt, budeme rádi :-) 

Co je náš cíl?

Našim cílem je nabídnout rodičům s nejmenšími dětmi kroužek relaxační muzikoterapie. Za pomocí hudby, rytmu, hlasu, vibrací a všeho co s tímto souvisí navodit pozitivní změny v oblasti tělesné, duševní, emoční i energetické. Při této metodě je důležité používat hudební nástroje s přirozeným laděním, což jsou například Tibetské mísy, šamanský buben, djembe aj. Muzikoterapie bude probíhat pasivní i aktivní formou. Budeme relaxovat při poslechu nádherných zvuků, budeme bubnovat, zpívat, hrát na Tibetské mísy, budeme se radovat a užívat si společné chvíle.

 

Jaké odměny vás čekají?

Hudební nástroj Kazoo

Tento dechový hudební nástroj určitě nemusíme představovat. Předpokládáme, že jste se s ním setkali jako děti. Do nástroje se vydávají zvuky, zpívá nebo mluví a nástroj dle toho vydává "bzučivý zvuk". Pokud zvolíte tuto odměnu, do poznámky napište preferenci ze 4 barev, které máme k dispozici. Pokusíme se Vám vyhovět. Pokud tedy ještě bude na výběr :-)

kazoo1 - kopie.jpg

 

Jednorázový nebo pololetní vstup do cvičení pro těhotné ženy

Tuto odměnu je možné využít ihned po skončení projektu. Cvičení pro těhotné ženy probíhá i přes prázdniny. Pouze pokud jsme na dovolené, cvičení neprobíhá. Cvičíme na velkém míči, s overballem, s therabandem, cvičíme uvolňovací cviky, lehce posilovací cviky, učíme se aktivovat či relaxovat pánevní dno, využíváme prvky z jógy, pracujeme s dechem, učíme se úlevové pozici, relaxaci.. tato cvičení prokládáme každý druhý týden SM systémem, který je vhodný při bolestech zad.

 

těhuzle.jpg

 

Jednorázový nebo pololetní vstup do cvičení kojenců

Cvičení kojenců je rozděleno podle věku a stupně psychomotorického vývoje dítěte. Cvičíme s miminky od 2 měsíců do 1 roku věku dítěte.
Během cvičební hodiny se zaměřujeme na manipulaci s dítětem, jak dítě nosit, zvedat, přetáčet, jak jej motivovat k pohybové aktivitě, čeho se vyvarovat a učíme se, co by mělo dítě v určitém období zvládnout. 
Cvičení doprovázíme říkadly a písničkami a využíváme různých pomůcek, rozvíjejících motoriku a rytmus.

Odměnu lze využít v 1. pololetí školního roku 2018/19.

 

sofie.jpg

 

Jednorázový nebo pololetní vstup do kroužku Hrátek s batolátky

Kroužek je určen pro již chodící děti ve věku od 1 roku.
Během cvičební hodiny rozvíjíme jemnou i hrubou motoriku dětí, cvičení doprovázíme říkadly a písničkami a využíváme při něm různých pomůcek, které rozvíjí rytmus a motoriku.
Lekce sestává z úvodních pohybových říkanek, nácviku jemné motoriky díky výtvarným aktivitám (lepení, stříhání, kreslení aj.), pohybových tanečků (Kolo, kolo, Pásla ovečky, Tluče bubeníček aj.), vždy si zazpíváme s nástroji a na závěr děti čeká překážková dráha nebo průlezky. 
Odměnu lze uplatnit v 1. pololetí nového školního roku 2018/19.

 

batolata.jpg

 

Jednorázový nebo pololetní vstup do kroužku Montessori dílnička

Tento kroužek je vhodný pro děti od cca 10 měsíců. Na začátku dílničky se s dětmi společně přivítáme, dále si děti berou pracovní kobereček, který si umístí na vybrané místo a označí svojí jmenovkou. Následně si volí aktivitu, která děti zaujme. Děti učíme přinést si aktivitu na kobereček nebo ke stolečku. Zde děti nerušeně pracují. Jakmile jsou s činností hotovy, uklidí po sobě aktivitu na původní místo a vybírají si další aktivitu. Na konci kroužku si společně řekneme říkanky, zazpíváme si nebo si prolezeme tunelem. 

Odměnu lze uplatnit v 1. pol. šk.r. 2018/19.

 

5.puzzle.jpg

 

Kočička pro radost

Tato krásná dekorační kočička může zdobit Váš domov. Kočička je velká cca 5 x 11 cm a je v různých barvách. Každá kočička má na krku malou rolničku.

 

kočičkaZM - kopie.jpg

Přírodní balzám na rty

Ručně vyrobený balzám na rty z přírodních surovin - základem je včelí vosk a pečující oleje: kokosový, mandlový, jojobový. Ovoníme jej pro Vás kvalitním přírodním esenciálním olejem. Na výběr bude měsíčkový balzám nebo pomerančový.

 

balzám1.jpg

 

Kojící korále

Krásné kojící korále z potravinářského silikonu. Korálky jsou rozděleny podle barev na chlapecké - mohou být do modré nebo zelené barvy nebo pro holčičky - sladěny do růžové či vínové barvy.

 

kojící korále.ZMOjpg - kopie.jpg

 

Osobní mandala

Máte rádi mandaly? Nabízím Vám vytvoření osobní mandaly přímo pro Vás. Mandaly tvořím již několik let a obdarovávám jimi své blízké.

 

DSC_0239jj.jpg

 

Relaxační sůl do koupele 500ml

Rádi si dopřáváte koupele? Nabízím Vám výrobu relaxační soli do koupele. Tato sůl je kombinací soli z mrtvého moře a himalájské soli a je doplněna kvalitními éterickými oleji.

 

relaxační koupel1.jpg

 

 

 

Co si o tomto projektu myslíte?